Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Milyen inceleknek szóló...

Milyen inceleknek szóló tartalmakat és közösségeket ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy itt puskaporos a levegő ebben a témában, de kérném, hogy aki nem érintett, az ne írjon ide. Én nem akarok veszekedést, csak tanácsot kérek. Youtube csatornák, blogok, discord szerverek és minden, ahol hozzám hasonlókkal beszélgethetnék. Köszönöm!
2022. márc. 24. 17:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy nem ilyen jellegü válaszra vársz, de a te érdekedben:


Ez egy baromi mérgezö szubkultúra. Nem fogsz segítséget kapni ezekben a közösségekben. Amit találni fogsz az önutálat és nőgyűlölet.


Hidd el, nem járhatsz jól.

2022. márc. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Megértem, hogy így gondolod, de úgy érzem, hogy szükségem lenne egy olyan konstruktív közegre, amiben megértik a problémáimat és nem szégyenítenek meg miattuk.
2022. márc. 24. 17:10
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Incelcsoport mint konstruktív közeg?
2022. márc. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Pont ez a baj, hogy ez nem egy konstruktív közeg. A szégyent pedig lecserélik sokkal destruktívabb érzésekre.
2022. márc. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Akkor hova kellene fordulnom?
2022. márc. 24. 17:29
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Keress bármilyen hobbit. Akármit.

Keress embereket (akár a neten) akik ugyanezt a hobbit űzik.

2022. márc. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem ne incelekkel akarj beszélgetni, hanem nőkkel.

Sok a felszínes pcsa, de vannak megértő, normális nők.

Az incelek soha az életben nem rángatnak ki a helyzetedből, csak még mélyebbre rántanak. Egy nő ki tud.

És nem vagy elkésve semmivel, ez nem egy verseny.

A párom a harmincas éveiben vesztette el a szüzességét, addig nem volt köze nőhöz. De szerencsére nem az incelekhez fordult, hanem a nők felé. Próbálkozott, ismerkedett, nem adta fel.

2022. márc. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor hova kellene fordulnom?"


1. Pszichológushoz, és ezt nem sértésnek mondom, félre ne értsd! Én is gondolkoztam incelmódra régen, nagyon rossz napokon néha most is, de mikor elmentem egy csoportos intenzív terápiára és végigcsináltam, akkor értettem meg, hogy mennyire a sértettségemből fakadnak ezek a gondolatok, mennyire nem valósak azok a gondolatok, amiket másoknak tulajdonítok, és főleg, hogy az én életem problémáiról nem a nők tehetnek általában, hanem amit a családomból meg a környezetemből meg genetikailag hozok. Az a baj ezzel az incelkultúrával, hogy meg fognak győzni arról, hogy minden nehézségedért a nők a hibásak, holott aki általában jól boldogul és magasan funkcionál, az előbb-utóbb talál párt, bár tény, hogy munka mellett meg 25 fölött már nehezebb. De mindenesetre ezek előre nem fognak vinni, csak kiszolgálják a sértett énrészedet, amivel nem jársz jól.



2. Nézz utána Bedő Imrének és Jordan Petersonnak. És csinálj valami olyat, amit szeretsz, legyél benne jó és legyél lelkes. Ennél jobb tanács szerintem nincs. Legyél jóban magaddal. Aztán ha ez megvan, akkor bővítsd az ismerősi körödet ahogy tudod. Akkor nagyobb esélyed lesz párt találni.

2022. márc. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és még elmondom, mi a baj az incel-gondolkodással, meg általában az ilyen hibáztató mentalitással (ami ebben az országban nagyon elterjedt): azáltal, hogy mást okolsz mindenért, lefegyverzed magad, elveszed magadtól a lehetőséget, hogy változtass az életeden. Próbáld ki, hogy minél több mindenhez úgy állsz, hogy "erről csak én tehetek, ez az én hibám" (de ne úgy, hogy azon legyen a hangsúly, hogy hibáztál, ne legyél túl szigorú magaddal, csak fogadd el a felelősséget), és egészen máshogy fogsz gondolkodni. Érdemes elolvasni a The subtle art of not giving a fuck c. könyvet, abban írja a szerző, hogy a nagy felelősséggel nagy erő jár, megfordítva a pókemberes szólást.
2022. márc. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
52%

Nem azért de azt a hozzáállást sem tartom fairnek, hogy "keress egy nőt, ő majd megjavít".

Egyrészt nem fog, másrészt nem az ő dolga.

A legjobb amit tehetsz hogy kigondolod hogy milyen életet szeretnél élni, milyen elfoglaltságokkal akarod tölteni az idődet, és először ennek állsz neki.

A kapcsolatosdi jöhet a barátkozás és hobbikeresés után; nem pedig az incelkedés utáni legelső lépcsőfok.

2022. márc. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!