Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mivel lehet úgy kigyógyuoni a...

LoneWolf:P kérdése:

Mivel lehet úgy kigyógyuoni a depresszióból úgy, hogy gyors és hatásos legyen?

Figyelt kérdés
2022. nov. 29. 17:11
 1/8 anonim ***** válasza:
62%

Pszichoterápiával.

Ez a leggyorsabb és leghatékonyabb módszer, annak ellenére, hogy akár évekig is eltarthat.

2022. nov. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%
Párkapcsolattal
2022. nov. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%

2, NEM!

Az egyik legtoxikusabb dolog, ha valaki terápiának használj a párkapcsolatát, ezzel minden fost a párja fejére önt. Ráadásul akarva-akaratlanul is csak az eredményezi, hogy a depressziós egyén úgy tanul meg boldogulni, hogy folyamatosan támaszkodik a párjára.

Azaz a párjának kell mindkettejük terhét cipelni, a nyakába varrnak egy olyan feladatot, amit egészséges párkapcsolatban nem lenne szabad, ráadásul ha azt mondja, hogy elég, a depis össze fog omlani nélküle. És akkor indulhat a zsarolás, hgoy "nélküled semmi vagoyk". Igen bmeg, semmi vagy, mert nem megoldottad a problémáidat, csak más nyakába zúdítottad.


Elnézést, hogy felkaptam a vizet, de láttam ilyenre nem eg ypéldát a környezetemben és a leggusztustalanabb dolgok ebből jöttek ki.


Ez persze nem azt jelenti, hogy depressziós embernek nem lehet párkapcsolata. De a párkapcsolat nem fog megoldást kínálni a bajára.

2022. nov. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
56%

#3 ebben igazad van, AZÉRT keresni valakit hogy kigyógyuljon, az tévedés. Sajnos rokonom párjának sem jött be, csak rosszabb lett, meg is ölte magát.

Szerintem inkább arra gondolt a 2-es, hogy ha lenne valaki akit szeretne, akivel együtt tudna lenni az jelentené hogy kijött a depresszióból.

2022. nov. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
21%
Akinek párkapcsolata van annak nincs mit a párjára ontani mert az elszall. Csak a mosoly marad 3
2022. nov. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
58%

Kérdező, sajnos erre nincs egyértelmű megoldás, különben nem lenne már annyi depressziós ember.

Szerintem ami segít, ha rengeteget dolgozol és közben segítesz olyanoknak akik rosszabb helyzetben vannak, akiknek nagyobbak a gondjaik.

A fizikai terhelés is jó, endorfint termel a sport, az erőkifejtés, az agyat, lelket hozza helyre ha huzamosabban kell egyszrű dolgot csinálni, amire koncentrálni kell. Ilyen lehet egy kertben a gyomlálás, falfestés, vagy polc pakolása. Csak közben ne tudjon máson őrlődni az agy és legyen fárasztó, a végén még látványos az eredmény.

2022. nov. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Kezdhetnél az alapoknál. Tudom, könnyű mondani, nehezebb csinálni, és milliószor olvastad már, de ha bevezetnél néhány hobbit az életedbe, azzal nem csak a hangulatodat javítod, de fejlődhetnél is az adott területen. A legfontosabb, amit mindenki ír, az az hogy sportolj valamit, mert személyes tapasztalatból is mondom, hogy sokat segít az, ha valamit mozogsz, még ha nem is profi szinten műveled. A sport mellé meditálhatnál is , mert az valamennyire rendbe hoz belül. A részletekbe nem megyek bele, ha érdekel a téma, neten nagyon sok cikkeket találhatsz amikben írnak a meditálás pozitív hatásairól. Emellett ha olvas az ember fia/lánya az sem utolsó dolog, tök mindegy milyen témában, de addig se unatkozik az illető, ami köztudott, hozzájárulhat a depresszió kialakulásához. A továbbiakban még segíthet ha tartasz házi állatot, kirándulsz, ismerkedsz emberekkel online vagy offline(nekem tök mindegy, hogy hol), de ne add meg magad a depressziónak, különben ő fog győzni. A párkapcsolatot meg nem érdemes addig erőltetni, amíg rendbe nem teszed magad, mert ha rosszra fordulnak a dolgok egy kapcsolatban, azzal nem csak te szívod meg, ha nem a másik fél is.
2022. nov. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Ebből most mindent csinálok egyszerre!

Hobbi:zenehallgatás,edzés,filmezés,olvasás

Sportolok is:edzés(súlyzókkal)

Barátkozok

És sikerült kidumálnom magamból a problémámat, de így sem az igazi.

Elkezdtem vagdalni magam és hol eszek hol nem ez az alvással is így van.

Mindent nagyon köszönök!Mindent megpróbálok hátha bejön.

2022. dec. 21. 19:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!