Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Más is volt ilyen hitéleti...

Más is volt ilyen hitéleti válságban? (Filozofálós, többi lent.)

Figyelt kérdés

Úgy érzem teljesen kifordult a világ. Mintha egy mélyebb megértésbe kerültem volna. Egy misztikus létállapotba. Ez egyfajta ateista életérzés, hogy csak ennyi az élet. Egyfajta ráébredés, hogy nincsen sors, csak a véletlen. Olyan minden mindegy érzés van rajtam. Kiégtem, semmi nem motivál. Furcsa ezt így elmondani, de régen úgy éreztem van lelkem, most csak azt érzem hogy szervezet vagyok...

De ez együtt van valamiféle különös megértéssel és elfogadással. Szeretettel. Most már látom, hogy mennyi a ripacs, az egoista, a rosszindulatú ember. És mennyire nincsen szeretet jelen a mindennapokban.

Nagyon kiábrándultam a (modern?) világból! Úgy érzem hogy emésztő szervezetek, csak csont és hús vagyunk itt ezen a kőgolyón a csillagos és alatt. A véletlen műremekéinek érzem a fentiek ellenére is az embereket. Egy árva mécsesnek, amit vagy elalszik a nagy viharban vagy nem. - körülbelül ez az életérzés van rajtam. Nem is tudom ez oylan spirituális ateizmus.



2023. márc. 7. 22:34
 1/3 anonim ***** válasza:
15%
Köszönjük emese
2023. márc. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
25%

Igen, sok ateista van rajtad kívül.


És igen, sokan tálalják rajtad kívül ezeket a közhelyeket, mint valami fantasztikusan eredeti meglátás.


A szeretetet hiányolod, miközben Te írsz le embereket, pedig valószínűleg alig ismered őket.

2023. márc. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyenben vagyok.
2023. márc. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!