Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet kezdeni azzal hogy...

Mit lehet kezdeni azzal hogy a kutya nem bírja elviselni hogyha körülötte az emberek nem vele foglalkoznak?

Figyelt kérdés
Régebben is zavarta mikor mikor mással foglalkoztunk de akkor csak odabújt aztán már ugrált is most meg ugat, szinte majdem neki megy annak aki nem vele foglalkozik. Olvastam hogy a kutyák nem féltékenyek meg olyat is hogy igenis lehetnek. Én nem tudom hogy nevezzem amit az én kutyám produkál mostanában de nem lehet így kibírni. Ma az ölembe vettem a táskámat és akkor is megbolondult de nem ugatot. Ugatni általában emberekre szokott. Nem gazdi mániás mert akkor is idegesíti ha anyukám meg tesóm beszélgetnek. Ha valaki más vele foglalkozik akkor nem ugat meg nagyon simán hátra fekszik neki. Lehet ezzel valamit csinálni?

2014. máj. 27. 18:25
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
77%

Egyértelmű falkavezérségi probléma, a kutya gyakorlatilag ural, birtokol, kisajátít, manipulál titeket.


lefárasztani fizikailag, engedelmességi gyakorlatok, területek birtoklásának a kinyilvánítása, ha kéretlenül hatol a személyes térbe (fizikai érintkezés nélkül is) azonnal fegyelmezni, feladatként adni, hogy a helyén várakozzon. Ha elmozdul, szintén fegyelmezés, és következetesen visszaküldeni, amíg fel nem fogja, hogy távolságot kell tartania.

2014. máj. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
0%

Persze, nem ártana megnevelni.

Pl. ha valami mást csinálsz, adj neki feladatot.

A nem kívánatos viselkedést ezen felül tiltsd (akár kaviccsal töltött flakon mellédobásával), a megfelelő viselkedést (csendben ül) jutalmazd.

2014. máj. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
64%

Az előbb csak félig olvastam, (az is elég volt) ezt most olvastam:

"ölembe vettem a táskámat és akkor is megbolondult"


Ezek alapján nem csak a területet, és titeket, de a tárgyakat is birtokolja, ezért ha valamihez ragaszkodik, pl játék, azzal is lehet gyakorolni, kisajátítani, rávenni, hogy magától odaadja, stb.


Illetve nem tudom mi az hogy megbolondult, de ha bizonyos eseményekre így reagál, akkor a szituációkat is uralni akarja, pl ki hova menjen, vagy ne menjen, a következő az lesz, ha valaki el akar menni otthonról, folyamatosan ugatni fogja.

Hiszen ő, mint falkavezér, erre nem adott engedélyt.

Az embereket viszont (ilyen téren) nem tudja irányítani, vagy manipulálni, (nem úgy mint a simogatásnál) ezért ez frusztrálja, hogy nem úgy történnek a dolgok ahogy akarja, ezért ugat, ezért bolondul meg.



Alapvetően a falkavezérségre kéne kő keményen rágyúrni, mert ha súlyosabb probléma nincs, akkor én csak annyit látok a sorok között, hogy a családban az emberek közül egyszerűen senki nem tölti be ezt a szerepet.

Ezért, (mivel a kutya agyában csak úgy létezik az élet, hogy falkasorrend van) kénytelen, kelletlen, magára kell vállalnia a falkavezér szerepét.


Pedig ha alapvetően domináns lenne, akkor keményebb következményei, tünetei lennének a dolognak.

Valószínűbb, hogy alapvetően egy követő kutya lenne, csak épp senki nincs, akit kövessen.

2014. máj. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Nem tudom "kedves" második és harmadik válaszoló hogy miért gondoljátok a féltékenységi kirohanásaiból hogy ő a falkavezér. Hallgat ránk és teljesíti a parancsokat viszont ha zavarja hogy nem vele foglalkozunk akkor zavarja! Nem tudom elmagyarázni neki hogy "Sz*rd le!" Hajigálni meg nem fogok semmit mert max. megijed. Amúgy is menhelyi kutya és elég félénk természete volt, mióta nállunk van azóta bátrabb. A keztetek óta neveljük, 2 hónaposan ült, pitizett és pacsit adott szóval amennyire itthon lehetséges neveljük. Ilyen flancos kutyaiskolákra meg nem költök mert nincsenek olyan nagy felmenői, ne legyenek olyan nagy elvárásai hogy még oda is elcipeljem mikor havont járunk orvoshoz mert gyenge immunrendszere van, stb. Amit a kutyasuliban meg tud tanulni azt itthon is megtudja. Ui.: A tárgyhoz ragaszkodás kapcsán nem értettem hogy milyen szálak fűznék az én iskolatáskámhoz... -.-
2014. máj. 27. 19:40
 5/22 anonim ***** válasza:
82%

Nem vita alapnak írtam a falkavezérségi problémát, hanem tényt közöltem.

