Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mindenütt jó, de a legjobb...

Mindenütt jó, de a legjobb otthon, mi van ha mégsem?

Figyelt kérdés

Hétköznap a hétvégét várom, hétvégén a négy fal között össze zárva a "borús" gondolatokkal a hétfőt, a munka napokat. Már nem tudom, hogy sírjak vagy nevessek a dolgon.


Munka kikapcsol, de hétvégére nagyon kimerülök fizikailag, szellemileg.

Itthon élek a családommal, de még is mintha egyedül lennék. Semmi komolyabb dolgot nem oszthatok meg velük.


Volt időszak, amikor gondolkoztam az öngyilkosságon és szinte leb*sztak, hogy -"normális vagy, tudod mennyibe kerül manapság egy temetés"?... kb. ennyi volt a reakció amikor céloztam a dologra. Próbálom erősnek mutatni magam, s ez egész jól megy, talán ezért is nem vették komolyan.


A régi barátok lemorzsolódtak, meló helyen van egy két arc de semmi életre szóló barátság.

A kapcsolatom romokban.

Pénztárca üres.


Kezdem elveszíteni a motivációt a hobbi stb iránt is. Mindent félbe hagyok.


Van itt olyan aki hasonló cipőben van vagy volt? Miképpen lehet kilábalni ebből a depis időszakból?


25F



2022. jún. 6. 18:11
 1/5 anonim ***** válasza:
75%

Több fajta önfejlesztő könyv van amit érdemes el olvasni,napi pár oldal is jó.

Kezdésnek az akaraterő könyv jó lesz szerintem,aztán így tovább.

Nagyon fontos az önismeret is.

Tegyél rendet magadban, zárd le a múltat és kezdj új életet.

Önfejlesztés mellet kezdj el ismerkedni új emberekkel is, vagy akár a régi barátokat is fel keresheted.

Hová valósi vagy?

2022. jún. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj az ilyen önfejlesztő könyvekkel, hogy nagyon könnyű így, főleg önmagában bizonytalan emberként, mindenféle pénznyelő önfejlesztő szekta bűvkörébe ragadni.
2022. jún. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

#2 Ha fokozatosan és tudatosan csinálja akkor szerintem nem lesz gond, legalább is engem egyáltalán nem nyelt el.

Évente ha pár könyvet ki elemez az ember szerintem semmi gond nem lesz.

Venni kell egy könyvet, azt szépen kielemezni, majd ha meg van akkor lehet venni a következőt.

Szépen fokozatosan és mértékkel kell csinálni.

2022. jún. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
83%

Én végig mentem ezen. Mondjuk nekem a kapcsolatom miatt volt ez az érzésem. Mivel fegyverekkel dolgoztam már kész is volt minden a nagy tovább lépésre. De végül nem ez lett.

Mielőtt meg akartam volna szabadulni magamtól a már nemlétező pénzemmel vettem egy bicajt adósságra elvégre úgyis mindegy volt. Mai napig sem tudom hova tekertem el vele, de talat egy kis tót egy erdőben és ott megpihentem. El is aludtam. Amikor felébredtem mindha minden megváltozott volna. Megértettem, h ennél mélyebb már nics. Innen már csak felállni lehet. Haza tekertem, fogtam pár cuccot felraktam a bicora és közöltem az akkori párommal h gyűlölöm és ott hagytam.

Utána meg nehezebb lett, mert jöttek a le költségek stb, de már nem voltam szomorú , boldog voltam h már nem ott vagyok. Egy haver fogadott be . Ott voltam pár honapig. Mikor már volt egy kevés pénzem már bérletem egy pici lakást. Kicsidenkent az adosagom mind vissza fizettem, a per os viszonylag jól sikerült( nem volt mit rólam lehúzni )

Most ott tartok h boldog vagyok és nem egyedül, végre van normális párom . Plusz a kisfiam is el tudtam venni az anyjától.

Ezt tudom neked is mondani, ha szar a kapcsolat az élet os szar, menj onnan.

2022. jún. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem érzed jól magad otthon, akkor ne ott tölts otthon annyi időt! Menj el sétálni, kirándulni, sportolni, edzeni, töltődj fel máshol, keresd meg, milyen tevékenységek szórakoztatnak.

