Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ha vidéken alacsonyabbak a...

Ha vidéken alacsonyabbak a fizetések mint Pesten miért nem alacsonyabbak az árak is?

Figyelt kérdés
Én Pesten lakok itt szoktam vásárolni ismerem az árakat.Két hete viszont voltam Nyíregyházán,bementem ott az egyik üzletbe és ugyanannyiba került minden mint itt Pesten.Ugyanannyit fizettem mintha itt vásároltam volna.A fizetések is ugyanannyi mint Pesten?Mert én nem úgy tudom.

2022. febr. 14. 21:09
A kérdező szavazást indított:
Szabolcs megyében is ugyanannyi a fizetés mint Pesten.
Csak az árak olyanok Szabolcsban mint Pesten,a fizetés kevesebb.
Szabolcsban többet lehet keresni mint Pesten.
23 szavazat
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Abban bíztam hogy kevesebbért be tudok vásárolni mint itt Pesten de tévedtem.Legközelebb kimegyek Ukrajnába hátha ott olcsóbb lesz a kaja.
2022. febr. 14. 21:11
 2/12 anonim ***** válasza:
85%
Mert akkor a sok hülye Pesti kocsiba pattanna, oszt kifosztaná a falvak kisbó'tjait. 😄
2022. febr. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
2 nem hiszem 480 forintos benzinár mellett kocsikáznának 300 kilométert hogy vásároljanak.Én is azért vásároltam csak ott mert ott volt dolgom.
2022. febr. 14. 21:14
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A bolti árakban nagyon kevés eltérés szokott lenni országon belül. A vidékieknél a házak/lakások ára, akár bérlés, akár vétel az, ami olcsóbb. Egyébként Nyíregyháza ilyen téren elég fos példa, mert az nem épp egy falusi porfészek. Menjél le nyírbátor környékére, ott a Reálban bevásárolsz olcsóbban is.
2022. febr. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
22%
Mert Viktorta nem így gondolkodik.
2022. febr. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván Ukrajnában olcsóbbak a dolgok,de ott a fizetések ilyen 50-60E Ft képzelj el alap szinten.

Nem is hiába jönnek Magyarországra dolgozni 120-200E Ft-ér vagy éppen Csehországban ahol rengeteg ukrán dolgozik ilyen 200-250E Ft heti 6-7 napot minimum napi 12 órában.

2022. febr. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
76%
Pont ezt pofázom mindig... Itt élek Nyíregyen, irodai munkám van, itt ha 220 nettót megadnak, akkor örülni kell. De minden drága, egy normálisabb albérlet is 120-150 ezer körül van, ami nem egy öreg, de kifestett panel a nagyi bútoraival. Talán a szolgáltatások valamivel olcsóbbak, egy hosszú haj festése 5-10 ezer körül van, körmösnél erősített géllakk 5000 Ft, masszázs 45 perc 5200 Ft. Viszont az éttermek húzósak, normális pizza már nincs 2000 Ft alatt, menüs helyeken is 1500-2000 Ft körül van egy napi menü. Bemegyek a boltba vásárolni, egy kis pékáru, tej, felvágott némi zöldség, csirkmell és csak nézek, hogy mire fizettem 3-4000 Ft-ot mikor alig vettem valamit. Hozzáteszem ugyanezért a munkakörért Pesten 350et is megadják.... Szórakozási lehetőségek fürdő ami egy vagyon, színház, ami szintén, bowling egy óra 6000... Szóval itt is drága az élet, a fizetés meg kanyarba sincs. Nem hinném, hogy az itteni dolgozók munkája értéktelenebb lenne, mint a pestieké....
2022. febr. 15. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
45%
Hát, pedig sokkal olcsóbb a vidék... Szoktunk lejárni szórakozni a párommal, barátokkal, sokkal olcsóbban kijövünk utazással együtt is, mintha Budapesten mennénk valahova.
2022. febr. 15. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Lagzit tartani határozottan olcsóbb vidéken.
2022. febr. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
72%
Ezért kötözik minden boldog-boldogtalan Pestre. Pesten jóval magasbbak a fizetések. A vidékiek, ahogy a pestiek nevezik a nem pestieket meg lúzerek mind. Az se igaz, hogy a lakhatás olcsóbb vidéken, mert az ottani fizetésből még nagyobb arányt is kitehet a lakás vagy lakbér mint egy pesti fizetésből. Tehát vidékiként semmiképp se jársz jobban mintha Pesten élnél, max., hogy nem kell tömegnyomorban élned, meg órákat utazni, csak, hogy bejuss a melóhelyre. Ha meg vidékiként akarsz Pesten bulizni, vagy vidéki fizetésből Pesten lakni akkor nagyon besz@pod. Pestiként viszont tök olcsó vidéken kocsmázni. Viszont, most hogy már általános a home office, simán be tudsz vállalni pesti melót is vidéken, úgy hogy otthonról nyomod és pesti fizetést kapsz. Ez valamennyire talán csökkenteni fogja a különbségeket.
2022. febr. 17. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!