Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Honnan lehet elindulni, ha...

Honnan lehet elindulni, ha egyáltalán nincsenek barátaim és ráírni se tudok senkire?

Figyelt kérdés
Az egész eddigi életem kb. így telt, pár átmeneti szerencsét leszámítva. Egyetemi évek, fiatalkorom, minden. Most ezt bánom.. Kapcsolatom se volt. Egyetem utáni munkanélküliként viszont most még sokkal jobban kijön a részben ebből induló unalom. Más embereket csak úgy magától körbevesznek emberek, még ha nem is foglalkozik velük sokat. Én is azt szeretném, ha emberek vennének körül. Próbálkoznék, de milyen lehetőségeim vannak, ha nem tudok honnan elindulni? Dolgozni akarok rajta, csak nem tudom hogy. (Huszonéves nő)

2022. dec. 22. 21:55
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
72%

Írj nekem... ;)

Bocs, magas labda volt.


Egyébként én is ezzel küzdök már évek óta. Iskolás koromban nem nagyon tudtam beilleszkedni, igaz, gimiben volt pár haverom. Egyetemen meg sokáig egyszerűen a barátkozás, társkeresés volt a legkisebb gondom, mire rendeződött volna a sorom, jött a járvány. Kisebb-nagyobb sikerekkel lassan már 3 éve próbálkozom az internetes ismerkedéssel. Érdekes dolgot figyeltem meg: 2020-ban lehetett talán a legjobban ismerkedni az interneten, de személyesen talit nem nagyon tudtam összehozni. Tavaly már kevésbé voltak nyitottak az emberek, de még mindig nagyon aktívan ismerkedtek az emberek online, több új embert is megismertem. Sajnos tavaly nem foglalkoztam ezzel annyira, mert rengeteg időmet lekötötte az álláskeresés, később a munka, szakdolgozat, záróvizsga, költözés.

Idén meg már azt véltem észrevenni, hogy egyáltalán nem nyitottak az emberek. Talán mindenki megtalálta volna az új barátait, társát azóta? 🧐

Nem tudom. Ha rendezvényekre megyek, alig látok korombéli fiatalokat (igaz, jellemzően nem is bulikba megyek). Sokszor a legfiatalabbak is 25+, de legalább 24-25 évesek. 18-22 évesek sehol. Mindenkinek megvan a maga kis társasága tehát, vagy esetleg ezek az emberek mind otthon tiktokoznak?

A legnagyobb sikered talán ismerkedős messenger, facebook, discord csoportokban lehet. Igaz, 1-2 év után én már kezdek ezektől kiégni. Még azon gondolkodom, hogy megpróbálok keríteni pár "fix" embert, akikkel alapíthatnék egyfajta túrakört, és kocsival, benzinpénzt megosztva mehetnénk ide-oda.


22F

2022. dec. 23. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 NTBS ***** válasza:
29%

Beszélgetés itt más emberekkel.

Aztán, ha szimpatikus írás alapján, jöhet a képcsere.

Ott szoktak jönni az érdekes dolgok.

De,sok nő mond nemet, mert nem ilyen meg olyan vagy.

Pedig egyik másik nem topmodell.

Gondolom ez fordítva is így működik.

2022. dec. 23. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
71%
Nekem pl van innen több éve levelező társam.
2022. dec. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
4es pacsi! Mintha én írtam volna.
2022. dec. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:

Vannak akik kívülállók, más értékrend, preferenciák, szokások, hobbik, külső stb.


Elmehetnék pszichológushoz, be is jelentkeztem pont mára, de lemondtam. Nem vagyok önbizalomhiányos, nem vagyok depressziós, kétlem hogy újat mondana.


Nem látok könnyű kitörési lehetőséget a magányból, legfeljebb társkeresőn lehetne szerencsém.


Érdekes módon ami pozitív változást hozhatna nekem (legalábbis szerintem), az először még inkább elszigetelne.


Tehát például nem a neten kéne lógnom, hanem elzárkózni a világ elől és tanulni, hogy jobb munkám legyen, jobb legyek abban amit szeretek csinálni (sajnos más mint a munkám), vagy hogy el tudjak húzni ebből az országból.


Bármi, ami radikálisan megváltoztathatja az életem.


Csak ez akkora teher, hogy pillanatnyilag nem bírom.


36F

2022. dec. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Én részben hasonló helyzetben voltam. Egyszer aztán elkezdtem használni a Strava nevű közösségi appot, ennek köszönhetően megismertem hasonló érdeklődésű embereket. Ha van valami hobbid, próbálj annak kapcsán ismerkedni.
2022. dec. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!