Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért vagyok ennyire magányos?...

Miért vagyok ennyire magányos? Miért akarok mindig egyedül lenni? Miért nem érdekelnek az emberek? 25/L

Figyelt kérdés

Régen mindig alig vártam, hogy a barátaimmal lehessek, hogy a családommal nyaralhassak, hogy kimozduljak itthonról, hogy sokan írjanak messengeren, de egy ideje ez teljesen megváltozott (már a vírus előtt is). Van családom, vannak barátaim, mégis egyedül érzem magam. Már nem foglalkozok úgy a barátaimmal és a családommal, mint azelőtt. Nem érdekelnek. Kerülöm az embereket is. Kedves vagyok mindenkivel, ezért azt hiszik, hogy könnyen meg lehet közelíteni, hogy a barátaim lehetnek, de valójában alig várom, hogy békén hagyjanak. Rendesen bosszant, ha írkálnak messengeren, viberen, instán. Sokszor megyek el itthonról, amikor épp nem dolgozok, csakhogy egyedül legyek. Ha meg nincs itthon senki szabadnapomon, úgy érzem végre fellélegezhetek. Utálom, ha valaki csak azért csinál úgy, mintha érdeklődne irántam, mert csak akar kérni valami szívességet, segítséget. Persze ezt nem mutatom ki, és segítek. Senki nem tudja mennyire nem vágyok az emberek társaságára, legyen az családtag vagy barát. Mikor velük vagyok, eljátszom, hogy jól érzem magam, de belül megfulladok. Már nem tudok együttérezni se senkivel, és nem tudok sajnálni senkit, akivel valami rossz történik. Ha valaki szomorú, ha valaki sír megvigasztalom, de valójában alig várom, hogy abbahagyja, mert bosszant. Néha úgy érzem, mintha nem lenne szívem. Viszont, ha egy romantikus sorozatot vagy filmet nézek, amiben sírnak, vagy nagyon szomorú dolog történik (pl a fiú megtudja, hogy a szerelme súlyos beteg, és meg fog halni, ezért a lány szakít vele, hogy ne fájjon annyira később, amikor elveszti),akkor azon én is bekönnyezek.

Nem tudok együtt örülni se másokkal (pl amikor ők boldogok, vagy valami jól sikerül nekik) csak úgy teszek, mintha örülnék. Nem vagyok irigy, ne értsetek félre.

Amikor meglátok az utcán egy ismerőst, abban reménykedek, hogy nem vesz észre, és nem fog odajönni beszélgetni. Van mikor eltakarom valahogy az arcom, vagy úgy teszek, mint aki telefonál, néha pedig elbújok.

Nem érdekelnek a fiúk se. Régen mindig alig vártam, hogy szerelmes lehessek, hogy legyen valakim, barátnőimmel is nézegettük a srácokat, de ma már... Nem foglalkozok velük.

Ha lehetne, elköltöznék egy lakatlan szigetre a macskámmal.

Vannak, akik naivnak néznek, csak mert nem állok le vitatkozni, hogy nekem van igazam, vagy mert úgy teszek, mintha nem tudnék semmiről (holott mindenről tudok) stb stb.

Ez normális? Más is van így? Elfogadjam, hogy ilyen vagyok, vagy tudok ezen valahogy változtatni?



2021. dec. 15. 02:01
 1/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom mennyire van ehhez köze - lehet semennyire - , de szoktam hallucinálni is.
2021. dec. 15. 02:06
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy elfogadod-e, az rajtad múlik. Ha zavar, akkor ne fogadd el és járj utána doki segitségével. Ha meg igazából csak kíváncsi voltál, hogy baj-e van veled, akkor megnyugodhatsz, mert nem vagy fura. Én is hasonló vagyok, és nem érzem magam selejtnek, szóval pacsi.👍
2021. dec. 15. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy csalódtál a családodban, egyes barátaidban, vagy eleged lett abból, hogy a környezeteben lévők csak szívességekre kihasználnak?

Könnyen lehet, hogy emiatt egyszerűen eleged lett mindenki másból is, bizalmatlan lettél másokkal.

Nem egy különleges jelenség, sokan átélik ezt, velem is volt már hasonló, utólag kiderült, hogy depressziós lehettem/voltam.

A megoldás talán környezetváltás lehet, vagy kizárni azokat az embereket az életedből, akikkel gondod van és egy időre tényleg csak magaddal foglalkozni, mert, most nekem így tűnik, te csak adsz és adsz másoknak, míg kapni nem biztos, hogy kapsz vissza és ettől kimerültél egyszerűen.

2021. dec. 15. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Kései Sirató ***** válasza:
100%

Több oka is lehet.


1. Lehet, hogy túl kevés időt tölthetsz egyedül, túl kicsi lakásban élsz és mindig, minden percben el kell viselned mások jelenlétét. Jó a társaság, de kell az egyedüllét is.


2. Lehet, hogy csalódtál a barátaidban, vagy éppen a családtagjaidban és ezért inkább befele fordulóvá váltál. Nem akarsz újabb csalódást, ez lehet akár tudat alatt.


3. Belefáradtál a felszínes, semmitmondó beszélgetésekbe, nem látod, hogy mi lenne az értelmük, így nincs is szükséged ezekre.


4. Emberi kapcsolataidban mindig te voltál az, aki adott (pl. megértést, figyelmet) és kapni nem igen kaptál semmit, amikor neked lett volna szükséged ezekre.


5. Túl sokat vagy zajban és csendre vágysz.

2021. dec. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

4es mit lehet ilyenkor tenni


Én már kb 3-4 éve nem élek szociális életet ezen okok miatt, elég magányos ami rossz, de a másik opció az még rosszabb


Hogyan lehet ebből kitörni?

2021. dec. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Kései Sirató ***** válasza:

4-es vagyok, így a covid-járvány idején sokkal nehezebb nyitni, ismerkedni, emberek közé menni, de ezt leszámítva olyan közösségekben lehet ismerkedni, amelyek olyan jellegűek, ami érdekel téged. Vannak természetjáró klubok, ha szeretsz túrázni, érdemes egy ilyen meghirdetett túrára elmenni. Ha valami más hobbid van, akkor olyan csoporthoz, klubhoz csatlakozhatsz. Ha érdekel a vallás, Isten, akkor elmehetsz egy vallási közösségbe.

Ha van 1-2 olyan munkatársad, akik viszonylag normálisak és ráérnek, hívd el őket pizzázni, vagy valahova és alakul, mert nekik is vannak ismerőseik, stb. Csak el kell kezdeni.

2021. dec. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!