Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Úgy érzem, kezdek bekattanni,...

Úgy érzem, kezdek bekattanni, mert nincs senkim. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Próbálkozom és kaptam már pár visszautasítást. Tudom, hogy ez nem sok és kb. a századik után jön össze valaki, de elkezdtem befordulni, szorongani és gyűlölni az embereket. Olyan szintű gyűlöletet érzek mindenki iránt, amiért visszautasítanak, hogy az leírhatatlan. Úgy érzem, cserbenhagynak az emberek. Ilyenkor az egész világra haragszom, nem csak azokra, akiktől visszautasítást kapok. A nőkre, amiért visszautasítanak, a férfiakra, amiért jobbak nálam, a párokra, amiért együtt vannak és boldogok. Tudom, most le kellene állni egy ideig a keresgéléssel és mással foglalkozni, de nem tudom elterelni a gondolataimat, bármibe is fogok, akármennyire is leköt, előbb-utóbb ezen kezdek el agyalni. Eleinte jól kezeltem, tudtam, hogy ez természetes, utána megpróbáltam felfogni úgy, hogy a másik többet veszít azzal, hogy visszautasít, de már egyszerűen csak szorongani kezdek, dühös leszek és utálok mindenkit. Ordítani akarok, megbüntetni a másikat, hogy érezze, nekem mennyire rossz!

Kapcsolatfüggő vagyok és türelmetlen, pótolni akarom a volt párom hiányát, elveszettnek érzem magam és azt érzem, hogy nekem most azonnal kell valaki, nem tudok várni. Közben meg ésszel felfogom, hogy ez nem így működik és ha össze is jönne valaki, hosszútávon rossz lenne mindkét félnek. Meg akarok változni, de nem tudom, mit tegyek.



2021. aug. 20. 10:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%

Pszichoterapia, ha tényleg túl akarsz jutni ezen.


Amúgy engem is lehúzott lelkileg az online psrkeresés, töröltem is magam.

2021. aug. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%

Ne állj le,keress csak tovább.Ahogy mondtad lehet 100 lánnyal kell megismerkedned hogy legyen egy,aki nem utasít vissza.

Gondolj bele abba hogy mondjuk adott egy olyan lány,aki neked nagyon nem teszik,egyszerűen nem vonzódsz hozzá fizikailag.Akkor te nyitnál felé egy ismerkedés során? Gondolom nem.Ez ilyen sajnos,hogyha nincs meg a vonzalom,azzal egyszerűen nem lehet mit kezdeni.Senki nem tehet az alapkinézetéről,de szerintem a felnőtt emberek többsége nem is bántja a másikat ezért.Legalábbis akikbe szorult némi értelem.Egyszerűen csak nem téma számukra,mert nem tudnak hozzá vonzódni.Úgyhogy ezért haragudni nem kell.Valóban azok az emberek,akik jó külsővel vannak megáldva könnyebben tudnak ismerkedni.Neked kicsit többet kell érte tenni.

Én se vagyok nagy szám férfiként,mégis többször is megtaláltam a boldogságot.És én is voltam olyan időszakban mint te most,hogy próbálkoztam pár lánynál,elutasítottak,és abba is hagytam és hasonló gondolatokkal voltam egymagamba.Tapasztalatból mondom hogy ez nem segít és sehova nem vezet.Ismerkedj próbálkozz,próbáld meg elfogadni az elutasítást,és peregjenek le rólad,ne rágódj rajtuk,csak menj tovább,és próbálj nyitott lenni a világra,és az ismerkedésre,és előbb utóbb össze kell hogy jöjjön.

De az hogy hagyod az egészet a francba,meg távolról kiszagolja mindenki hogy micsoda gyűlölet tombol benned...finoman szólva sem lesz szimpatikus a lányoknak.

2021. aug. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%

Valójában te nem az embereket utálod, hanem saját magad. Ha te utálod magad, miért kellene bárki másnak szeretnie?

A megoldás az, hogy nem mástól várod a lelki békéd, hanem magad teremted meg, akkor majd a társaságod kellemes lesz másoknak is, és nem egy rothadó kolonc leszel mások nyakán.

2021. aug. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
#3: Igen, erre számtalanszor rájöttem már én is, tudom, hogy így kellene. Csak a feszültséggel nem tudok mit kezdeni.
2021. aug. 20. 10:52
 5/13 anonim válasza:
57%
Lehet inkább valami hobbit kéne keresned. Lépj ki kicsit a komfortzónádból. Iratkozz be egy tanfolyamra vagy menj valahova ahol új környezet van. Akkor lehet le leszel kötve az elérni kívánt céljaiddal és nem folyton ezen pörögsz és akkor lehet azidegessèg is alábbhagy, mert az energiáid másra koncentrálnak. Valamint jó mert lekötöd magad. Akár lehet majd ott találkozol valakivel, aki úgy bír, szeret ahogy vagy.
2021. aug. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
79%

Én a fentebbi tanácsokkal ellentétben pont azt javasolnám, hogy igenis hagyj egy kis szünetet magadnak, és küzdd le a kapcsolatfüggőségedet. Én is folyamatosan kétségbeesetten kerestem a páromat, fél évvel ezelőtt szakítottunk is, azonban azóta sikerült egy teljesen más állapotot elérnem, és nem rettegek az egyedülléttől, hanem önmagamban is értékesnek és tartalmasnak érzem magam, ami elég felszabadító, és ad önbizalmat a későbbi ismerkedéshez is, mert úgy érzed, hogy nincs igazából tétje, és nem akarod sürgetni. Ha másoktól várod a boldogságodat, akkor sosem leszel igazán az, és bármikor tönkretehetnek.

Keress valamilyen tartalmas időtöltést, amiben szintén kiteljesedsz, utazz, tanulj, bármi.

2021. aug. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
60%

4 feszültség azért van benned, mert ahhoz képest, ahol jelenleg vagy, teljesen máshol akarsz lenni.

Ehelyett lassan elkezdhetnéd össze rakni magad, akkor az majd pont úgy lesz jó, ahogy vagy, és enyhül a feszültség is.


Én öket ajánlom, zseniálisak: [link]

2021. aug. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Hamarosan megváltoznak a dolgok! Nem a társ lesz a fontos, hanem a saját életed!
2021. aug. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
54%
Próbálj meg csatlakozni egy túrakörhöz, ha teheted! Könnyed, rendszeres mozgást biztosít viszonylag költséghatékonyan. Embereket ismerhetsz meg úgy, hogy nem őrülsz meg közben a négy fal között.
2021. aug. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Kimozdultam, csináltam 1-2 hasznos dolgot és most egy kicsit jobb lett. Még mindig ezen pörög az agyam és lehúz ez az egész, de már nem annyira, mint délelőtt, akkor eléggé mélyen voltam.

#7: Köszönöm, megnézem!

#9: Köszi, szeretek túrázni, de én inkább egyedül szeretek menni. Mindenesetre fontolóra veszem.

2021. aug. 20. 14:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!