Ha a hobbid nem motivál, akkor keress másik hobbit helyette. Ha semmi olyat nem tudsz, ami érdekel, akkor keress újakat, próbálj ki olyasmiket, amiket még nem próbáltál.


Nem feltétlenül kell a családot teljesen otthagyni, de lehet, hogy egy kis külön töltött idő segít hasznosabban tölteni a kevesebb együtt töltött időt. Valószínűleg érdemes dolgozni azon is, hogy a kommunikációtok jobban működjön. Valószínűleg nem arról van szó, hogy nem érdekli őket, hogy mi van veled, csak nem teljesen ugyanazt a nyelvet beszélitek. Ők nem tudják helyesen értelmezni, amit mondasz és ezért nem tudnak rá megfelelően reagálni. Ez sok családnál komoly probléma. Nem véletlenül íródnak olyan könyvek, mint Gary Chapman: 5 szeretetnyelve. Sok esetben még azokkal is külön tanulást igényel a kommunikáció, akikkel egész életedben együtt éltél, sőt sok esetben akiktől a kommunikációt eleve megtanultad. Sokszor a szülőkkel sem jól működik a kommunikáció, pedig szeretitek egymást és érdeklődtök egymás iránt, csak kifejezni nem tudjátok megfelelően.


A barátokkal is sokszor hasonló a helyzet. Sok barátságot csak a kényelem és praktikum szül. Egy iskolába jártok, egy munkahelyen dolgoztok, közel laktok egymáshoz, stb. Amíg az életetek közös dolgai miatt adódik, hogy összejártok, beszélgettek, addig tartanak, de ha elsodor egymás mellől az élet, már nem jártok egy iskolába, munkahelyre, nem laktok közel egymáshoz, komolyabb erőfeszítést igényelne találkozni, akkor eltávolodtok egymástól. De általában érdemes tenni értük, hogy megmaradjanak. Na meg érdemes dolgozni rajta, hogy legyenek újak helyettük...


Amelyik dolgok fontosak számodra, élvezed csinálni, azokat ne hagyd félbe! Folytasd őket, csináld tovább! Amik nem fontosak, nem élvezed, azokat szüneteltesd, vagy akár hagyd abba teljesen. Csak azt érdemes csinálni, amit szívesen csinálsz. Amit már nem élvezel, azt nem érdemes tovább erőltetni csak azért, hogy ne hagyd félbe. Viszont azt érdemes megvizsgálni magadban, hogy vajon csak átmenetileg nem akarod csinálni, csak egy kis szünetre, levegő változásra van szükséged, vagy egy nagy, totális váltásra?


Az ember általában nem szeret a megszokott dolgokból kilépni. A komfort zónában a szokásos dolgai közt érzi jól magát. Az új dolgok idegenek, szokatlanok, kellemetlenek lehetnek. Viszont a megszokott dolgok egy idő után unalmassá, inger szegénnyé is válhatnak, az állandóságba is bele lehet fásulni.

Az újdonságok képesek felrázni az embert, kizökkenteni a rutinból, esetleg segíteni újragondolni a dolgokat. Kis időre érdemes kilépni a komfortzónából, hogy új ingerek, új hatások érjék az embert, amik képesek stimulálni. Ilyenkor általában a komfortzónája tágul is az embernek. Az új dolgokból néhány beépül az addigi életébe, míg a többség marad a megszokott. A túl sok komfortzónán kívül töltött idő megárthat, rossz érzést kelthet. De ha állandóan csak a komfort zónádon belül vagy a megszokott környezetedben, az ugyanúgy káros lehet egy idő után.

Pl. ezért kezd az ember új tanulmányokba, ezért utazik el nyaralni, ezért olvas el egy új könyvet, amit addig még nem olvasott, stb.


Nem utolsó sorban, ha van egy új problémád, amit a szokásos megoldások nem képesek megoldani, akkor valami újat kell megpróbálnod, hogy sikerülhessen megoldani a problémát, hiszen amit már próbáltál, az eddig sem oldotta meg...

2022. jún. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!