Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Honnan lehet elindulni, ha...

Honnan lehet elindulni, ha egyáltalán nincsenek barátaim és ráírni se tudok senkire?

Figyelt kérdés
Az egész eddigi életem kb. így telt, pár átmeneti szerencsét leszámítva. Egyetemi évek, fiatalkorom, minden. Most ezt bánom.. Kapcsolatom se volt. Egyetem utáni munkanélküliként viszont most még sokkal jobban kijön a részben ebből induló unalom. Más embereket csak úgy magától körbevesznek emberek, még ha nem is foglalkozik velük sokat. Én is azt szeretném, ha emberek vennének körül. Próbálkoznék, de milyen lehetőségeim vannak, ha nem tudok honnan elindulni? Dolgozni akarok rajta, csak nem tudom hogy. (Huszonéves nő)

2022. dec. 22. 21:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
31%
Hogyan szoktál ismerkedni? Használsz társkeresőt?
2022. dec. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
40%
Próbáld meg a szórakozóhelyeket vagy társkeresőket
2022. dec. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
63%
Én szivesen lennék a barátod! Nekem sincs csak 1-2 de azok is alig irnak vissza. Irj ha szeretnél!
2022. dec. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
65%
Nekem sincs, nekem is írhattok, mindaddig míg ki nem derül, h mi sem illünk össze, még barátként sem....:/
2022. dec. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
75%
Nekem sincs,egyedül kell jól érezni magad 😄
2022. dec. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
7%
5: így van!
2022. dec. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
69%

Könnyebb mint gondolnád, "csak" próbálkozni kell. Nem az a nehéz hogy felszínes ismeretségeid legyenek, hanem pont az, hogy normális embert találj, akivel nem csak jól érzed magad, de ő is tisztelettel, megértéssel áll hozzád.


Ha elmennél pl. egy kulturáltabb szórakozóhelyre vagy kocsmába és odamennél másokhoz beszélni, 95% hogy tudnál. Más kérdés hogy barátság attól még nem lesz, de nem ez volt a kérdésed.


Mivel a nulladik szintnél is nehézségeid vannak, ahogy mondod egész életedben így volt, ezért érdemes külső segítséghez fordulni. Olyan szakemberhez, akivel tudsz dolgozni az önbizalmadon, a másokhoz való közeledésen, nyitáson.


Egyedül is próbálkozhatsz, de milliószor nehezebb dolgod lesz, mivel folyamatosan menekültél ezekből a helyzetekből. Egy külsős tudna segíteni az úton maradni, negatív tapasztalatokat átbeszélni, stb.

2022. dec. 22. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
92%

Felszínes, small talk-os barátságokat nagyon könnyű kötni. Hidd el, hogy tényleg nehéz olyan embert találni akivel passzoltok.


Ismerek olyat, akinek annyi barátja van, de ha baj van egyiksem segít neki. Ezek mind felszínes barátságok, spanok, haverok stb.


Meg az igazság az, hogy a legtöbb ember akivel találkozol csak átmenőben van az életedben, nem maradnak.


Próbálj meg ismerkedni az érdeklődési körödben, úgy a legegyszerűbb. Neten még ráadásul könnyebb is ráírni a másikra.

2022. dec. 22. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
92%

nekem is voltak... ha baj volt, vagy ha éppen kellett valakinek, akinek dicsekedhettek, akkor ott voltam.

ha szükségük volt rám, akkor rögtön előkerültem pl. autóval kell menni, unatkozik kísérjem el, menjek át hozzá segíteni takarítani stb.

de amikor beteg voltam a kórházban egyik sem még csak rám sem írt, hogy vagyok


ilyenek az emberek sajnos, ez van

2022. dec. 23. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
76%
Keress munkát, azzal jöhet társaság is. Vagy társas hobbi, vallási gyülekezet. Kereshetsz társat, és akkor az ő ismerősei, hobbijai is hozhatnak ismerősöket.
2022. dec. 23. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!