Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Milyen érzés kiközösítve...

Milyen érzés kiközösítve lenni például egy osztályban? Ez befolyásolta valahogyan a további életed ha esetleg te jártál így?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 2. 19:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
51%
szar, de nem befolyásolta az életem
2023. ápr. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%
Szorongó felnőtt lettem és nagyon introvertált. De nekem ez mellé volt egy diszfunkcionális család is. De ennek a kettőnek az egyvelege miatt váltam szerintem ilyenné.
2023. ápr. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%
Nagyon szar, magányos "élmény" volt, de a felnőtt életemre nem lett hatással.
2023. ápr. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%
3as vagyok, nekem is borzasztó családi hátterem volt mellé, a kiközösítés volt a legkisebb bajom. Azt, hogy ennek ellenére nem lett belőlem szorongó felnőtt részben a természetemnek, részben több év terápiának köszönhető.
2023. ápr. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
79%

A sok negatív hatása mellett, fájó érzés, hogy az életed egy meghatározó szakasza, ami mondjuk a gimnáziumi évek, ahelyett, hogy élvezetes lenne, mint a népszerűeknek, szenvedéssel teli. És az élet nem mindig adja vissza amit elvesznek tőled.

A másik meg, hogy zárkózottabbá tehet, meg lerombolja az önbecsülésed. Illetve rendesen összezavar. Hogy pl. miért népszerűbb egy nagyszájú, de föld ostoba és rosszindulatú gyerek, mint egy értelmes, szorgalmas és segítőkész illető? Vagy, ha pl. a szegénység miatt vagy kiközösítve, jogosan nem érted, hogy miért téged bántanak, ha a szüleidnek nincs pénze a legmenőbb ruhákra meg elektronikai eszközökre? És ugyanúgy miért a gazdag gyerek érdeme, ha a szülei gazdagok?

2023. ápr. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Metionin ***** válasza:
84%
Volt részem kiközösítésben is általános iskolában. Eleinte inkább a klasszikus bullying ment, csúfolás, a dolgaim tönkretétele, stb. Később ez átment egyfajta passzív kiközösítésbe, hogy csak simán úgy tettek, mintha nem léteznék, ez az előzőekhez képest jó volt. Nyomot persze hagyott, a mai napig elég bizalmatlan vagyok és az önbecsülésemet is hosszú terápiával tudtam a béka segge alól feltornászni, bár arra sajnos a szüleim is rátettek anno.
2023. ápr. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
12%
Maga a kirekesztés nem volt annyira rossz, mert ha így nősz fel akkor ez a természetes. Az afrikai gyerekek sem sírnak amiért nem ettek még milka csokit, mert azt sem tudják, mi az. A hatalmas hátránya az, amivel a mai napig (19 évesen) küzdök, hogy mivel óvodától szakgimiig ki voltam rekesztve, abszolút nem alakultak ki szociális kézségeim. A mai napig képtelen vagyok feloldódni, és csak úgy beszélni, arról pedig ne is beszéljünk hogy valakihez odamenjek barátkozni, vagy elhívjam randira. Nem csak azért mert iszonyatos rettegek, hanem mert egyszerűen fogalmam sincs, mit mondjak. Emiatt egy társaság sem fogad be. Már egy ideje győzködöm magam, hogy elmenjek egy kommunikációs tanfolyamra, mert ha így folytatom, a munkahelyemen sem fogok majd boldogulni.
2023. ápr. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
61%
Hol van ez, ahol ilyen vadak a mentősök, hogy másokat bántanak? :O
2023. ápr. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
89%

Ki voltam. Sokmindenből kimaradtam, kesobb sikerult csak szociálodni, ugy erzem a korosztalyom kozt legalabb 10 evvel levagyok maradva.

Kicsit volt befolyassal a felnőtt letemre. De befolyassal voltak ram a csaladi korulmenyek is. A ketto szorosan osszefuggot nalam.

2023. ápr. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
89%
Embere válogatja: nekem nem xar érzés, mert önállóságra tanított. Nem mondom, hogy mindent egyeedül el tudok láni, és azt sem, hogy nincs szükségem - csakis munkában - másra, de inkább egyedül végzek el sokmindent.
2023. ápr. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!