Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan dolgozod fel a magányt,...

Hogyan dolgozod fel a magányt, azt, hogy nincs senki a világon, akinek számítana, hogy mi van veled?

Figyelt kérdés
Nyilván azokhoz szól a kérdés, akik ilyen helyzetben vannak/voltak.

2021. aug. 17. 00:24
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom feldolgozni,de amig dolgozom vagy aktivan tevékenykedek bármit, könnyebb.

Amikor itthon ülök,akkor vannak nehéz pillanatok. F27

2021. aug. 17. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
29%

Aki nem akar magányos lenni, annak bizony tennie kell ellene.

Egy ember soha nem magányos, ha érdekli egy másik ember sorsa. :)

2021. aug. 17. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

"Egy ember soha nem magányos, ha érdekli egy másik ember sorsa."

Na persze. Tényleg szuper, mikor engem érdekel, hogy mi van másokkal, segítem őket, de amint nincs már szükségük rám, eszükbe sem jut megkérdezni, hogy hogy vagyok, mi van velem.

Ez aztán tényleg nem magány...


Írtam egyébként, hogy azokhoz szól a kérdésem, akik ilyen helyzetben vannak, te nyilvánvalóan nem ilyen vagy, #2.

2021. aug. 17. 00:47
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet igazán , ez nagyon rossz érzés , ez ellen tenni nem lehet , itt kiderül kinek számítasz , és kinek nem.

Nagyon szar.

Én mostanában próbálom elengedni a körülöttem volt emberek 95-97%-at

2021. aug. 17. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem nem lehet sosem feldolgozni ezt, és nem is érdemes így közelíteni felé: egyszerűen keress olyat, aki megbecsül és szeret, ne add fel, keress addig, ameddig nem találsz! Engem is a párom mentett meg és a fogadott tesóm, és voltam olyan magányos a családom mellett, hogy azt hittem, megőrülök. Egyet tudok: a vér szart sem jelent, és bár válna vízzé, az legalább iható...
2021. aug. 17. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim válasza:
60%

Szia!

Megmondom őszintén, én ebben nem igazán hiszek, hogy tényleg senki ne lenne, mondom ezt úgy hogy én is számtalanszor érzem pontosan ugyan így magam. Azaz akarom mondani, éreztem. Egy ideje már nem szokott előjönni. Nyilván ezt csak a saját tapasztalataim alapján mondom lehet hogy te tényleg ilyen helyzetben vagy az elég szomorú mert senkinek sem lenne szabad ilyet érezni. De ha tényleg úgy érzed hogy az égvilágon senki sincs igazán melletted, annyit tudsz tenni hogy magadnak leszel fontos, te mindig ott vagy magadnak és ha így fogsz hozzáállni, meglátod megtalálnak az őszinte kapcsolatok akiknek tényleg számítani fogsz. Ez persze nem könnyű, önfejlesztés szükséges hozzá mindenképp. Önismeret, önbizalom, önszeretet. Először legyél saját magad legjobb barátja én azt mondom. Nagyon sok önfejlesztő könyv és gyakorlati feladat létezik már. Ha végig csinálod és kitartó vagy akkor meg fogod magadnak köszönni. Én például így dolgoztam fel. Mesélhetnék rengeteget hogy mennyire utáltam mindent és mindenkit mert úgy éreztem senki nem szeret igazán. Valójában már rájöttem hogy csak én nem szerettem eléggé magamat. Nem mondom, hogy veled is ez a helyzet, nincs rálátásom de nekem ez segített. Elkezdtem foglalkozni a témával és magammal. Elkezdem olvasni egy önfejlesztő könyvet amiben feladatok is voltak elsőre azt gondoltam ez hülyeség és ettől semmi sem lesz jobb de gondoltam azért csak adok egy esélyt neki, rosszabb már úgyse lehet. És igen csak megköszönöm magamnak, mert sokkal másabbul látom a dolgokat. Ha olyan személy van a környezetemben akit úgy érzem nem őszinte az érdeklődése csak hasznot vár belőle azt kitessékeltem az életemből, hogy legyen idő és hely az igaziaknak. Azóta tudom hogy nem én nem számítottam, ők nem voltak az életembe valók. Sokszor gondolkoztam azon is hogy segítséget kellene kérnem hogy feldolgozzam de mivel elég drága áron dolgoznak az ilyen szakemberek így maradtam annál hogy majd én megteszem magamért és talán jobb is volt így hiszen magamtól jöttem rá ezekre és a félelmeimet vagy titkaimat is megtarthattam magamnak.

Elnézést a hosszú hegyi beszédért csak szerettem volna elmagyarázni miért ezt tanácsolom nehogy félre érthető legyen és esetleg megbántsalak. Én azt tudom tanácsolni hogy nézz körül önfejlesztés témában, én hiszem hogy segít (mivel nekem is segített) de ha mégsem, ártani nem fog.

És nézd, válasz érkezett a kérdésedre. Még ha úgy alakul hogy segíteni nem is tudtam, azért megpróbáltam. Tehát számítasz! Légy bárki is, ez egy értelmes kérdés és szeretnél te is jobban lenni ha már egyszer tanácsot kérsz. Ez már egy nagy érték benned! Nem sajnálkozol és panaszkodsz, mint a legtöbben (ahogy anno én is csináltam) hogy “Jajj nem jó semmi” hanem ott az akarat hogy teszel érte hogy jobb legyen! Értékes ember vagy és számítasz! Ezt én is mondom és magadnak is mondhatod, nem viccelek vele. Mondd hangosan magadnak, akár tükör előtt a saját szemedbe. Furcsa érzés lesz, de segít!

Remelem hogy tudtam neked segíteni. Szeretném hogy jobban legyél, mert ismerem azt az érzést nagyon hosszú ideig volt velem és tudom hogy mennyivel jobban lehet lenni ha sikerül elengedni.

Tudnék még papolni rengeteget azt hiszem, de inkább itt lezárom mert lehet hogy te épp nem is erre gondoltál és akkor feleslegesen olvastatok el veled egy ekkora szöveget és veszem el az idődet olyasmitől ami lehet hogy jobban segítene neked.

Úgyhogy további szép estét neked! Vigyázz magadra és soha ne felejtsd el, hogy igenis számítasz!

2021. aug. 17. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:

6-os , ez sźép volt tényleg. Nekem is jól esett.

Köszi

2021. aug. 17. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
24%

2-es vagyok. Úgy fogalmaztad meg, hogy "vannak/voltak", így rám is érvényes, tehát válaszolhatok. :)


És hidd el, nem véletlenül maradtál magadra. Nyilván sok olyan ember van, akivel hiába törődsz, nem fogja viszonozni. De elég csak 1-2-t találni, aki igen, és máris nem leszel többé magányos.

A megfelelő emberekkel ez működni fog. És persze mindkét fél kell hozzá.

2021. aug. 17. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 October15 ***** válasza:
2%
Az a trükkje, hogy magadat se érdekeld. Ehhez csak annyi kell, hogy legyél mocskosul elitista, legyen valami aminek az eléréséért kb. megdöglenél majd az RNG közölje veled, hogy háhá NEM. A továbbiakban garantáltan nem fog érdekelni az, hogy kit érdekel vagy nem érdekel a létezésed mert hát téged se érdekel lévén haszontalan. :)
2021. aug. 17. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
2%
tok jo porog az elet
2021. aug. 17. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!