Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Maradtál már ébren egész...

Maradtál már ébren egész éjjel azért, hogy reggel ne kelljen felébredned?

Figyelt kérdés

2022. jún. 5. 00:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
Nem. Egész életemben ha jól emlékszem két éjszaka volt amikor reggel 7-8 óráig egy percet nem aludtam, mindkettő betegség miatt, egyik alkalommal annyira be volt dugulva az orrom hogy nem kaptam levegőt és megfulladtam volna, másik alkalommal meg végighánytam az éjszakát. Minden egyéb esetben, ha későn is, de lefeküdtem és aludtam legalább 2-3 órát.
2022. jún. 5. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, amikor sokáig ébren vagyok, és másnap korán kell mennem valahova.
2022. jún. 5. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Sokszor voltam ébren egész éjszaka (szórakozás és munka miatt is), és ezek közül sokszor direkt maradtam fent. Egyrészt alvászavaros is vagyok, így jópárszor volt már úgy, hogy ha már hajnalig nem bírtam elaludni, inkább fent maradtam reggel is, és így “frissebben” mentem a dolgomra, mintha aludtam volna fél-1-2 órát, és talán fel se bírtam volna kelni. Van, hogy az ember átesik a holtponton, és utána inkább fent kell tartani a pörgést, ha nincs lehetőség mondjuk egész másnap aludni.

Innen jut eszembe, azért is maradtam már fent, mert nem akartam, hogy felboruljon a bioritmusom, és átálljak a nappali alvásra.

Másik eset, ami eszembe jut a kérdés kapcsán: utazás miatt is maradtam már fent. Pl. amikor reggel 3-kor indultunk otthonról (kocsival mentünk Görögországba), inkább le se feküdtem előtte. (Persze nem én vezettem, így nem volt gáz, hogy álmos voltam.)

2022. jún. 5. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2022. jún. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Metionin ***** válasza:
100%
Igen, volt hogy hajnal 4-ig tanultam, 6-kor meg már kelni kellett volna, szóval már nem érte meg lefeküdni.
2022. jún. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemista koromban, vizsgaidőszakban voltak ilyenek, hogy mivel alapvetően jobb a rövidtávú memóriám, inkább utolsó napokra időzítettem a többségét a tanulásnak, és féltem, hogyha elalszom úgy, hogy 1-2-3 órát tudnék aludni, nem kelnék fel időben.
2022. jún. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
100%
Én minden éjjel fent vagyok emiatt
2022. jún. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
83%
Gimiben egyszer-kétszer volt rá példa, késői tanulás, vagy épp osztálykirándulás miatti még koraibb kelés okán.
2022. jún. 6. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Egyszer megpróbáltam végigtanulni az éjszakát egy töri TZ miatt. Első óra volt, és rettegtem, hogy elalszom, ezért inkább le se feküdtem.



Az lett az eredménye, hogy elaludtam a könyveimen, nem keltem fel időben, és elkéstem óráról :'D

2022. jún. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Egyszer igen, általános iskolai nyaralás miatt, hiba volt... :D
2022. jún. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!