Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kventiax (Seroquel, Ketilept,...

Kventiax (Seroquel, Ketilept, Quetiapin) nektek mennyire hatásos depressziós, hipomán/mániás és kevert epizódra? Megelőzésre jó volt? Akutban segített?

Figyelt kérdés

Mekkora adag hat nektek jól Bipolra? Pörgésre? Depresszióra?


Megelőzésre is annyit kaptatok, mint akut fázisnál?



2022. júl. 23. 19:48
 1/9 anonim ***** válasza:
38%
25mg reggel,este 100mg,már másfél éve ez bevált. Én nyáron vagyok depisebb, nehezebben is alszok ilyenkor. Mellé rivotril és depakine krono van. Tavasszal családi okokból nagyon xarul voltam lelkileg,akkor jó volt hogy legalább a gyógyszer altatót. Rengeteget hiztam amióta antipszichotikumot szedek.. tavasszal leadtam pedig elég sokat,két ruha méretet..most nyáron visszahoztam..amúgy azóta van munkám,emberek közé járok,nincs panikrohamom,nyugi van.reggeli gyógyszer után 5kor visszaalszok 7ig és utánna erős kávét iszok és zöld teát. A hizason kívül nekem ez vált be a legjobban. Volt risperodon régen,de az durva,a lítiumot e bírtam.osszessegeben szerintem bipoláris depresszióra a kventiax a legjobb. De mindenkinek más gyógyszer kombináció fog bevalni.
2022. júl. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

A hízás nekem is bajom. Van már étvágyfokozó gyógyszerem, jön mellé a Kventiax. Diétázni kezdtem.


Ha nem altat elég hosszan, akkor miért nem retardot/nyújtott hatásút szedsz? Vagy azt kapod?


A reggeli visszaalváshoz van vagy azért, hogy szorongást oldjon?


Depakinból mennyit kapsz? Az nekem nem vált be, reggel is kellett volna szednem, de nem ment mert álmosított. Vissza kellett feküdnöm aludni. Azt mondta orvosom, hogy kicsivel normál hangulat alá stabilizál, ez is aggasztott. Nem akartam, hogy visszatoljon depresszióba.

2022. júl. 23. 20:38
 3/9 A kérdező kommentje:

Én depisen jobban, tovább alszok. Fokozott is lehet az alvásigényem. Ezért depressziósan nem tudtam elkezdeni a Kventiaxot. Kiütött nagyon. Akkor 200 mg retardot kaptam.


Később volt alváshoz 25-50 mg. Az is kicsit túlaltatott akkor.


Most pörgök, kevertben vagyok. 150 mg sima nem altatta át az éjszakát. Elalvás ment, de túl korán ébtedtem. Emiatt sima hatóanyagleadású mellé retardot is fogok szedni. Most 100 mg sima mellé addig kell emelgetnem az 50 mg-os retardot, amíg átalszom az éjszakát.

2022. júl. 23. 20:45
 4/9 anonim ***** válasza:
18%
300 depakine reggel este,hullott tőle a hajam amikor délben is kellett szedni,nah akkor egész nap feküdtem,ezért hiztam.rivotril 0.25reggel este 0.5. nm szeretnék magasabb adagot szedni,most a meleg miatt nm alszok alapba. Én tavasszal voltam hipoman,hiányzik is az energia része,de nagyon ideges voltam.a háború kitörése volt a trigger nálam, plusz család zárt osztályra akartak rakatni plusz gyámság alá akartak rakatni mert nm keresek férjet aki eltart...van amikor beveszek fájdalom csillapitot ami almosit de ezt a háziorvos írja fel. nm jó érzés hogy felhívtam,de legalább nm vagyok bolondok házába értsd így,nekem a gyógyszer ezért fontos hogy tudjak dolgozni.senkire se számíthatok plusz van egy idős kutyám és minden nagyon drága manapság. Magnéziumot is szedek,és multivitamint is. Nm voltam még kovidos sem.viszont a májat megterhelik a gyógyszerek ezért vérvételre el kell járni.de szoktam gyógynövény teakat is inni.kamilla,csalán citromfű.most depisen csak a napokat él túl kb. Ja és nulla libidom van uhh nő vagyok,de nah xar érzés ..nm is akarok emiatt párkapcsolat sem.
2022. júl. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Milyen fájdalomcsillapító álmosít?


Jó hallani, hogy segített a gyógyszer, tudsz dolgozni.


Depresszióra kapsz antidepresszánst? Vagy tartanak tőle, hogy kevertbe, hipománba tol?


Hangulatstabilizálóm a Lamolep. Depakinnál magasabb szintre, kózépre szabályoz. Az egy kicsit alá.


Úgy tudom, hogy antipszichók közül Kventiax az, ami depressziósoknak is jó szokott lenni. Lamolep mellett ezt ajánlják elsőként választandó gyógyszernek.


Antidepit is kapok és hiába pörgök, nem veszik el. Félnék is, hogy visszaesnék depresszióba.

2022. júl. 23. 21:24
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Antidepit nm szedek,nekem régen is nyári depresszióm volt.majd egy hónap kb és nm lesz ilyen meleg és újra mehetek mozogni aktívan. A mozgás jót tesz kiegyensúlyozott,de a munkahelyen is fizikai melót végzek ezért elfaradok délutánra.

Szerintem akkor az AD miatt porogsz most,ezért írtam ahány ember annyi kombináció és adag.

Aklofef egy erős derékfájás kap fájdalom csillapito,ha nm bírok elaludni veszek be.de pl ma a hőség miatt algopirint is vettem be,és feküdtem.ezert nm szeretem ha azt mondják könnyű gyógyszer mellett nm hízni,vagy fogyni mert én régen egész nap mentem ide oda bicaj séta takarítás.most meg fekszek.de a kaján úgy alakítottam,hogy 6utan nincs kaja, reggel bőséges,de nincs már cukrozott üdítő se kóla,és nagyon kevés olajat használok.

2022. júl. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igen, lehet hogy az AD okozza, de elvéve depresszióm lehet újra. Az orvos azt mondta, hogy ha továbbra is pörgök, esetleg még fokozódik is, akkor el kell hagyni. Ha lecseng, maradhat.


Elontrilt szedek. Noradrenalinra ható, erősen pörgető antidepi.


Kventiax mellett a pörgés csökkent, de nem azt érzem, hogy feloldja, hanem ellensúlyozásként lenyom. Közben érzem alatta a pörgést. Elvileg ha jól hat egy gyógyszer, akkor az nemcsak lenyom, maga a pörgés érzete is elmúlik. Még valószínűleg nem alakult ki a hatása, esetleg kicsi az adag.


Szoronhásra Pregabalin és Atarax van. Frontint tegnap hagytam el, fokozatos csökkentés után.

2022. júl. 23. 21:46
 8/9 A kérdező kommentje:

Drukkolok, hogy fogyj!


Én is sokat változtattam az étkezésemen. Se kenyér, se tészta, se krumpli, se rizs. Sovány hús vagy más állati fehérje + zöldségek, joghurt, kefír.


Reggel útifű maghéjból 1 kanál. Orvosom ajánlotta székrekedésre. Felszívja a vízet és telíti a hasat, étvágyat csökkenti. Ugyanezt teszi zabpehely is.

2022. júl. 23. 21:49
 9/9 A kérdező kommentje:

Az lemaradt, hogy fehérje mellé sok zöldséget eszek. Nyersen, párolva vagy főzelék formájában.


Gyorsan fogyni kezdtem.

2022. júl. 23. 21:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!