Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Létezik ebből kiút? Magány,...

Létezik ebből kiút? Magány, fiatalkori válság, ésatöbbi...

Figyelt kérdés

Üdvözlöm az Olvasót!


Hazudnám, hogy röviden leírom, mi a szituáció, de mint a mellékelt ábra mutatja, nem sikerült... Akárhogy gondolkodom az életemen, nem jutok dűlőre, hogyan javíthatnék az életminőségemen. Ott tartok, ha elpatkolnék, talán még jobb is lenne a világnak, sokan éreztették már velem, volt, aki közölte is. Voltam már ezzel pszichológusnál (többnél), akik annyit találtak mondani, hogy "foglalja le magát és akkor nem lesz ideje ilyenekre figyelni" - nem mondják?! :') Megfogadtam, a munkám/hivatásom segít, tovább viszont nem jutok évek óta.


(Kis kitérő, ha nem szeretsz olvasni, lépd át a zárójeles részt: nem volt egy álom a gyermekkorom, folyamatosan a betegség- és szegénységtudat dolgozott a Szülőkben, a negatívat láttam és tanultam meg figyelni, az rögzült sémaként, így általában a rosszra készülök mindenben - ez már eleve egy ingatag alap, egy aggódó, szorongó emberré váltam. Valamiért a szerencseosztáskor sem kerültem sorra, ami rosszul sülhet el, az be is teljesül esetemben, amolyan "Pistike összetörte a tükröt, én összeszedtem a darabjait, az én kezemben meglátták és engem szidtak meg helyette" sztorikból állnak a hétköznapjaim. És akkor itt van még a legnagyobb szög a koporsómba, hogy hiába igyekszem mindenkihez előítéletek nélkül, türelmesen, ember módjára, nyitottan hozzáállni, minden erőmet összeszedve, mégsem voltak barátaim - az egyetlen "hűséges" társam a mobilszolgáltatóm (10 éve)... Valamiért nem tudnak hozzám kapcsolódni az emberek, pedig nem hiszem, hogy egyedül lennék a negativitásommal, már csak körbenézve is a világban.)


A fentiekből az alábbi élethelyzet keveredett ki: a munkámat szeretem, hivatásként kezelem, hozott egy rendszert a hétköznapjaimba, amire szükségem volt, amíg bent vagyok és van feladat, addig úgy érzem, szárnyalok, elismerik a kollégák a hozzáértésem (és ennyi részükről). Aztán hazamegyek és szar'nyalok... Nem tudom, merre tartok az életben, egyedül vagyok, senkihez nem tudok szólni, élményeket megosztani, vagy megélni. Próbálok ismerkedni, társkeresőkön értelmes, személyhez szóló szövegekkel nyitni, de semmi reakció, mintha szellem lennék az emberek szemében még barátként is. Bár a munkámmal alapvetően jól keresek és a hobbim is hoz pénzt a házhoz, de a magány miatt egyre jobban rám telepszik a leszarok már mindent is érzés, emiatt már nem figyelem a keretem, túlköltekezem magam, mégsincs meg szinte semmim, ami egy átlagembernek (autó, saját lakás, ilyesmi), kifolyik a kezeim közül a pénz, mintha az is menekülne tőlem. A tartós magány és befelé figyelés az egészségemnek sem tett jót, hipochonderré váltam, mindenféle szomatikus (és kevésbé olyan) tünettel, eü problémával. Mondhatom, hogy a hivatáson kívül az összes életterületem egy katasztrófa és kukába kellene dobni, a nulláról felépíteni.


De ilyen alapra mégis hogyan?! Honnan kezdjem, kihez forduljak? Pszichológus eddig csak pénzt vitt, gyógyszereket szedni nem akarok azért, hogy kevésbé érezzem feleslegesnek magam, ez nálam elv. Milyen terápiák segíthetnek az emberileg ennyire elveszett szerencsétlenen, mint én? Hobbis csoportokkal próbálkoztam, kiírtam kérdést, kezdeményeztem, egyetlen reakció nem született rá... Hogyan tudnék kitörni ebből a szürkeségből? Nem látok a ködtől és félek, a szakadék felé robogok...


2022. szept. 21. 22:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló a hátterem és sokáig én is így éltem. Látszik az írásodból, hogy sokat vagy egyedül és szerintem a mai világban egy ilyen problémát meholdani csak úgy lehet, ha az ember belekényszeríti magát helyzetekbe. Társas helyzetekbe. A társkereső nem hiszem, hogy valódi megoldás, neked elsősorban nem párra lenne szükséged, hanem egy baráti körre, egy társas közegre.