Attól, hogy a "mutatványokat" végrehajtja, a viselkedése a fent írt esetekben egyáltalán nem követő, hanem teljes mértékben domináns.

Azzal meg nem tudok mit kezdeni, hogy nem értesz a kutyákhoz, mit kiért csinálnak, emberi tulajdonságokkal ruházod fel, aztán mikor valaki aki látja mi történik, és leírja, abba meg belekötsz.

Egyetlen hozzáértő sem fog semmi más tanácsot adni, úgy hogy ha ezt nem fogadod el, akkor fölösleges is minden további kérdést kiírnod. Ezt is fölösleges volt.

Válaszolni meg pláne.

2014. máj. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
64%

Most mi a bajod a válasszal?

Csak az, hogy nem tetszik?

Képzeld, nekem is félénk kutyám van, szintén mentett. De most képzeld el, mekkora gáz lenne, ha egy dobermann eljátszana az arcodba egy ilyen cirkuszt, csak azért, mert ő éppen "féltékeny". Nembiztos, hogy örülnél neki.

Szóval ne vedd bántásnak a dolgot és inkább olvass utána a viselkedésproblémáknak. Van néhány jó könyv ilyen témában, nagyrészük bárhol elérhető online, ingyen.

A kutyaiskolát nem azért javasoljuk, mert az csodát tesz. Egyszerűen ott tanítanak meg téged, mint gazdit,olvasni a saját kutyád jelzéseiből, na meg arra, hogy kezelj bizonyos helyzeteket. Másfelől pedig bónusz-szolgáltatásként a kutya is szocializálódik.

2014. máj. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Hogyha nem nézne rám falkavezérként akkor (nem mutatványnak hívják) a parancsokat sem teljesítené szóval megint teljesen összefüggéstelen dolgot mondtál. Egyébként a féltékenység nem emberi tulajdonság, sőt még csak nem is tulajdonság. Minden olyan élőlény aki képes kötődni valamilyen szinten dolgokhoz, más élőlényekhez érezhetik. Ez egy érzés és a kutya is érezhet. "Tényeket" meg ne mondjatok rólam semmi alapján mert r*hadtul nem ismertek!
2014. máj. 27. 21:29
 8/22 anonim ***** válasza:
75%
Hehe, de jót mulattam a kérdezőn:D A kutya nem falkavezér, csak gyönyörűen hülyére veszi a gazdáit, meg kisajátítja. Az ok, hogy nem értesz valamihez, de hogy még hangoztatod is a butaságodat, ahelyett, hogy hallgatnál a nálad hozzáértőbbre, az gáz. Nem baj, te problémád, nem nekünk van ilyen gond a kutyával:)
2014. máj. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Nem gazdi mániás, ezt magyarázom, de ha ennyire nem sikerül felfogni akkor inkább hagyjuk is. Na ez a gáz de nagyon XD Nem vagyok attól buta hogy a kutyámnak ilyen problémái vannak. Az a buta aki a helyzetet nem ismerve (mert a szöveg értelmézésével úgy látom akadtak gondjaitok bőven) ad "tanácsokat". Nem gondoltam hogy oda kell írni hogy azok válaszoljanak akik megoldották a kutyájukkal az ilyesmi problémáikat (mert nektek k**va okos kutyátok lehet, ha egyáltalán van, hogy így teszitek az agyatokat) de akkor legközelebb a gyengébbek kedvéért kiírom... Nem muszáj visszaírni mert a hülyeségeitekre senki sem vevő.
2014. máj. 28. 13:13
 10/22 anonim ***** válasza:
64%
Megnyugtatlak, volt ilyen ideiglenes kutyám:) Kb. 3 hét alatt én lettem a falkavezér, aztán nem volt ilyen gond...
2014. máj. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!