Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Milyen időközönként járnátok...

Milyen időközönként járnátok haza a helyemben (egyetemista albérletben)?

Figyelt kérdés
Kivettünk egy albérletet az egyetem városában alapvetően az egyetem miatt és a terv szerint hétvégente jártam volna haza, viszont úgy alakult, hogy csak elég kevés órám van (eddig csak hétfőn, később lesz még egy-egy szerdán és pénteken is) ebben a félévben. Más ottani elfoglaltságom nincsen (munka vagy valami helyhez kötött hobbi stb.), semmit nem tudok kezdeni ott a szabadidőmben azon kívül, hogy elténfergek egyedül vagy beülök valahova enni, esetleg elmegyek moziba. Csak két egyetemi barátom van és rajtuk kívül mást nem is igazán ismerek, de velük is nagyon keveset találkozom most, mert mindketten ingáznak és csak jönnek-mennek. A lakótársammal nem jó a kapcsolatom, alig találkozunk és igazából a lakásban is csak bezárkózik a szobájába, egyáltalán nem szoktunk beszélni sem egymással. Úgyhogy így az egyetem városában az órákon kívül jórészt egyedül vagyok, nincsen hová mennem, mit csinálnom, kivel beszélgetnem stb., és nem érzem így olyan jól magam. Emiatt eddig elég sokszor bent sem aludtam az albérletben vagy már a hét elején jöttem is haza, mert itthon itt van a családom, a barátaim és legalább nem vagyok egyedül. Csak nyilván ez sem a legjobb megoldás, mert az albérletet fizetjük így is tulajdonképpen feleslegesen és tanulás szempontjából jobb lenne több időt ott töltenem (ott a könyvtár stb., egyszerűbb).
2021. szept. 22. 16:51
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Azt még hozzáteszem, hogy az albérletet nem lenne célszerű felmondani, mert úgy elég sok pénzt veszítenénk és a következő félévben még lehet szükség lenne rá reálisan nézve is (akkor több órám lesz).
2021. szept. 22. 16:53
 2/14 anonim ***** válasza:
76%
Nincs tanulni valód? Hihetetlen.
2021. szept. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Van tanulnivalóm, nem is kevés, de nem kell 0-24 tanulnom. Így, hogy ilyen kevés órám van elég jól el is tudom osztani és bőven tudok rá időt fordítani úgy, hogy még marad szabadidőm is mellette. Valamint nem is erről van szó, hanem inkább arról, hogy elég lelombozó ennyit egyedül lenni... Most gyakorlatilag csak hétfőn vagyok emberek között, amikor bemegyek az óráimra és ennyi. Utána már csak maximum néha össze tudok futni az egyik barátommal, ha éppen ott van és ráér vagy elmegyek boltba stb., de most ez nyilván nem minőségi együtt töltött idő, szociális élet.
2021. szept. 22. 17:01
 4/14 anonim ***** válasza:
95%
Menj el dolgozni.
2021. szept. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Dolgozni nem szeretnék elmenni.
2021. szept. 22. 17:02
 6/14 anonim ***** válasza:
98%
Menj sportolni.
2021. szept. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
98%
Iratkozz be edzőterembe, menj el valami tanfolyamra, ilyesmi. Egyetemi programok?
2021. szept. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
98%
Vagy önkénteskedj.
2021. szept. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszi, de nem a kérdésre válaszolsz/válaszoltok. Nem azért nincsen más elfoglaltságom, mert magamtól nem jut eszembe, hogy lehet sportolni stb., hanem azért mert nincsen olyan lehetőség, amely érdekelne. Szóval pl. én egyáltalán nem szeretek sportolni és emiatt nem szeretnék semmiféle edzésre járni, csak olyan önkéntes lehetőségek vannak amik nem nekem valóak (pl. gyerekekkel és én nem szeretem a gyerekeket). Nyelvet tanulok az egyetemen, mellé másikat nem szeretnék elkezdeni. Az egyetemi programok pedig igazából vagy tudományos előadások (amiknek a nagy részéhez semmi közöm nincsen, sok esetben nem is érdekel stb.) vagy pedig bulik (ahova egyedül értelemszerűen nem fogok elmenni, nem is szeretek annyira bulizni és szerintem nem is veszélytelen egyedül bulizni járni).
2021. szept. 22. 17:17
 10/14 anonim ***** válasza:
97%

Oké, akkor a kérdésre a válasz: én a helyedben 2-3 hetente járnék haza, mert én alapvetően szeretek otthon ülni, imádnám a kevés órát, a nyugis albérletet, ahol nem kell a lakótárssal jópofizni, és lehet a tanulás mellett nyugiban olvasni, kreatívkodni, pihenni, stb.


Ellenben te azt írtad, hiányzik a minőségi szociális élet, meg hogy lelombozó egyedül lenni, szóval nyilván te nem vagy én. :) Ezért próbáltam tippet adni (meg mások is hasonló okból, gondolom én), hogy mit tudnál még csinálni plusz időtöltésként.


Ha utálsz az albiban lenni, és a szüleid nem nehezményezik a "hiába fizetést", akkor járj haza folyton, mikor majd beindul a zh időszak, akkor már úgyis többet maradsz itt, gondolom.

2021. szept. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!