Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Csak én kerülök ilyen lélekölő...

Csak én kerülök ilyen lélekölő helyzetekbe?

Figyelt kérdés

Időnként összehoz a sors olyan emberekkel, akik erős érdeklődést mutatnak irányomba, nem csak férfi-nő hanem baráti, haveri viszonyban is.


Eleinte próbálom semlegesen kezelni magamban a helyzetet, nem beleélni magam, mégis azt látom, hogy keresik a közös programot, keresik a társaságom.


Aztán egyszer csak mintha elvágnák a fonalat, teljesen elfordulnak tőlem, eltűnnek az életemből. És nem arról van szó, hogy összevesznénk, vagy rám unnak vagy bármi, mert teljesen hirtelen az egész.


Legutóbb egy túrázásom alkalmával ismertem meg valakit. Teljesen beleélte magát, hogy mennyire egyforma a látásmódunk, hobbink, meg ugyanazokat szeretjük. Folyton mondogatta, hogy majd elmegyünk ide meg oda. Később is mentünk újabb programra, jól éreztük magunkat.


Legutóbb is ő vetette fel, hogy szabad a hétvégéje, mehetnénk. Még előtte nap is egyeztettünk, hogy akkor megyünk. Aztán aznap reggel, amikor én már úton voltam, jön az üzenet, hogy "bocsi más programom akadt". Aztán azóta ignorálás van.


Vagy teljesen más történet, megismertem egyetemi táborban egy fazont (én is férfi vagyok) tök jól kijöttünk, mintha mindig is haverok lettünk volna. Ott is igazából ő kereste a társaságom, tényleg jól elvoltunk. A végén még ő mondta, hogy jelöljem be Facebookon, és majd dumálunk. Bejelöltem, nem jelölt vissza, soha többet nem beszéltünk. Ráadásul közben azt láttam, hogy amúgy az összes táborban lévő az ismerőse lett, csak én nem akivel lógott.


És rendszeresen elvesztem ezzel az emberekbe vetett minimális bizalmamat is az ilyen esetek miatt.


2022. júl. 11. 22:24
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Én is ugyanilyen tapasztalatokkal rendelkezem sajnos ezért már feladtam a "barátkeresést".

Sajnos ilyenek az emberek.

2022. júl. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez mindenkinél van, nem tudom mi az oka. Nálam is rengetegszer volt, hogy élőben megismertem valakit, tök jól elvoltunk, beszéltük hogy folytathatnánk máskor is (még ő hozta fel), aztán kérdezem mikor ér rá és nem lesz belőle semmi.


Amit írtál, hogy úton vagy és akkor mondja le, az az igazán nagy gciség. Elszúrni a másik egész napját, mint egy suttyó idióta. Ilyenkor örülj inkább, hogy nem lesz vele semmi.

2022. júl. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem részben ez azért van, mert abban a kis időszakban megismerte a másikat - akár tartalmasan, akár felületesen -, és mivel hiába is van pl.: közös érdeklődési kör, stb., már nem olyan érdekes az a másik fél, vagy épp nem tud vele mit kezdeni, nem akarj a a szokásos "small talk"-os köröket futni vele, így hanyagolja. Vagy mert pl.: nincs kedve, ideje a személyes találkozásokhoz, így inkább eltávolodik az illető.

Én magamon hasonlót vettem észre, hogy érdektelenné válik számomra a másik rövid időn belül, így hanyagolom, nem jelölgetem, stb.

2022. júl. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
#2 Igen, amúgy én is gciségnek tartom az ilyet. Már csak szimplán azt, hogy nem tiszteli meg a másik idejét.
2022. júl. 11. 23:17
 5/19 A kérdező kommentje:

#3 Az ilyesmit én meg tudom/tudnám érteni. Megmondom őszintén, nekem is volt, hogy egyszerűen nem volt "tovább" az illetővel. Nem is ezzel van a bajom. Nyilván ez s egy rossz érzés, de legalább tudom mi az oka.


De itt pont ez az, hogy az adott illető keresett, ő jelölt be, ő hozta fel a közös programot, ő hangoztatta, hogy találkozni szeretne.


Ráadásul ez a szar érzés, feldob ötleteket, program lehetőségeket. Felhoz témákat "majd elmesélem" címszóval.


Vagy ez olyan hobbi, ami valahol életstílus is, és pont az illető mondja, hogy mennyire hasonló az ízlésünk, gondolkodásunk, meg olyanokat ír, hogy egyre nagyobb vagyok a szemében amikor ezek szóba kerülnek.


Aztán meg megy az egész a kukába.


Az emberben meg ott marad egy hatalmas űr, hogy ahelyett, hogy csináltunk volna egy rakás programot, csak csalódás ért tök feleslegesen.

2022. júl. 12. 00:01
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

" amikor én már úton voltam, jön az üzenet, hogy "bocsi más programom akadt". Aztán azóta ignorálás van."


Ez azért marha nagy bunkóság volt tőle. Neked már hamarabb látni kellene az ilyen alakokon, hogy ezek ilyenek, és nem programokat szervezni velük. Az kellene legyen a vészjelző, hogy túl gyorsan közelednek, túl gyorsan megvan a "hasonló" hullámhossz. Ugyanilyen gyorsan megvan nekik másokkal is, és akkor te már el vagy felejtve részükről. Igen, másokkal is történnek ilyesmik, ha nem ügyelnek erre.

2022. júl. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
81%

Már semmilyen ismerkedést nem érdemes szinte el sem kezdeni. Barátságot főleg nem, mert ahhoz közös élmények, programok, tehát élő ,személyes találkozások sora kell.

A legtöbb ember pedig csak neten át akar beszélgetni, még akkor is, ha egy helyen is élnek.


Az eltűnés szó nélkül pedig össznépi jelenség szintén,minden fórumon. sajnos....

2022. júl. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Én meg mindig úgy járok, hogy egy idő után csak arra használnak hogy rámöntsék az összes bajukat. De kb monológok formájában aztán helló ennyi vt a program. Tőlem azt se kerdezik meg hogy vagyok vagy ha mégis oda sem figyelnek mit mondok vagy a szavamba vágnak az első mondat után és megy az önmagukról való előadás. :( Mindig ez van. Ha szólok meg néznek bambán és nem értik mi bajom van. Majd megsertősnek és ennyi volt az ismerettség.
2022. júl. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
6%
Valamiért ezt vonzod be. Lehet, hogy a sors akar tanítani valamit ezzel. Ha így van, gőzöm nincs; mit. Lehet, hogy karma, ezek az """arcraejtegetések""". Hogy ilyen hozott előző életből. És akkor nem is itt volt az eleje ebben az életben, hanem már ismertétek egymást korábbi élet(ek)ben is.
2022. júl. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
88%
Ezt a hülyeséget. 9. Nehogy már még ő legyen a hibás meg a sors. Az emberek közül sokan megbizhatatlanok, kiszámithatatlanok arra sem veszik a fáradtságot hogy elköszönjenek valakitől vagy elmondják neki ha bajuk van vele. Akad jobb társaság azzal vannak és tojnak az előzőre. Kit érdekel. Az a fontos hogy neki jó legyen.
2022. júl. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!