Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit okoz a tartós egyedüllét/m...

Mit okoz a tartós egyedüllét/magány egy ember életében, ha még fiatal, mondjuk 21 éves, és már régebb óta is fenn áll ez a helyzet?

Figyelt kérdés
2022. máj. 2. 14:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%
Nekem semmit sem okozott. Szerettem.
2022. máj. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
81%
Én pánikbeteg lettem
2022. máj. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
62%

Én is voltam ilyen fiatal koromban is 1-1,5 éveket egyedül. Semmi bajom nem lett.

Nálad mióta tart?

2022. máj. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
4 éve tart már lassan.
2022. máj. 2. 14:18
 5/17 anonim ***** válasza:
20%
Tehát 17 éves korod óta egyedül? Jó, hogy nem azon busongsz, hogy 11-től 15 éves korodig nem volt kapcsolatod.
2022. máj. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
85%
Attól függ mennyire visel meg téged. Ha semennyire akkor semmit nem okoz. Ha nagyon megvisel akkor tartós depressziót, stresszt, félénkséget, fejfájást, rosszabb esetben halált.
2022. máj. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Embertől függ és nem mindegy milyen egyedüllétről van szó. Egyedül lehetsz úgy, hogy nem vagy kapcsolatban, de járkálsz társaságokba, van szociális életed, vannak barátaid. Jól érzed magad, nem feszélyez semmi. Akár szexelsz közben, kielégíted a vágyaidat.


A magány egy másik téma, itt ezek nincsenek. Kialakulhat egy ördögi kör, amiben hiába akarsz ismerkedni, barátkozni, nem mersz és repülnek az évek. Gyakori a depresszió, önsanyargatás, önsajnáltatás, szellemi leépülés, krónikus önbizalomhiány, hosszútávú lelki és akár testi problémák.


Utóbbi nyilván azt okozza, hogy szenvedés lesz az életed. Azaz bármilyen rossz és félelmetes érzés, tenni kell ellene.

2022. máj. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Igazából 5-ös...Még sose volt, elfogadtam már rég. Csak kérdezem, mert mostanság elég szarul érzem magam
2022. máj. 2. 14:56
 9/17 A kérdező kommentje:
7-es az utóbbi játszik nagyobb szerepet. Van egy barátom akivel nagyon törődöm, de vissza nem kapok semmit. Úgy érzem ő az akiben megbízhatok elmondhatok mindent. De ő sem törődik velem
2022. máj. 2. 15:01
 10/17 A kérdező kommentje:
Nem, mint ha sajnáltatni akarnám magam..csak mondom
2022. máj. 2. 15:02
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!