Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Lehetséges a civilizációtól...

Lehetséges a civilizációtól elzártan így élni? Ha nem is magyarországon de valahol európában? Elzárva mindentől? Vagy jobban megéri venni valami telket?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, hogy keresnék egy nehezen megközelíthető kietlen helyet, ahol azért van pár fa, kisebb erdős terület, mondjuk egy sziklás vidéken vagy sziklás tengerparton, ahova csak kötéllel lehetne mondjuk felmászni, de mégis van egy kis perem. Vagy olyan helyet, amit csak a vízről lehetne megközelíteni csónakkal és építenék oda egy kis tábort. Olyasmire gondolok mint a hipervándorban az a sivatagi menedék volt. Vagy nem tudom hogyan magyarázzam meg. Vinnék oda pár alap cuccot, kicsit kiépíteném és csak az enyém lenne az egész.

Nem hiszem, hogy valaha bárki észrevenné, vagy ha észre is veszik törődnének vele, mivel megközelíthetetlen egyrészt a víz már maga lekorlátozna egy csomó betolakodót, a második meg, hogy mondjuk kötéllel vagy sziklamászással lehetne elérni.

Ez elég romantikus elképzelés, de vajon megvalósítható? Magány, egyedüllét esetére lenne kis menedék.


De lehet ennyi erővel már fillérekből lehetne venni valami kis házat olaszország vagy spanyolország esetleg görögország kietlenebb területén. Az meg ha hivatalosan is az enyém azt csinálok amit akarok. De romantikusabb az alképzelés, ha olyan helyre teszed amiről tényleg senki nem tud, nem sejtik, hogy ottvan.


Ilyesmire gondolok mondjuk mint a képen, ott a bokrok között vernék egy kis tanyát, persze elég komolyan kialakítanám magamnak.

[link]


Millió ilyen hely van.



2022. aug. 29. 12:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Romantikusan hangzik, de logisztikai rémálom.


Építőanyagokat és cuccokat vinni valahova ahova kötéllel kell mászni, több órás utazással? És minden alkalommal vinni magadnak a kaját és vizet. Megér ennyit? nem egyszerűbb néha elmenni sátrazni?

2022. aug. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Persze nem itt élnék folyamatosan hanem amolyan elvonuló hely lenne.

A repülőjegyek, buszutak már sokszor fillérekből kijönnek általában a szállás az ami nagy lehúzás mindig. így viszont stressz nélkül időtlen ideig el lehet lenni a világ végén nem? persze ez közel sem a spórolásról szólna.

2022. aug. 29. 12:27
 3/10 A kérdező kommentje:
Hát az építőanyagokat amúgy vizen simán lehet szállítani. Utána max kötéllel felhúzni, csak egyszer kell megcsinálni és nem kell olyan sok építőanyag hozzá. Kaját vizet simán vinnék. De fürdéshez, mosogatáshoz a tengerből is fel lehet szívni egy vékony csővel. De lehet úgy alakítanám ki mint a fesztiválsátrakat.
2022. aug. 29. 12:29
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Volt/van rá pl.: a világban több helyen, Mo.-n is volt, az oroszoknál nagyon gyakori még mindig.
2022. aug. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%

Magyarországon kizárt. Sok a rosszindulatú ember. Pl. most üres egy placc a Bükk-hegységben, - látszólag a lőtéri kutya nem foglalkozik vele. Arra járok egy sátorral, egy heti élelemmel, bioWC-vel, - a lényeg, hogy meg tudnám oldani az önfenntartást úgy, hogy még a környezetet sem szennyezem. Legkésőbb három-öt nap elteltével járna arra valaki, akinek szúrná a szemét, hogy én 24 órát meghaladó időtartamban élek életvitelszerűen egy olyan területen, amelynek birtokba vételére nincs jogom 24 óránál hosszabb időre - és rám küldené az erdészet embereit, akik felszólítanának, hogy hagyjam el a helyszínt. DE költözhetsz akár egy barlang mélyére is, - legkésőbb a következő év májusáig megtalálna a NAV, hogy jössz még nekik 15 Ft adóhátralékkal... Ez több, mint megmosolyogni való, - amit írtam, de amikor kasszírozni kell, ártani valakinek, akkor még a Szumátrákról is előkerül legalább egy valaki, aki felelősségre vonva tartja a markát, - más kérdés, hogy amikor a fene eszi a "birodalmát", akkor pedig zavartan fütyörészve néz az ég felé, mint ha nem tudná, hogy köze van a mulasztásokhoz. Ez egy ilyen világ!

Van egy másik aspektusa is a dolognak!

Lehetsz olyan szinten talpraesett és élet tapasztalt, hogy fenn tudnád magad tartani, de ez csak addig tart, amíg egészséges vagy, ill. fizikailag bírod a megpróbáltatásokat. Az ezt követő élethelyzetekre fogadjunk, hogy nincs terved!

