Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Életemben először magányosan...

Életemben először magányosan érzem magam?

Figyelt kérdés
40 éves múltam, és az egyedüllét nem jelentett gindot, sőt igényeltem is. Egy ideje viszont magányosnak érzem magam. Ennek szerintem az lehet az oka, hogy igazán nincs kivel beszélgetnem egy jót, mert kb senki sem igényli a beszélgetést. Hiányzik a tartalmas, mély emberi kapcsolat az életemből. Unalmasnak találom a felületes bájcsevejt, unalmas az, hogy majd máskor, mert húdefontos dolgom van. Szeretném megosztani magam, az érzéseim, a gondolataim egy igazi emberi kapcsolatban, de mindenhol csak felszínességet látok. Akik voltak barátaim, ők kikoptak mellőllem, pedig azok több évtizedes, vagy sok éves barátságok, emberi kapcsolatok voltak, de ott meg beleuntam abba nagyon, hogy én teszek a kapcsolatba, ápolom, de a másik pedig ahogy megy az idő, telnek az évek, elkezd hanyagolni. Életemben először magányosnak érzem magam! Hogy lehet ezen túl jutni emberek nélkül? (Mert rájuk ahogy észrevettem, nem nagyon lehet számítani, kedvük szerint foglalkoznak a másikkal, tekintet nélkül a másik emberre.)
2022. máj. 11. 13:33
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:

Én hasonlóan vagyok...de nem a barátok miatt, hanem már egy jó ideje egyedül vagyok, tökéletes megvoltam eddig, aztán a csajok hiányoznak...nem pont a szexre kell gondolni csak, hanem maga a kapcsolat.


Egyébként nem így kéne hozzá állni ahogyan nézed a dolgokat, nem mindegyik barátság szar, az hogy nem lehet mindenkivel lelkizni az sem igaz, mert egy idő után kialakul egy olyan kapcsolat ahol ez megy. Azért vagy magányos mert ténylegesen egyedül vagy...többször ki kell mozdulni, az nem baj ha először egyedül, kocsma, buli, kávézó, étterem stb.

2022. máj. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:

Hasonló helyzetben vagyok én is, de én eddigi életem nagy részét magányosan éltem le. Sokéves barátságokban csalódtam, illetve úgy éreztem: csak akkor keresnek, ha kihasználhatnak.

Hát, pár dolog, ami lehet közhelynek fog hangzani: eljársz programokra, művelődési házba, érdeklődésednek megfelelő Facebook csoportokat keresel. Élőbeni beszélgetés is kialakulhat ilyenkor.

Ha felelősséget tudsz vállalni egy állatért, veszel egy kutyát, ő mindig hűségesen, feltétel nélkül szeret, lehet játszani vele.


41F

2022. máj. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Ahogy mondtam, több évtizedes barátságaim voltak!
2022. máj. 11. 13:52
 4/31 A kérdező kommentje:
2-es az egyedüllét nem gond, de a magány, amit eddig még sosem élzem meg, az már az. Ok elmesz ide oda de ott szerinted nem a mai vilagra jellemző felszínes bájcseverészes van?
2022. máj. 11. 13:54
 5/31 A kérdező kommentje:
Van kutyám 🙂
2022. máj. 11. 13:56
 6/31 anonim ***** válasza:
Nekem sincsenek már barátaim. Soha nem is volt sok. Mondjuk én legalább a férjemmel tudok beszélgetni, de azért elég gáz, hogy a férjemen meg az anyámon kívül kb. senkivel sem beszélek.
2022. máj. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:

Én csak azért javasoltam, mert megadod magadnak az esélyt, hogy megismerkedhetsz valakivel, ha elmész valahova, míg ha a négy fal közt maradsz, akkor az esély = 0.

Lehet azt gondolni, hogy felszínes emberekkel fogsz találkozni, csupa felszínessel, de az is lehet, hogy valamilyen program kapcsán spontán beszélgetés alakul ki valakivel vagy valakikkel, megismeritek egymást.

Szóval ha elindulsz és teszel valamit, akkor van esély (hogy mekkora, nem lehet tudni), ha nem teszel semmit, akkor a négy fal közt nulla az esély.

2022. máj. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
Pont hogy a felszínes emberekből egyszerűen elegem van. Sokáig nagyon sokáig azt tettem amit javasoltál, de beleuntam.
2022. máj. 11. 14:17
 9/31 anonim ***** válasza:
Én már 19 évesen is hasonlóan vagyok... Rengeteg ismerősöm van de az összes felszines, én mindig bizalmasabb kapcsolatokat akartam kialakítani de valaki vagy mindig hátbaszúr, vagy előre tudom hogy nem lehet benne megbízni. Lehet a régebbi generációban nagyobb sikerem lett volna barátok terén.
2022. máj. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:

Kereshetsz valamilyen hobbikat is, amelyek rendkívül nagy kreativitást igényelve lekötnek, bármilyen kreatív művészet vagy akármi, ha ismerkedni-barátkozni nem szeretnél.

Kérdező: tudsz segíteni, hogyan, milyen módon lehet "nem felszínes" embereket találni? Engem is nagyon érdekelne, mert nem szeretnék mégegyszer olyan "barátokat" találni, akik sok év után árulnak el, hagynak cserben stb.

Az utcára se lépjek ki és ne is bízzak meg, ne barátkozzak senkivel, mert "felszínes emberek vannak"? A bezárkózással az se talál meg, aki nem felszínes.

Nem tudom hogy akkor milyen válasz lenne megfelelő, mit lehet erre mondani, én a barátkozásnak, ismerkedésnek más módját nem ismerem, mint amit fentebb írtam...

2022. máj. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!