Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ez így egy nagyon magányos...

Ez így egy nagyon magányos életnek számít? Vagy sokan élnek így?

Figyelt kérdés
Egyedül élek külföldön, a szüleim és a testvérem otthon laknak, és még régebbről van otthon egy jó barátom. Évi 2-3 szor megyek haza 1-2 hétre. Itt kint van néhány haverom, akikkel ritkán, évente néhányszor szoktam találkozni. Munkahelyemen szoktam még beszélgetni néhány emberrel, és ennyiben kb. ki is merül a társas életem. Fent vagyok társkeresőn, de sajnos elég válogatós vagyok. Ez így nagyon gáznak számít 25 évesen? Vagy sokan élnek hasonló módon? Mennyire gyakori ez? Lehet így egy boldog életet élni?

2023. jan. 21. 11:22
 1/5 anonim ***** válasza:
61%

Az, hogy ez neked így elég-e, jó-e, tőled függ.

Ha nem elég, akkor változtass, mert más nem tud helyetted.

2023. jan. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Boldog vagy?
2023. jan. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
72%

Ez nagyon-nagyon személyiségfüggő.

Tényleg az számít, hogy neked megfelel-e, boldog vagy-e így. Az előző válaszolók is erre utaltak.

25 évesen nem mindenkinek van párja, és nem mindenki jár bulizni a haverokkal sem. Olyan is lehet, hogy van párja, de nem jár bulizni, csak a párjával van kettesben. Olyan is van, aki inkább még bulizni jár, de nincs komoly kapcsolata. És van aki egyiket sem csinálja vagy pont fordítva, párja is van és esetleg közösen járnak haverokkal bulizni. Annyiféle élet van, hogy csak na.

Te mire vágysz leginkább? Hiányzik egy pár? Csak társkereső jöhet szóba? Munkahelyen vagy otthon a faludban/városodban valaki nem lehet potenciális partner?

2023. jan. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Senior Séf ***** válasza:
60%

Noha valamennyi magányra ("énidőre") mindenkinek szüksége van, az ember alapvetően társas lény, és a túl sok magány egyfajta örökös stresszforrásként előbb-utóbb megbetegít. Az őskorban a kitaszított, magányos ember halálra volt ítélve, egymaga képtelen volt megbirkózni a rá leselkedő veszélyekkel. Innen ered a magánytól való atavisztikus félelem, és ezért készteti folyamatos kortizoltermelésre a mellékvesét.

Mi nem tudjuk eldönteni, hogy neked hol van a határ, de ha kérdésként felmerült benned, akkor valószínűleg IGEN a válasz. Ez így egy nagyon magányos életnek számít.

2023. jan. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Az egyedüllét és a magány 2 külön dolog. Ha magamból indulok ki, nekem pl nagyon nagy az egyedüllét igényem, én így tudok feltöltődni. Persze nem azzal telik a szabadidőm, hogy búsulok a 4 fal között, hogy miért egyedül kell lennem, hanem tartalman töltöm. Rengeteg dolog érdekel, de 40 óra munka mellett így is egy csomó mindenre nem jut időm, amire szeretném. Szóval én sosem éreztem magányosnak magam. De akinek igénye van a társaságra napi szinten, annak rossz lehet, ha nincs. Teljesen emberfüggő ez, én pl stresszes leszek, ha sokat kell másokkal lennem, ilyen típus vagyok.
2023. jan. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!