Azt neked kell tudnod, hogy barátkozni milyen kontextusban kényelmes neked. Lehet hobbi kapcsán, céges csapatépítőn, képzésen, csapatsporttal, különböző körökbe eljárni (csoportterápia is akár) vagy akár játszani, fórumon chatelni... Nekem például az utóbbiról lett először baráti köröm, sokat kommentelgettünk együtt a srácokkal az egyik csoportban, aztán lett egy messenger csoport, aztán elkezdtünk találkozni, közös programokat szervezni. Utána hoztak ők is új embereket a csapatba, barátokat, párt, aztán szép lassan cserélődtek is az emberek. De mindig volt egy 5-10 fő körülöttem azóta, akik felszabadítottak, kibontottak és akiknek már én is mutatok be új embereket. :)


Sajnos a barátságnak nincs olyan "driveja", mint a párkeresésnek, ezért sokkal őszintébb munka kialakítani és fenntartani is. De ha egyszer benne van az ember, nehezen kerül ki belőle.


Btw, ha gondolod írj, beszélgethetünk :)

2022. szept. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Jól mondod! Hiszem, hogy az embernek magának kell megoldani ezeket a helyzeteket, de szükséges hozzá némi támogató hátszél. Nem anyagilag, hanem emberileg, mivel nekem kimaradtak az életemből még a jótékony seggberúgások is, amik irányba állítottak volna. A barátok teljes hiánya szép lassan mindenre rányomta nálam a bélyegét és már ott tartok, hogy nem látom értelmét egyedül csinálni semmit.


Milyen fórumon chateltetek, ha szabad kérdezni? Megírhatod privátban is, de hátha más is merít belőle erőt. :)


Élőben is szeretek ismerkedni új emberekkel, de mindenki rohan, kapkod körülöttem, ezért maradtam az online világnál - bár, ott meg könnyebb azonnal "jobbat, izgalmasabbat" találni.


Benne lennék egy beszélgetésben, írj rám, ha szabad ilyet kérni (van egy olyan ember Gyakorin, akit szeretnék kiszűrni, nick alapján látom...)

2022. szept. 21. 23:27
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

#2

Az 1-es vagyok. Az egyik egy ilyen összegyetemi facebook csoport volt, a másik valami trash csoport, szóval nem épp a kultúra fellegvára. :D

2022. szept. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy kis kitérő:

"ha elpatkolnék, talán még jobb is lenne a világnak"

Erre reagálnék. Ez pont fordítva van. A világon nem csak az embereket, azon belül is a saját ismeretségi körünket kell nézni. Hanem a nagy egészet. A világ pont az ilyen emberekkel jár jól mint te vagy én. Akikben van empátia, erkölcs, akik segítenek másokon, akiknek egészséges az értékrendje.

A világ pont akkor járna jól, ha a gátlástalan emberek tűnnének el, akik mindenkin és mindenen átgázolnak a pénzért, hatalomért és dicsőségért.

Én is elég rég magányos és depresszív vagyok, de mindig eszembe jut, ha megmentek valami állatot, meglocsolok egy növényt vagy adok 200 Ft-ot egy koldusnak, hogy ma is tettem valami jót, lehet megmentettem egy életet, és ezért van értelme élni. Illetve a családom, az mindennél és mindenkinél fontosabb, miattuk sem adom fel.

2022. szept. 22. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Közben olyan, mintha pont arra mennének mindenhol, hogy egyre több ilyen hatalomfüggő embert neveljenek ki. Talán a "merj nagyot álmodni" üzenet ment sokakban félre...


Egyébiránt helyesen beszélsz és teljes mértékben igazad van, viszont kezdem magam/magunk egy elnyomott kisebbségnek érezni és komolyan rossz érzés körbenézni a világban. Mintha nem is ide születtem volna eredetileg, közben kiforgatták az egészet.


Azok a kis apró jócselekedetek, amiket írtál, valóban hozzánk tesznek lélekben, mert adni jobb érzés, mint kapni (és aki ennek az ellenkezőjét mondja, az még nem érett meg emberileg), így ezt bátran tedd a jövőben is és köszönöm a tippet is egyúttal! :)


Ha gondolod, szívesen beszélgetnék még hasonszőrűekkel, így írj rám nyugodtan, hátha jó irányba elmozdíthatjuk a világ energiáit... :D

2022. szept. 22. 00:16
 6/6 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy és milyen nemű? Magyarország területén élsz, vagy külföldön?
2022. szept. 25. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!