Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Barátnő,élettárs nélkül egy...

Barátnő,élettárs nélkül egy hajléktalan szállón fogok kikötni minimálbérből?

Figyelt kérdés
Ahol egy férfi és egy nő ketten vannak,keressenek fejenként csak kétszázezret,akkor is ki tudják fizetni az albérletet mert ketten keresnek 400 ezret,albérlet legyen 200,még marad 200 ezrük,az elég kajára,ruhára,stb.Én viszont egyedül a fizetésemből nem fogok tudni albérletet fizetni.Jelenleg egy olcsó szobát bérlek,de innen sajnos nemsokára ki kell költöznöm.

2023. máj. 20. 01:44
A kérdező szavazást indított:
Egyedül minimálbérből nem lehet egyről a kettőre jutni
Vagy egy jobban fizető állás kell,vagy egy nő különben nem lesz semmi
23 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha feladsz egy lakótárs kereső hirdetést, akkor nem.
2023. máj. 20. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Van kollégám aki szintén keveset keres,de ő összejött egy olyan nővel akinek saját lakása van.Ketten fizetik a rezsit,mindenre van pénzük,nyaralni is tudnak menni külföldre minden évben.
2023. máj. 20. 01:47
 3/15 A kérdező kommentje:
Laktam már együtt több emberrel,többfelé is oszlott el a rezsi az igaz,de sok volt a probléma a lakótársakkal,így elköltöztem.
2023. máj. 20. 01:51
 4/15 anonim ***** válasza:
85%
Sajnos könnyen ott találhatja magát az ember.Még csak alkoholistának se kell lenni hozzá.
2023. máj. 20. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nem iszom nem dohányzom,de 200 ezres fizetésből nem tudok 200 ezres albérletet fizetni.Enni is kell.Nézegetem a neten a hirdetéseket,100 ezerig ki tudok venni egy lakást,többet nem tudok fizetni.
2023. máj. 20. 01:58
 6/15 anonim ***** válasza:
94%
100 ezerért nem fogsz lakást találni,legfeljebb egy szobát.És mellette 2-3 lakótársat.Ez van sajnos.
2023. máj. 20. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
80%

Mi is ebben a helyzetben vagyunk, két minimálbérből tengődünk albérletben. Mindketten diplomásak vagyunk, nyelvvizsga, minden. Nyaralni 10 éve nem voltunk. És már szétmennénk, de akkor tényleg szálló lehet a vége, én sokat betegeskedem, ő nem tud háztartást vezetni. Még mindig jobb egyutt lakni, mint vadidegennel, de ez már nem kapcsolat, noha mindenki azt hiszi. Sokan vannak így egyutt, vagy hitel, gyerek stb miatt, nem párkapcsolat ez.

Nyárra lemegyek a Balatonra dolgozni, találtam szállással munkát, közben felvételizem, életemben először felveszek hitelt (diákhitel 4%-os kamattal). Így megpályázok kollégiumi szobát vagy diákszállót, dolgozom ezerrel, a továbbtanulásra is koncentrálok. Nem vagyok már fiatal, nem így terveztem, 35 évesen koliban, de ez a legjobb, amit ki tudok hozni a helyzetből.

Esetleg nálad ez vagy hasonló nem merülhet fel?

A diákkedvezmények, ösztöndíjak, menza, kollégium nagy anyagi könnyítés, dolgozni is lehet mellette.

2023. máj. 20. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
7 én már 30 éves vagyok,dolgozok,nem vagyok diák.
2023. máj. 20. 02:33
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Én sem, az elmúlt 10 évben dolgoztam diploma után, csak a kedvezmények és kb a "túlélés" miatt felvételizek.(újra, más szakra).

Jobb, mint a szálló. Január óta napi szinten felmerül, akkora létbizonytalanságban vagyunk. Szociális kaját eszünk, ha eszünk hó végén, gyógyszerre sincs pénz, tudom miről beszélek.

A másik ötletem számodra a külföldi munkavállalás, ha férfi lennék és egészséges, megfontolnám, esetleg egy jó szakmával és ha bírja a tested a fizikai munkát. Társalgási szinten már a mi generációnk tud angolul/németül, utánanézhetnél a lehetőségeknek. Persze, ott sincs kolbászból a kerítés, de Mo. élhetetlen szinte.

Sajnálom, ha nem tudtam segíteni, kitartást. Biztos talász megoldást!

2023. máj. 20. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
84%

Ha én fiatal férfi lennék, tuti, hogy külföldre mennék. De nem Ausztriába, hanem valami klassz helyre, ahol jól érezném magam. Egy gyerekkori ismerősöm pont ilyen lehetetlen helyzetből ugrott fejest Spanyolországba (összerakott egy kis pénzt persze, mert anélkül nem lehet) és most olyan élete van, amiről én csak álmodok! Nem is az, hogy milliomos-mert nem-de csodás környezetben él, az emberek ott egész mások, jókat eszik, szokott küldeni fotót, akkora avokádó mint a fejem fillérekért, gyümölcs aprópénzért, egyszerűen másik dimenzió. Egy szóval ÉL! Itt mi csak vegetálunk...

Kérdező, élj! Nincs családod, nincs ami ide kössön, menj dolgozni tengerjáró hajóra, vagy egy szigetre, vagy bárhova, ahol legalább az időjárás és az emberek miatt jobb lesz a hangulatod, még ha gazdag nem is leszel.

2023. máj. 20. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!