Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mennyire biztonságosak ezek a...

Mennyire biztonságosak ezek a dolgok? Én látom rosszul?

Figyelt kérdés

Elkezdtem barátkozni a munkahelyemen egy kolléganőmmel (mindketten nők vagyunk, harminchoz közel). Arról beszéltünk, hogy ki mit szokott csinálni a szabadidejében, és akkor mondta, hogy alig várja a nyarat, mert ilyenkor csak külföldre tud menni, de az meg drága, viszont nyáron itthon is tud kirándulni, túrázni, tud úszni természetes vizekben, stb. Kérdeztem, kivel szokott, és rávágta, hogy hát egyedül, neki ez énidő, maximum ha talál valami nagyon csodás helyet, akkor azt megmutatja másnak is, hogy megossza vele az élményt.

Számomra ebben az volt a meglepő, hogy mondom mi történik, ha mondjuk túrázás közben kimegy a lába, eltéved, történik vele akármi... Vagy pl. nem egy életbiztosítás úgy strandolni, ahogy ő csinálja, hogy kimegy egy budapest közeli helynél a Duna-partra, ahol nincs kiépített strand, meg semmi (sőt, lehetőleg ember sem, előlük megy el), és ott napozik, olvasgat, fröccsözget, és aztán 1-2 fröccs után megy be úszni... a Dunába?! Szóval értitek a problémát, a biztonság hiányát kifogásoltam, meg megkérdeztem, hogy mikor ezeket csinálja, akkor ugye legalább szól valakinek, hogy mire készül, hova megy, hogy ha valami történik vele, akkor tudják, hol kell keresni, mire azt mondta, hogy dehogy, általában nem szól senkinek, ha baj lesz, majd hívja a 112-t, csak megtalálják a telefonja alapján, meg, hogy ha otthon elkezd főzni, vagy függönyt mosni, akkor se szól senkinek, pedig így érte már komolyabb baleset, Dunában úszkálás közben meg még nem.

Igazából ez a beszélgetés sok kérdést elindított bennem, egyrészt én is eléggé magamnak való vagyok, és a városban, lakott területen belül szeretem a magányos programokat, de még sosem voltam egyedül pl. a Hármashatárhegyen, pont azért, amit a kolléganőmnek is elmondtam, hogy és, ha lecsúszok valahol, és kitöröm a lábam, és mondjuk a telefonom is összetörik közben szóval még segítséget sem tudok hívni, akkor mi van? Másrészt az is eszembe jutott, hogy tényleg, mennyi minden történhet otthon, én még sosem éltem egyedül, de az egyik albérletemben volt egy bácsi, aki egyedül élt, elesett a fürdőszobában, és órákon át kiabált, mire meghallotta valamelyik szosmzéd, és hívott neki segítséget. Nem félnek az emberek egyedül élni, egyedül csinálni kockázatos programokat? Vagy esetleg van kész forgatókönyvük arra, hogy mit tennének, ha ez vagy az történne, vagy bele se gondolnak, hogy megtörténhet?



2023. febr. 14. 15:23
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Te nem ismered a Telefont? bármikor, bárhonnan tudsz segítséget kérni.
2023. febr. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Én úgy látom a dolgokat, mint a kolléganőd. Persze, bármi megtörténhet, de egyrészt nem sok esély van rá (legalábbis nem több, mint pl. háztartási balesetre), másrészt tapasztaltabb ember valamilyen szinten fel van készülve, pl. normálisan felöltözik, van nála elég kaja és víz, nem hagyja lemerülni a mobilját (powerbank stb), ha olyan helyen túrázik akkor visz térképet + iránytűt sőt nagyon eldugott helyekre kifejezetten jó a szatelites telefon, bár ez Magyarországon felesleges. Nyilván belegondol az ember, amit tud megtesz, de szerintem ezeknek a félelmeknek nem szabadna visszatartania az embert attól, hogy azt csinálja ami örömet okoz neki. Én pl. egyáltalán nem tudnám élvezni az életet ha folyamatosan azon kattognék, hogy épp mi történhet, ha folyamatosan a biztonság lenne a fő szempontom. Ha meg nem élvezem és csak rettegeg, akkor meg minek élni?
2023. febr. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%

“ mi történik, ha mondjuk túrázás közben kimegy a lába, eltéved, történik vele akármi”

A legtöbb embernél szokott lenni mobiltelefon.