2022. aug. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

- utsó irásodra reagálva :

nem mint a fesztiválsátrakat,hanem magát a fesztivált csinálták meg haveromék.

mondjuk maga a goapartik is ebben a szellemiségben születtek évtizedekkel ezelőtt

míg nem ettem azt is a zenebiznisz és az internet.


kanári szigeteken van egy magyar kolónia amit haverom alapított

a vízparti barlangokba laknak,persze feljebb a víztől nagyobb területen.

növényeket termesztenek és partikat is szerveznek és bejárnak a városba

mondjuk ez nem igazán az egyedüllétről szól,hiszen egy társaság.


itt vannak infók :

[link]


cikk is volt róluk

[link]


másrészt rengeteg elhagyatott ház,kastély stb van ahova be lehet költözni

és nem neked kell kialakítani mindent,elzártabb helyen ugyanez.

ezeket urbex fb csoportokban megtalálod.


3 probléma van ezekkel.

- igen messzire kell menned hozzá - több napi járóút is lehet.

nem hiszem fel vagy erre készülve írásod alapján.


- nincs áram víz gáz internet wc mosdó semmi


- és talán a leggázabb.bármit odaviszel,őrzés hiányában

kirabolnak,ellopnak mindent.még egy telekről is gyakran.


szóval ahhoz hogy csak hasonlóba is belekezdj előtte

tapasztalatot kéne szerezni minimum táborozásba.

és pár évig utána olvasni.amíg ezt a ráfordított időt

munkával töltötted volna,abból a pénzből veszel egy kis telket

ahogy az elején írtad. :)

2022. aug. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
73%

de szerintem lelkileg is elég kezelned magad.

és jobban jársz,ha találsz magadnak egy hobbit

ahol jól érzed magad,az pont olyan mint

egy eldugott hely szimbolikusan.

2022. aug. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Utolsó, ismerem a fickót, hallottam róla, de amit ő képvisel egészen más kategória. Én nem szeretnék ilyen vagabond, hippi közösséget magam köré, csak saját magamat a saját értékrendemmel. A kanári szigetek híres erről, voltam is ott nem is egyszer, de egy kopár kietlen sziget a hippik meg általában egymáshoz tömörülve élnek, sajnos sokan tolják a drogokat, stb, olyan ez sokaknak mint egy rehab. Nem az én világom. persze nagyon klassz ez az irány is, de én mást képviselek. Én feljebb mennék inkább Görög, Horvát, stb területre és tényleg kifejezetten ilyen erdős részre.

Hát az urbexes helyektől óva intsen a Jóisten. Egyrészt ezeket a helyeket általában ismerik, ha nem egy ilyen alternatív gatheringgel mész oda és veszitek be, akkor könnyen belefuthatsz a helyi kísérteteknél még veszélyesebb formákba is az ilyen helyeken. Legjobb a szűz erdő, ahol tényleg nem járt és nem jár senki. Szerintem, valami sziklák között vagy a tengerparton. Ilyen erdős tengerpartra gondolok.

2022. aug. 29. 15:56
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is gondoltam ilyenre. A Kanári szigetekre el is mentem. Ha gondolod írhatsz. Szívesen beszélgetek hasonló elképzelésű emberekkel.
2022. szept. 9. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha hoszed ha nem éppen Norvégiából írok,egy sátorban vagyok és esik az eső.

A laptopom lemerült,a telom mingyart lemerul.

És szűkösen vagyok a mobilnettel is.

Támogatom az ötleted,javaslom h kezdj bele kicsiben.

Nekem már a fszom ki van..

Hiányzik az ágy a wifi a konyha és a meleg étel.

Szoval egesz gimi alatt errol fantáziáltam és bár atermeszet kozelsege isteni,de a ház nagyon előnyös.

Ha szereted az idődet munkával tölteni aztán mikor a szuksegleteid kielégülnek uj inger kell.

Ha a tenger habjait akarod nézni órákig most is megcsinalhatod.

Vegyel ki szabadidőt és menjél.

Ne gondolkozz,csináld.

Jo tapasztalat


De az ember nem teljesen hulye,nem veletlen olyan a vilag amilyen.

Az osember is művészkedett,kunyhot csinosított,farigcsált,játszott,sportolt.


A manapság népszerű hobbik es szabadidos tevekenysegek csak minőségükben mások ès nem céljukban...


Én azt tanultam hogy olyan helyen akarok lakni ahol nincsenek szomszédok meg autok.


Legyen ez albi vagy saját


Illetve h jo a termeszetben lenni de eleg ha elmegyek kirandulni a haverokkal,csak nincsenek haverjaim...


En csak kb kajára koltok,

A csövezés mindíg ingyen van...

2022. szept. 10. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!