Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Van más is aki gyakorlatilag...

Van más is aki gyakorlatilag egy senki mint én?

Figyelt kérdés

15 éve nincsenek barátaim, 35 vagyok. 20 évesen kiderült, hogy addig is csak a szüleim pénze miatt kedvelt mindenki. Ami akkor elveszett. Rá pár hónappal súlyos beteg is lettem, hónapokig kórházban voltam, műtöttek, rehabilitáció, stb. Azt hittem keresni fognak, magamnál tartottam a telefont. Hónapokig nem szólalt meg a családtagokon kívül, mások nem kerestek! Akkor elhatároztam, hogy már csak azért se hívok fel senkit, várok mikor keres valaki. Összesen 3 évig vártam a semmire … Majd számot cseréltem. Azóta se keresett senki magánügyben, nem érdeklek senkit. Munkahelyen egy kirekesztett szerzet vagyok, mindenki elvan velem, de furcsának találnak, inkább elkerülnek. Mivel a szociális képességeim megszűntek, furcsának talál mindenki. Nem odaillően viselkedek, mondok dolgokat, akkor nevetek amikor nem kéne, indirekt kérdéseket teszek fel, nem tudom mikor kell abbahagyni egy beszélgetést, mikor nem kiváncsi rám valaki. Próbáltam már javítani ezeken, de mindig kudarcba fullad, mindig átesek a ló túloldalára. A hátam mögött is azt mondják, hogy idézem “rendes gyerek, de annyira furcsa”. Soha sehova nem vagyok meghívva, elég rossz érzés amikor tudom, hogy a munkatársak együtt mennek éppen valahova. Amikor én hívok valakiket el, senki nem ér rá. Most nyáron erőt vettem magamon és kitaláltam dolgokat. Saját magam építettem a kertembe egy leásható 4 méter átmérőjű medencét, vízforgatóval, vízmelegítővel, mindennel. Csináltam a kertben térkövezést, fölé egy pavilont, vettem asztalt, székeket, egy nagyon jó kerti grillt és egy kis hűtőt. Meghívtam mindenkit egy kis kerti bulira, a többi irodából is mondtam mindenkinek. Az őröknek, recepciósoknak, takarítóknak, mindenkinek szóltam. Mondtam, hogy minden lesz dögivel, nem kell semmit hozni. Be is vásároltam piákból, húsokból, stb. Nem hiszitek el, de senki sem jött el! Az időpontkor ott álltam, vártam. Eltelt 1 óra, 2 óra, 3 óra, aztán 6-kor megcsináltam magamnak a kaját és összeszedtem mindent. A munkatársak hétfőn senki nem mondott semmit, nem kérdeztek semmit, mintha mi se történt volna! Egyetlen őr volt, aki szabadkozott, hogy nem ért rá, de aztán nem forszíroztam a témát, nehogy kiderüljön az igazság.

Más is van így mint én? Mi lehet a megoldás?


2022. okt. 13. 10:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azt jól csináltad, hogy próbáltál nyitni feléjük, de a kerti parti túl nagy lépés még. Próbalj meg mondjuk szóba elegyedni velük. Vagy csak együtt ebédelni a munkahelyen. De a munkahelyre sokan amúgy is csak dolgozni járnak, így nem biztos, hogy ezt mindenki jó néven veszi. Inkább más helyekre járj el, egy csomót találsz facebookon ilyen közösségépítő dolgok, túrázás stb.
2022. okt. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%
Ameddig te nem becsülöd, szereted magad, addig mástól se várd el!
2022. okt. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%

“rendes gyerek, de annyira furcsa”


Ezen kéne agyalnod, hogy mi benned a fura. A fura embereket kerülik, félnek tőlük.

2022. okt. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Sok értékes ember van így, ahogy te is jártál. sajnos ma nagyon felületes mindenki, nem vesznek komolyan senkit - így jártál te is.

Átérzem,mert részben jártam így,de már úgy vagyok vele, ha nincs barátom akkor nincs.Ne azért legyen barátom, amim van és amit kaphat tőlem.


f/bp

2022. okt. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Ez egy akkora kamu, mint ide Lachaza...
2022. okt. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

nekem sincsenek barátaim meg jó szociális képességeim úgyhogy nem csak te vagy furcsa

megoldást nem nagyon tudok.. viszont egyedül is jól érezheti magát az ember ha olyan dolgokat csinál amik érdeklik és amiket szeret

2022. okt. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Vannak magányos emberek,elég sokan,van akiknek ez így megfelel,és van akik szenvednek tőle,te az utóbbi kategóriába tartozol.Annyi ismerkedős csoport,oldal van,miért nem próbálod online az ismerkedést,társkeresést,ha az adott közeged nem akar nyitni feléd?Azt nem szabad gondolni,hogy egy senki vagy,elsősorban önmagunkat kell szeretni,tisztelni és elfogadni,hogy mások is szeressenek,tiszteljenek és elfogadjanak.
2022. okt. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Interneten nem megy a haverkodás. Voltam autós találkozókon, ott is hamar körön kívül kerültem. Volt olyan netes találkozó, ahol megbeszéltük, hogy akkor mindenki megy haza, aztán amikor később menten otthonról a boltba, láttam együtt a társaságot. Leráztak!

Furcsa vagyok. Tény. Nem tudok mit tenni, de nem vagyok rosszindulatú legalább.

Egyébként van előnye is az egyedüllétnek, pl sok mindent megtanultam egyedül megcsinálni. Pl a medence építéskor is 2 alkalommal kellett fizetett segítséget igénybe vennem, mindent egyedül csináltam amúgy az ásástól kezdve. Büszke vagyok rá!

2022. okt. 13. 12:35
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen, vannak előnyei is az egyedüllétnek,kifejezetten vannak olyan hobby,foglalatosságok,amikben egyedül is örömét leli az ember.Ha szereted az állatokat,legyen egy kis házi kedvenced,az is örömöt okoz.Vannak rokonaid,esetleg tesód,vagy teljesen egyedül vagy?Ha lenne tesód,az ő baráti köréhez is lehetne csapódni.
2022. okt. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
40 évesen én sem vagyok senki sem: van albim, munkám, de semmi más.
2022. okt. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!