Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Számíthatok arra, hogy örökre...

Számíthatok arra, hogy örökre munkanélküli leszek?

Figyelt kérdés

Jan. 31. óta nincs hallgatói jogviszonyom, de csak júniusban diplomáztam, azóta vagyok a Munkaügyiben bejelentve. Első hullámban nyáron a Professiont bújtam és abban bíztam. Kár hogy reménykedtem, több oldalnyi elküldött jelentkezésre alig jutott 1-2 visszajelzés. (Később egy interjún megtudtam, hogy rengeteget nálunk szűr a rendszer, így azok el sem jutnak hozzájuk.) Következő hullámban hallottam a Linkedin-ről, csináltam profilt, nagyon sokáig bújtam, azt hittem végre megtaláltam amit mindeddig kellett, de ott is semmi. Következőben az egyszerű VMP-n küldtem rengeteg helyre az önéletrajzomat, nem csak a városomban, hanem a környéken is, nem gond a napi ingázás sem (úgy lenne hogy városból falura, nem fordítva). Ott már válaszoltak némelyikre és volt hogy be is hívtak. Lényegében voltam a végzettségemhez szépen kapcsolódó profi helyeken is, ott vagy elutasítottak, vagy nem jeleztek vissza, pedig ígérték, és még kezdési időpontot is megbeszéltünk. Nem tudom mit ronthatok el mindig. Persze egyszerű, diplomát nem igénylő helyekre is jelentkeztem. Ott találkoztunk, vártam másfél hetet, aztán felhívnak hogy engem választottak, mikor kezdek? Mondtam 2 nap múlva, és letettük a telefont. 2 perc múlva visszahív, hogy akkor még mégse jöjjek, megbeszélnek még valamit, mondom rendben. Volt ez másfél hónapja.

A gond az hogy ez a sikertelenség nekem nagyon sokba kerül. Május óta fizetnem kell a TB-t a nagyszüleim nyugdíjából, ami idén januártól még több lesz. A héten voltam a bankban, hogy zároljam a számlámat, mert csak az általam ki nem fizethető tartozás növekszik rajta. Nem lehetett zárolni, mert nem tudtam azt kifizetni. Másnap már telefonon hívnak, hogy fizessem be vagy értékesítik a számlámat. Mindkét ügyintézőnél utaltam a helyzetemre, hogy miért nem tudok fizetni - sikertelen diplomás álláskereső vagyok már egy egész éve. Látom rajtuk hogy megértik és talán sajnálják is, és persze azt hiszik, hogy nem találok munkát? Hogyisne. Mindent IS megtalálok, de senki nem jelez vissza vagy nem vesz fel már egy éve. Kérdés, hogy még hány évig mehet ez? Hogy nem kellhet sehova egy pályakezdő diplomás fiatal? A növekvő tartozások mellett az a legnagyobb bajom, hogy elviselhetetlen módon unatkozok minden áldott nap, és eszméletlen módon meg akarok halni a fentiek miatt.



2023. jan. 22. 13:53
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire nincs semmi meló, menj el legalább addig egy gyárba míg találsz egy jobb állást, ne a nagyszüleiden kelljen élősködni
2023. jan. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
84%
Hol laksz? Költözz oda, ahol van meló.
2023. jan. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
74%

Szia, ha nem tudnád és egy kő alatt élnél, egy válság kellős közepén (vagy még elején) vagyunk, ki tudja még hol a vége. A koronavírus és az ukrán-orosz háború kicsinálta a gazdaságot. Elbocsátások vannak, nem felvételek :)

Hasonló nálam is, valószínűleg én is hajléktalan leszek mert szülők ki fognak tenni, meg még több ezer ember is utcára kerül velünk együtt.

Én is júniusban diplomáztam és profession/linkedin bújás, több száz, ha nem ezer helyre beadtam a jelentkezésem. Elutasítás és szellemnek nézés eddig csak. Hasonlóan vidéken, Mucsaröcsöge után vagyok, itt nincs semmi max Pesten de a munkáltatók nem hajlandóak megkockáztatni az ingázást. Albérletet pedig fizetni nem tudok amíg nem lesz fix a meló. Én is november óta fizetem a TB-t. Október óta vagyok bejelentve munkanélkülibe (júliustól októberig volt egy ügyfélszolgálatos melóm, de inkább az éhhalál mint call centeres munka, nagyon rossz volt)

2023. jan. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
71%
Gyárba ne menj, egyenlő a halállal.
2023. jan. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Én heti több állásmegkeresést kapok csak Linkedinen. Pályakezdőként nehéz a dolgod, később jobb lesz. Persze nem tudtuk meg, milyen diplomád van melyik egyetemről, és melyik régióban keresel állást, ez nagyban befolyásolja az esélyeidet... Nem, nem minden diploma ér ugyanannyit.
2023. jan. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
0%

3


Eléggé el vagy tévedve. Nincs (még?) válság. Legalább is a munkaerőpiacon nincs, az ugyanolyan feszes mint eddig.

2023. jan. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
79%
6: 3-as vagyok. ja, nincs válság... Akkor azért zárt be itt Mucsaröcsögén a legnagyobb munkáltató gyár, mert olyan jól dübörög a gazdaság. Hetente húzzák le a rolót cégek és havonta több száz ember kényszerül elhagyni a környéket. Lehet, hogy a körúton belül nincs olyan látható gáz még (bár az iskolákban ott is megfagynak a munkavállalók) de itt vidéken teljesen összeomlott minden.
2023. jan. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
26%

7


Borsodi vagyok, nem budapesti. Semmivel sem nőtt a munkanélküliség, aki elveszti a munkáját azt simán felszívja a munkaerőpiac, mert óriási hiány volt az elmúlt években. Ami eddig történt, hogy csökkentek egy kicsit a reálbérek, de ez még nem válság. Az meg, hogy hideg van az iskolákban az irreleváns ebből a szempontból, én a munkaerőpiacról beszéltem. De ha a attól jobban alszol, akkor felőlem nyugtasd magad azzal hogy válság miatt nem tudsz elhelyezkedni. Csak akkor nem tudom mit fogsz csinálni, ha tényleg bejön egy igazi válság, mint 2009-ben 10-15%-os munkanélküliséggel..

2023. jan. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Itt Budapesten az egyik kis plázàban sorra zárnak be az üzletek, pedig ez Budán van és nagyon jó helyen. Most megyünk bele a válságba attól tartok. Nekem van munkahelyem, nem szeretem, ott akarom hagyni mert idegileg nem fogom bírni de borzasztó dilemmában vagyok, utálom ezt a helyzetet. Szerintem külföldre fogok menni.
2023. jan. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Hú 8-as, te nagyon nem látod azt, hogy minden mindennel összefügg, főleg ilyen fontos dolgok. Voltam biztosításértékesítői interjún, a 40 éve pénzügyi pályán lévő interjúztatóm azt mondta, a 2009-es válság sehol se volt a mostanihoz.

Decemberben járt nálunk a polgármesterünk, én is ott voltam, ismert engem korábbról, ezért mondtam neki a helyzetemet. Két mondatot mondott, de abban minden benne volt. Egyik az volt, hogy még ők is inkább leépítenek, másik a külföld, amit én az életem árán se akarok.

2023. jan. 22. 14:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!