Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » 25 éves vagyok, és munkanélkül...

25 éves vagyok, és munkanélküli lettem, mire számíthatok a munkaügyi központban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lehet a topik nem tökéletes választás, ezért elnézést kérek.


Sziasztok! Jövőhéten szeretnék elmenni a munkaügyi központba. Az előző munkahelyem eléggé kifüstölt idegileg, így szeretnék egy kis időt eltölteni normális munkahely keresésével, illetve az agyam helyreállításával. Ez azt jelenti a gyakorlatban, hogy nem szeretném maximum 1-1.5 hónapig elfogadni az első jövő sz*r melót, ami épp a kezem ügyébe akad.

Ezáltal azt sem szeretném, hogy a munkaügyi központ kiközvetítsen közmunkára 47.000-ért, ez már nagyon a végső eset, szerintem 1 ember sem érdemel ilyen kevés pénzt. 25 éves vagyok. Kiközvetíthetnek, ha csak szimpla álláskeresőként regisztrálok? Hogyan működik a rendszer?


2017. ápr. 27. 17:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Ki közvetithetnek és ha nem fogadod el, meg szűnik a segély folyósitás.
2017. ápr. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%

Tapasztalataim alapján azt tudom mondani hogy regisztrációnál, a képesítésekről vinni kell bizonyítványt is, ezeket beviszik az adatokkal együtt.


A legtöbb helyen, a szakmával rendelkezőknek igyekeznek rendes állást keríteni, akinek meg 8 osztályosa van küldik tanfolyamra, vagy közmunkára.


Itt Miskolcon sok embert multikhoz raknak be, operátornak, szóval ilyesmi munkák elérhetőek könnyen.

2017. ápr. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

2# Dehogy igyekeznek neked melot talalni :D Nem csinalnak azok semmit se, engem 1 diplomaval es egy szakmaval akartak beallitani a ciganyok koze szemet szedonek :)

Ez a magyar valosag.

2017. ápr. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

1 évig voltam regisztrálva munkaügyin.. 1 melót nem ajánlottak... még a közmunkát se vetették föl.


töröltettem is magam.

2017. ápr. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Engem meg küldtek olyan munkára is amihez nincs képesítésem.

Lakatos vagyok, aztán valami pénzügyi tanácsadó vagy mifene állást ajánlottak.

2017. ápr. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Igyekeznek rendes állást keríteni..

Ja, engem pl kiközvetítettek egy állásra - állatorvos mellé asszisztensnek. Az interjún a pasi elmondta a válását, meg az élettörténetét. Kiderült amúgy hogy rendelője sincs már.

Dohányboltba is küldtek volna, 400 Ft órabérrel.

2017. ápr. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egy regisztráció nem árt, legfeljebb nem fogadod el, amit ajánlanak. Bár, én nem tudom pontosan, hogyan zajlik az egész. Emellett bátran keress a Profession-ön, újságban, multik weboldalain. ☺
2017. ápr. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%

"Dehogy igyekeznek neked melot talalni :D Nem csinalnak azok semmit se, engem 1 diplomaval es egy szakmaval akartak beallitani a ciganyok koze szemet szedonek :)

Ez a magyar valosag."


Ennek ellenére jobboldali vagy. Érdekes... Pedig te is látod a valóságot, mégis nyomod itt sokszor a jobbos propagandát sok kommentedben...

2017. ápr. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!