Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Más talált kiutata egy rossz...

Más talált kiutata egy rossz életből?

Figyelt kérdés

Nagyon elfáradtam és nem tudom mit kellene tennem. Lassan 30 éves férfi leszek és boldogtalan az életem.

Rossz gyerekkor (bántalmazás, szegénység). Ebből ki tudtam törni de nyomott hagyott rajtam. Visszahúzódó, önbecsülés hiányos, introvertált vagyok aki nehezen nyílik meg másoknak.

Nem lenne nagy gond velem, diplomás vagyok, normális munkám van, átlagosan nézek ki, normálisan keresek, vannak barátaim tehát az életemnek ezen a részével nincs gond de mégsem éreztem magam sosem boldognak. Mindig csak hajtottam azért hogy egyszer majd boldog lehessek de sosem jött el ez a pillanat és mostmár teljesen belefáradtam az életbe.

Nem szeretem a munkám, nincs semmi ami igazán érdekelne (sokat próbáltam keresni ilyen dolgot de nem találtam). Gyűlölöm magam, ahogy kinézek, hogy nem értem el többet, hogy nem vagyok jobb és úgy érzem elment mellettem az életem. Az utolsó kapcsolatom ami másfél évig tartott, abban mindent beleadtam utolsó esélyként de kiderült, hogy a lány csak a kapcsolatot szerette és nem engem. Ez volt az utolsó dolog amit még el tudtam viselni.


Sokat próbáltam tenni ez ellen de nem találtam az utam. Nem tudok kötődni a barátaimhoz, nem érdekel az utazás, nem köt le már semmi hobbi. Nem segített a pszichológia, sem az önfejlesztés.

Szét vagyok zuhanva teljesen és már minden erőmet felemészti, hogy ezt titkoljam a barátaik vagy másol előtt.


Nem tudom mit tehetnék de már elegem van az életből. Bárki volt már hasonló helyzetben? Hogyan jutott ki belőle? Mit kellene tennem?


2022. aug. 27. 23:24
 1/5 anonim ***** válasza:
21%
Igen.
2022. aug. 27. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%
Nekem úgy tűnik, hogy jelenleg igenis jó életed van, ám valamiért nem akarod megtalálni benne a pozitív dolgokat. Van munkád, diplomás vagy, keresel, ám -talán a múltad miatt- görcsösen próbálsz kompenzálni, keresni/ kialakítani egy olyan életet, ami feledtetné veled a gyerekkor keserűségeit. Hajszolod a boldogságot, pedig az csak néhány kivételes pillanat-ahogy azt a kedvenc szuperhősöm mondaná- a pillanatnyi kudarc is képes visszarugdosni az önsajnálatba, amiben gyerekkorod óta vissza-visszajársz. Dobtak? Nagy kaland, lépj túl rajta! Keress lehetőségeket arra hogy valaki jobb minbt a másik, beléphessen az életedbe. Nem fogsz kapni kész forgatókönyvet ahhoz hogyan lábalj ki ebből a kakatón állapotból, azt neked is akarnod kell. Rá kell ébredned, hogy nem késtél le semmiről, de ha így folytatod, akkor mindenről lemaradsz. Könnyű magyarázni, tudom, de kellene neked egy szakember, aki segít ledobni azt a sötét maszlagot, ami a lelkedet marcangolja, miközben nem hagy élni...
2022. aug. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
22%
Ami miatt most szenvedsz,az az egód, mindennel azonosul,mindent birtokolni akar. Az elme nagyon sebezhető gyerekkorban ez miatt, ezért is érezhetsz így most. Ha válaszokat szeretnél, kezdj el meditálni, nagyon sok információ van erről fent a neten. Csak a nyugati ember számára furcsa ez a világ,keleten sokan gyakorolják.
2022. aug. 28. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Remélem, tudok segíteni. Hasonlóan éreztem én is régebben. Nekem a céltalanság volt a legnagyobb problémám: nem láttam, hogy miért is teszem a dolgaim.

A földi életünk nagyjából arról szól, hogy fenntartsuk a testünket. Eszünk, dolgozunk, szórakozunk. Megfelelő egészséggel és körülményekkel viszonylag kellemes életet lehet így élni.

Viszont van az embernek lelke is. Valami, ami elválik a testétől, miután meghal. Ha nem így lenne, nem is lenne értelme semminek. És ez a lélek nem csak 70-80 évig, hanem örökké él. Vagyis nagyon megéri törődni azzal, hogy mi lesz a sorsa. ...Amit a katolikus Egyház tanít Istenről és Jézusról, az mind igaz. Az embernek valóban van akarata, lelke, és teremtmény, nem a semmiből bukkant elő. A "jó" örökélet, vagyis az üdvösség elnyerése és mások szeretete a legfontosabb dolog. Mindent megelőz. Persze, dolgozni és kikapcsolódni is kell, de mindezt ennek fényében.

Ha esetleg még nem annyira foglalkoztál vele, ez lenne az a bizonyos "út". Olvasd el az Evangéliumokat, annak az embernek életét és tanításait, aki valóban élt, és él most is, és el tud vezetni az üdvösségre!

2022. aug. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A 4-esnek szeretném megköszönni. Ezt a választ most nekem (is) olvasnom kellett.
2022. aug. 28. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!