Az alkohol utáni Dunában úszás szerintem se a legbölcsebb, de azért amiket írtál nem valami extra életveszélyes tevékenységek.

2023. febr. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%

“ ha lecsúszok valahol, és kitöröm a lábam, és mondjuk a telefonom is összetörik közben”

Jah, hát okos túrázó úgy tárolja a telefonját túra közben hogy ne legyen baja egy eséstől, ez szerintem alap.

2023. febr. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
98%
+ léteznek már egy ideje ütésálló telótokok.
2023. febr. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 hollófernyiges ***** válasza:
97%
Én butatelefonnal, egyedül jártam végig a Kéktúrát (egy-két napos szakaszokban), úgy hogy csak a pecsételőfüzet nagyon minimális térképe volt nálam. Állandóan voltak kisebb eltévedéseim, ezek alapján mondom, hogy amíg járóképes vagy, Magyarországon nem lehet igazán eltévedni, mert bármerre indulsz, rövid időn belül találsz egy utat, ami ugye vezet valamerre. A Nap meg a pontos idő alapján az égtájakat sem boszorkányság belőni. Más kérdés, hogy én egy 190 centis pasi vagyok és azért az északkeleti megyékben időnként találkoztam olyan favágókkal, akik nem biztos hogy legálisan vágták a fát.
2023. febr. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"Nem félnek az emberek egyedül élni, egyedül csinálni kockázatos programokat?"

Nem. Én mindent egyedül csinálok, mert sokkal jobban preferálom ha a magam ura vagyok, nem kell alkalmazkodnom, és másokat ajnároznom (szeretnél-e ide menni, sétálhatunk-e még vagy már fáradt vagy, hol szeretnél enni, stb). Ettől függetlenül nem vagyok hajlandó rettegve élni az életemet, és ki se lépni a lakásból. Úgy vagyok vele, hogy egyszer úgyis meghalok, ha megsérülök, hát majd meggyógyulok, ha pedig veszélybe kerül az életem, akkor hívom a 112-t, ha ott lenne velem valaki, ő se tudna mást tenni.

2023. febr. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ketten a két szélsőség vagytok. Szerintem valahol kettőtök között van az arany középút.
2023. febr. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, átgondolom, hogy lehet, hogy több kockázat is belefér a részemről, nem kell ennyire mindig a legrosszabbra készülni. Csak nekem mindig egy worst case scenario van a fejemben mindennel kapcsolatban.


Utolsó, amúgy tényleg a két szélsőérték vagyunk, szerintem ezért is kedveltem meg ennyire, mert sokmindent új perspektívába helyez a számomra, új kérdések merülnek fel bennem, ha vele beszélgetek, megkérdőjelezteti azt, amit biztosnak hittem.

2023. febr. 14. 17:38
 10/10 xp ali ***** válasza:
0%
Csak nehogy a szatírnak is épp arra legyen én-ideje. Én nem örülnék, ha a bnőm 1edül flangálna az erdőben. Ritkán és kevés emberrel történik említésre méltó baj, de ha igen, akkor nagy. A kockázatkerülés sztem okos dolog. A margit szigeten rendszeresen van(nak) szatír(ok), már én is láttam, ahogy tizenéves kislányok után eredt egy rosszarcú hosszú fehérkabátos jobb kezével zsebében matató ffi. Szerencsére a lányok észre vették és nem az erdős rész felé menekültek, hanem a strand felé vették az irányt.
2023. márc. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!