Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan tartsak ki?

Hogyan tartsak ki?

Figyelt kérdés

- Egyedül élek évek óta és egyre rosszabbnak élem meg a magányt

- nem merek ismerkedni már mert félek nem leszek elég jó

- egyre rosszabb a kapcsolatom a családommal

-egyre jobban utálok bemenni a munkahelyre az emberek miatt, holott ez az egyetlen hely, ahol tudok szocializálódni (munkahely váltás nem opció)

- egyre nehezebben viselem, hogy hátam mögött gúnyolnak az életem miatt (nincsenek barátok, nincs nő az életemben, nem járok el sehova csak otthon vagyok)

- folyamatosan fáradt vagyok

-azok az emberek akik érdeklődnek felőlem már nem foglalkoztatnak

- folyamatosan azon rágódok, hogy elment a fiatalságom pozitív emlékek nélkül

- egyre rosszabbnak érzem az általános egészségem

- alig van libidóm pedig már lassan két éve nem szexeltem

- hol kicsattanok az önbizalomtól, hol egy rakás semminek érzem magam (és ez pár óra leforgása alatt tud változni)

- egyszerűen nem tudok boldog lenni


Próbálom elérni, hogy ne látszódjanak meg ezek a dolgok rajtam, de egyre nehezebb.


30/F


2023. febr. 28. 13:34
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Amivel próbálom ellensúlyozni az életem, hogy rendszeresen végzek testedzést, és az esetek 80 százalékában jó minőségi ételeket eszek, plusz sok vitamint szedek
2023. febr. 28. 13:38
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

#1 Ezeket a szokásaidat tartsd meg! Kéne találni egy hobbit, amivel egy közösség is jár! Nem ismerem az érdeklődési köröd, de biztos vannak dolgok, amikkel szívesen elütnéd a szabadidőd egy jó társaságban. Az egyébként a problémád forrása, hogy az esetek többségében egyedül vagy, nem érnek ingerek, ezért a saját gondolataidba merülsz, ahol bekategorizáltad magad ilyennek meg olyannak.

30 évesen nem tudom mit akarsz, de előtted áll még az egész élet. Meglepő, de kutyasétáltatás közben is nagyon jól lehet ismerkedni vagy a kutyafuttatóban. Vannak kutyás közösségek, kutyasulik, facebook csoportok, ahol szintén lehet kapcsolódni emberekkel. Ez persze egy példa.

2023. febr. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Nekem nagyon nehez kilépnem a komfortzónámból. Olyan dolgokra gondolok itt ami másoknak mindennapos, pl elmenni egy étterembe, nyaralni menni. Nem tudom számít-e, de gyerekkoromban nekem minden ilyen dolog kimaradt.
2023. febr. 28. 14:00
 4/27 A kérdező kommentje:
Na jó, lehet túlzó példák voltak, amiket felhoztam. Nyílván nem jár az átlagember naponta étterembe vagy nyaralni.
2023. febr. 28. 14:08
 5/27 anonim ***** válasza:

Merni kell kilépni a komfortzónádból, gyerekkoromban én sem voltam túl sok helyen anyagi gondok miatt, de mióta egyedül élek és megtehetem, próbálok mindél több helyre eljutni és minél több dolgot kipróbálni, még ha egyedül is.


Például részt vettem egy 5 alkalmas rajkurzuson, ahol mindenki hasonló érdeklődéssel rendelkezett, kicsit kiszakított a mindennapokból, edzeni járok ami megint segít azon, hogy igenis tömegbe merjek menni.


Továbbá szerintem a társkereső appok is nagyon jók tudnak lenni, én ott ismertem meg egy nagyon jó barátomat.


Plusz, ha nincs súlyos oka, hogy miért nem jó a kapcsolatod a családoddal, én megpróbálnék javítani rajta mindenképpen.

2023. febr. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
85%
#5 Szorongó férfinak ne javasolj már társkeresőt légyszives, csak mégjobban tönkremegy tőle.
2023. febr. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
56%
#6-os vannak a társkeresőknek konkrét olyan funkciói, amelyek kifejezetten arra vannak, hogy barátot találj magadnak.
2023. febr. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
#7 és szted kérdezőnk mennyire alkalmas erre jelenleg? Amint megszólal átmegy a szorongás az írásából és egyből kerülni kezdi mindenki.
2023. febr. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
#8-as szerintem ezt ennyire konkrétan csak maga a kérdező tudhatja, illetve nem szükséges mindent megfogadni amit valaki ír, végső sorban úgyis ő maga fog dönteni mit tesz.
2023. febr. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Ennek a nagyrésze egyszerű szorongás. Pszichológus tud segíteni.
2023. febr. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!