Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért nem tudok boldog ember...

Miért nem tudok boldog ember lenni?

Figyelt kérdés
Semmi se okoz örömet! Hogy lehet ebből kikeveredni? Jó pár éve csak szenvedek.semmi élet kedvem nincsen. Lehet a magány miatt van? Utóbbi időbe már alig eszek! 33f
2022. júl. 24. 12:02
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
Az anyagi vagy egészségi problémák szokták ilyen tartósan lenullázni az élezkedvet.
2022. júl. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%
Lehet depresszió. Nagyon sokat tudna segíteni egy pszichológus.
2022. júl. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%

Ha tartós, akkor pszichológus.

Ha annyira nem tartós, akkor motivációt kell keresni. Ehhez pillanatnyi boldogság is elég, ami pl egy filmmel is elérhető akár. Megvan a motiváció lesz hobbi, lesz életkedv, ez vonzza a barátokat, amitől sokkal jobban leszel, sikeresebb is leszel majd a különböző sikerek egymást erősítik, így még jobb lelki állapotba kerülsz, könnyebb párt találni stb.


Ha nem tudsz elindulni ezen az úton, egy pszichológust keress fel.

2022. júl. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha nincsenek baratok es/vagy penz ugy nehez..
2022. júl. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Depresszió. Tudom milyen. Abban vagyok én is. Anyagi gondok, lelki gondok, családi gondok. A szerelmem kiba szott engem, békülni nem hajlandó, érte kesergek hosszú hónapok óta, egy közeli családtagom elhunyt nemrég, a rokonaim rájöttem, hogy utàlnak, a barátaim leléptek mellőlem, melóhelyről kirúgtak. Nincs munkám, pénzem, nincsenek barátaim, nincs életcélom. Mindennap gyomorideggel kelek, és annyi gyűlölet van bennem, hogy nem tudok senkihez sem beszélni sem mostanában. Egyszerűen ha valaki hozzám szól akàr annyit is, hogy "jó reggelt" leordítom, mert eleve gyűlölettel kelek ezek miatt a dolgok miatt. Csak tengetem a napjaim, és nem tudom mire várok. Minden napom azzal megy el, hogy azokra az időkre emlékszem vissza mikor még minden rendben volt. Volt munkám, párom, volt pénzem, oda mentem ahova akartam. Most kisiklott minden. Egész életemben félév volt amire azt tudom mondani, hogy "na, elégedett voltam". Az összes többi időben azon kívül mindig depressziós voltam. De ilyen mélyen, ennyire megkötve nem tudom mikor éreztem már magamat utoljára. Gyűlölök mindent, és mindenkit élén saját magammal. Úgy érzem mintha be lennék láncolva a lakásba. Mindenki csak pofàzni tud "meg kell változni. Boldognak kell lenni". És min változtassak? Attól, hogy fülig érő szájjal megyek ki a faluba még ugyanúgy egy cigánytelepen fogok élni drogos, aljas lecsúszott semmirekellők között, attól ugyanúgy nem lesz munkám, attól ugyanúgy nem lesz pénzem, nem lesznek barátaim, ugyanúgy nem fog hipp-hopp az ajtón betoppanni életem szerelme. Akkor minek örüljek? Annak, hogy egy szar vagyok? Szóval àtérzem. Hol a kiút? Fogalmam sincs. Már azon gondolkodom, hogy minden este alkoholba fogom fojtani a bànatom, mert mikor be vagyok rúgva legalább nem érdekel semmi.
2022. júl. 26. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Istenem 5-ös, szívből sajnállak. :( De mindig van feljebb, keress munkát, bármi jó lehet ebben a helyzetben!


Kérdező: pszichológust javaslok. 3 alkalommal voltam eddig, sajnos gyógyszer is kell. Nálunk is volt haláleset, borzalmas a munkahelyem, de jelenleg nem hagyhatom ott, mert váltani sem lenne könnyebb nekem. Barátok?? Az ő életük vagy rosszabbul alakult, mint nekem, így irigyek rám, amiért tehetősebb családból jöttem és van saját lakásom, amiről beszélni se beszélhetek, mert kínos nekik... :( Vagy annyira jó helyzetben és mentális állapotban vannak/voltak, hogy lepattintottak. Egy ex-évfolyamtársammal összefutottam nemrég az utcán, köszönni is nehezére esett. Mindenki másnak meg vagy a karrierje, vagy a magánélete ível olyan mértékben felfelé, hogy ők elképzelni se tudják, mégis mitől kell nekem gyógyszert szedni, de hát, sajnálják, hogy így alakult. Ők azok az emberek, akik annyira burokban élnek, hogy a saját érdekükben híreket sem hajlandóak nézni/olvasni, adott esetben szavazni sem mentek el. Én meg nem ilyen vagyok. Egy masik barátnőmmel is összevesztünk komoly ideológiai eltérések miatt, pedig ő vele mindent meg tudtam beszélni. :(

2022. júl. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!