Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Szerintetek mi lenne ebben az...

Szerintetek mi lenne ebben az esetben a helyes lépés? (Kicsit hosszu lett bocsi, de megköszönném ha leírnád a véleményed)

Figyelt kérdés
Tinilány vagyok, és mostanában borzasztó rosszak a napjaim, Németországba élek már egy jó pár éve a szuleimmel, eleinte rossz volt nagyon haza akartam menni Magyarországra, az iskolába is sokat piszkáltak, aztán most nagyobb iskolába vagyok ahol kevesebben vagyunk, nem a legjobb iskolába kerultem be, es tanulás téren se vagyok a legjobb, amúgy nem a némettel van gond, mert a nyelvet beszélni már tudom. A változás az,az hogy már nem vagyok ugy oda Magyarországért mint akkoriba. Mostanában minden nap sírok, egyszerűen nincsenek barataim, ez az iskola ahová járok ugy erzem hogy normalisak meg minden kedvesek, de nem vagyok velük egy hullámhosszon. Nem nagyon voltam még sehol, és igazából eddig akárhány fiu tetszett még annyi se volt meg köztünk az adott fiuval h szia. Nagyon depresszios lettem az utóbbi 2 hónapban, ennyire még sose voltam. Reménytelennek látom az életemet, valahogy ugy érzem meg gondolom hogy én úgyse kellenek senkinek, és sose lesz olyan fiú vagy esetleg barátok az életembe akik tényleg szeretni fognak. Szüleimtől is megkapom sokszor ezt, iskolába már nagyon nincs erőm menni, minden napom hetem honapom teljesen ugyanaz, nem járkálok sehova, eléggé visszahuzodo lettem, félek is mindentol. És tényleg rengeteg gondom van, figyelemhiányos vagyok, ha valaki mar kicsit emberszámba vesz mar tökre olyan boldog vagyok, sokak szerint nagyon szép lány vagyok, és én is tudom magamrol hogy azért nem vagyok egy csúnya lány de egyszerűen mégse kellek senkinek. Mivel lesz szünetünk ezért megyek haza Magyarországra, és ott tobb helyre fogok azért járkálni, lehet hogy ott jobb lesz és talán találni fogok barátokat de nemtudom, én már úgy érzem hogy lényegtelen hogy Németországba vagyok vagy Magyarországon ugyse fog velem foglalkozni senki. Nagyon de nagyon szeretethiányos illetbe figyelemhiányos vagyok, túl gondolok mindent. Mostanában nagyon fel fordult az életem, semmi motivációm nincs, és már nemtudom elhinni hogy lesz velem bármi olyan ebbe az életbe aminek orulni fogok, teljesen egyedül érzem magam, és már tenyleg nehezen hiszek abba hogy bármikor is lesz jobb életem. Igaz hogy bármit kérek a Szüleimtől megveszik, de tényleg van egy millió ruhám, cipőm, mindenféle lányos cuccom, amit csak kérik megveszik, csak igazából ebbol az egészből már nekem csak a boldogság hiányzik, tenyleg nagyon boldog szeretnék lenni, és nem szeretnék már sirni, végre egyszer az életbe.
2023. márc. 5. 12:33
 1/5 anonim ***** válasza:
94%

Kislány/nagylány, ez azért nem a vég kezdete!

Próbálj első körben a lányok felé nyitni, velük elmászkálni ide-oda, a többi (a fiúk..) meg majd alakul. Nem vagy lekésve semmiről.

Nyilván hátrányból indultál a költözéssel, de ezt azért le lehet küzdeni.

Ne gubózz be. Vedd fel valamelyik csini ruhádat, aztán menjél a többiekkel pizzázni, moziba, korcsolyázni, túrázni, stb.

És ne az alapján osszad ketté a világot, hogy tetszel-e a kiszemelt fiúnak vagy nem tetszel a fiúnak. (A fiúk amúgy is később érnek.)

2023. márc. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%

20 éves koromig nem volt kapcsolatom. Azóta boldogan élek egy kb tökéletes kapcsolatban.


Ne aggódj emiatt, nem vagy elkésve. Próbálj inkább barátkozni, keress hobbikat, foglald le magad. Tűzd ki célnak, hogy boldog legyél. Először szingliként. A szeretetet megkaphatod baráti kapcsolatokból is, örömforrás lehet bármiből. Egy könyv, sport, apró sikerélmény, egy idegen kedvessége stb.

2023. márc. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Így végig olvasva azt érzem hogy nálad a kötödés hiánya ami a szenvedésed okozza egy biztos pont amibe kapaszkodhatnál, ez azért rossz mert valami vagy valaki más függvényén múlik a te boldogságod.


Én azt javasolnám hogy kezdj el egy pici önismerettel foglalkozni hogy rendeződjenek benned az érzések, hogy te magad legyél az a biztos pont amire vágysz.


Amiket leírtál azzal semmi baj nincs hogy nem úgy jönnek össze a dolgok ez teljesen normális. Ha kitűzöl célt annak tudsz élni tudsz tenni. A sulit végezd el és utána tied a világ bármi és bárki lehetsz. 😊

2023. márc. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Elsőkörben jó a kérdésed! mi lenne ebben az esetben a helyes lépés?

ezt a mondatot ajánlom ismételni naponta ahányszor csak tudod és eszedbe jut.

Másodszor, a külvilág nem tudja neked megmondani, hogy neked mi lenne a jó, tehát mit kellene tenned, neked kellene eldönteni, hogy ha van ajánlat azok közül melyiket választod..

A legfontosabb, hogy mindig van választásod…

Mielőtt bármilyen döntést hoznál, mindig feltudod tenni magadnak a kérdést, hogy vajon melyiket válasszam? Mi lenne számomra a megfelelő döntés?

Probáld meg most azt játszani minden nap, hogy ma csak a jó dolgokra gondolok amire szeretnék…

ha netán észrevennéd, hogy már megint azon gondolkodom, hogy milyen rossz dobj egy pénz érmét egy dobozba, vagy bármit amit gyűjteni tudsz. Minél többször kapod magad azon, hogy már megint csupa rosszra gondolok, annál jobban fogod a figyelmedet azon tartani amit szeretnél.

Ahányszor nyakoncsiped a gondolataidat, hogy már megint siránkozom, vált át a gondolatodat arra, amit szeretnél ahelyett ahogyan akkor negativan érzed magad..

2023. ápr. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Először is, tudd, hogy nem vagy egyedül, a korosztályodból rengetegen nincsenek jól, küzdenek hasonló gondolatokkal, érzésekkel. Mégsem azt javaslom, hogy erről olvass vagy keress videókat (találnál bőven).

Egy negatív, beszűkült gondolatspirálba kerültél, kár agyalnod azon, hogy lesz e akinek tetszel vagy szeret (persze hogy lesz) . Mi lenne ha helyette magaddal törődnél, önismerettel, megkeresnéd, hogy te miket szeretsz csinálni az életben, legyen az sport, zene, művészet, természet- szóval valami hobby, valami ami számodra jó dolog abban elmélyülés, és a hobbyd által is megismerhetsz új embereket, akár Németországban, akár nyáron majd Magyarországon.

márc. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!