Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit lehet azzal kezdeni, ha a...

Mit lehet azzal kezdeni, ha a körülöttem lévők nem értenek meg?

Figyelt kérdés

Elég elvont egyén vagyok. A gondolataim, az érzéseimsokszor nem épp könnyűekvagy közérthetőek. Sokszor nem is racionálisak. Mintha mindig 2 méterrel a föld felett lennék. Bár ez kívülről, a felszínen nem látszik. Épp csakakkor kerül elő, ha valaki mélyebben is óhajt velem szót váltani. Azonban olyankor tepjes kudarc az egész.

Már egy ideje zavar ez, hiszen akadályoz a személyem megértetésében.



2023. jún. 3. 20:08
 1/7 anonim ***** válasza:
44%
Keress más embereket.
2023. jún. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
48%
Most se értjük hogy mi bajod...
2023. jún. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
Úgy kommunikáld az érzéseidet és gondolataidat, hogy megértse más is. Ehhez empátia is kell, vagyis próbáld beleérezni magad a másik helyzetébe.
2023. jún. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mit nem értenek?
2023. jún. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A lényegre törekedj, egyszerűen fogalmazz, kérdezz vissza, hogy érthető-e, amit mondtál?
2023. jún. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
43%

Én is elvont, egyéni figura vagyok, mégis, egyúttal rendezett gondolkodású, figyelmes, és másokra tekintettel vagyok.


Fejleszd magad, főleg önismereted és empátiád. Az se kizárt, hogy esetleg szövegértési gondjaid is vannak, így másokkal esetleg elbeszétek egymás mellett (vagy a te hibádból, vagy mindkettőtökéből).


Gondold végig, ügyelsz-e a megfelelő arányokra, pl nem vagy-e szőrszálhasogató, vagy éppen túl felszínes? Egyik se jó, mert végletes.


Azt is javaslom végiggondolnod, sértődős vagy-e. Ha igen, akkor érzelmi intelligenciád is fejleszd. Próbáld meg, hogy amit csak lehet, ne fogd fel egetrengetően. Mérgelődni szabad a bunkó emberek miatt időnként, de minden szír-szaron megsértődni semmi értelme.


Viszont keresd az optimumot, az arany középutat. Tehát legyél felelősségteljes, vedd komolyan a dolgokat, de ne eltúlozva, mert akkor esetleg könnyen megsértődsz mások másságán.


Nem árt megtanulnod a sorok között is olvasnod esetleg, de ezt neked kell megvizsgálnod magadban, hogy képes vagy-e erre. De ha lehet, egyértelűmen fogalmazz, akkor is, ha a partner nem annyir teszi.


El kell találni az arányokat, észzel és ráérzéssel. Pl a humor is fontos, de tudni kell abban is a mértéket és az időzítést.


Tanuld meg a helyes fontossági sorrendet, arányokat. A kellően fontos dolgokat ne bagatellizáld és ne vicceld el.


Tiszteld a másik embert addig, amíg -végiggondolva az ő megnyilvánulásait- nincs okod menekülnöd előle.


A jó vonásaira helyezd a hangsúlyt a másiknak, bár nem ismerlek, csak ötelteket adok, mi mindent érdems megvizsgálni magunkban. Nyilván észreveheted mások hibáit is, de hogy azokkal mit érdemes kezdeni, helyzetfüggő és emebrfüggő.


Legyél méltányos és arányos, nehogy a kettős mérce hibájába essél, vagy részrehajlásba. Más szóval, azonos mércével és józan paraszti ésszel vizsgáld az embereket és ne ösztönösen, mint az állatok. És ne bonyolítsd túl a gondolkodásodat, hanem legyél lényeglátó.

Csak ugye az se mellékes, hogy a fontosta mellékestől meg tudd különböztetni.


Amiket felsoroltam, alapvető készségek az emberi kapcsolatokhoz.

Ha még ezek után se működnek az emberi vizsonyaid, akkor kizárásos alapon túlzottan bunkó ember élnek körülötted, kerüld őket.


Én faluban élek, nincs sok választási lehetőség, nagyon kevés ember él itt. Városban sokkal könnyebb volt, ilyen szempontból, viszont a természetközelségét nem szeretném feladni.

A bunkó is több ugan egy városban, de a normálisból is akad ott.

2023. jún. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Avair2010 ***** válasza:
67%
Egyszerű a válaszom: akik nem képeske megérteni téged, azok nem is érdemlik meg, hogy szóba állj velük. Akinek fontos vagy, az hajlandó is megérteni, hogy mit miért és hogyan teszel. Másképp is fogalmazhatnék: ne akarj másoknak megfelelni, csak önmagadnak, pláne, mivel minden körülötted levőnek másképp tudnál megfelelni, és 5 féle személyiséged nem lehet egyszerre. Mindig emlékezz erre, híres ember mondta: "A legbölcsebb emberek a saját útjukat járják."!
2023. jún. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!