Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Titeket nem szomorít el egy...

Titeket nem szomorít el egy teljesen magára hagyatott sír látványa?

Figyelt kérdés
Papám és a mamám síremléke mellett van egy ilyen. A fedőlapja teljesen be van szakadva, abból már valami bokor nőtt ki. Egy házaspár nyugszik ott. Elég szomorú, hogy az utódok nem foglalkoznak vele.

2023. júl. 17. 23:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
41%
Lehet tettek érte életükben, hogy ne látogassák őket VAGY nem hisznek abban, hogy a rothadó testeket látogatni kell, tudnak róluk bárhol emlékezni.
2023. júl. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
69%
Felesleges baromságnak tartom a temetkezési. Aki meghalt, az meghalt. Én nem szeretek temetőbe járni, mégis nagyon sokat gondolok az elhunyt szeretteimre. Sosem szivatnam a rokonaimat azzal, hogy gondozniuk kelljen a síromat meg fizetgetni rá.
2023. júl. 17. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Az én őseim a 17. sz óta ugyanarra a helyre temetkeztek, egymás közül választottak párt, zárt közösséget alkotott a város és környéke. Aztán a 20. sz-ban gondoltak egyet, kellett a városnak a hely és mindenkit kidobáltak abból a temetőből, néhány sírkő menekült meg, ki tudja maradt-e egyáltalán valaki alatta.

Úghogy kár lenne azt gondolni, hogy örökre megtartja az emlékezet a mai sírhelyeket és embereket. Néhány generiációig talán igen, de ez sem biztos.

Nekem jobb érzés arra gondolni, hogy a természet részei leszünk, új élet sarjad haló porainkból. Nem kell fölém a beton vagy márvány.

2023. júl. 17. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
89%
Engem megnyugtat... Nekem azt juttatja eszembe hogy megszabadultak innen végleg. Hogy a sír, a növények itt maradtak és enyésznek, ők viszont már nincsenek kiszolgáltatott, kényszerű helyzetben többé, hanem feljebb jutottak egy magasabb rendű helyre, ezeket a béklyókat is hátrahagyva.
2023. júl. 17. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Engem igen. A temetkezés, és az ekörüli rituálék egyidősek a civilizációval; mióta értelmes lény lett az ember, azóta emlékezik meg a halottairól.

Még egyes állatfajokra is jellemző, hogy időről időre látogják a halottaik csontjait, vagy egyenesen sírokat csinálnak nekik.


Látni, ahogy egy csomó sír (pláne az újabbak) el vannak hanyagolva olyan, mintha kihalt volna belőlünk, mint fajból valami fontos. És oké, nyilván nem a halott hiányolja, hogy gondozzák a sírját. Inkább az élők felfogása változott meg gyökeresen az elmúlásról.

2023. júl. 17. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
90%
Teljesen faszsagnak tartom a sirkovet elhelyezkedni. Legyen hamu es kesz.
2023. júl. 18. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
83%
De elszomorít. Azonban jobban elszomorít, hogy a látogatott, gondozott sírokat szándékosan rongálja néhány farönk. Szó szerint pépesre törném kezét-lábát az ilyen gyökereknek, meg azokét is, akiknek az a fétisük, hogy olyan sírokra dobálják rá a sz@rukat, amelyekhez semmi közük. A temetők pedig csak szorgalmasan sarcolnak - mindenre, - holott alap, hogy oda kocsi be- és kiléptetés velejárója a csomagtartó ellenőrzése. -Akit ez sért, az járjon ki oda öszvéren!
2023. júl. 18. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Tudod az ember halála után pár órával, de legalább 1 nappal már teljesen más életszemléletben van, mint addig. Senkit sem érdekel, hogy a sírját gondozzák-e vagy fogják-e. Aztán mikor elmegy innen, már nem is tudja, és végtelenül nem számít számára ha tudná se.


Ez az egész zárjuk el a testet attól, hogy visszakerüljön a természetbe elég undorító és tiszteletlen istennel. Ha én tudnám hogy közel a vég, elmennék valami erdőbe, hogy utódoknak ne keljen fizetni azért, ami a világ legtermészetesebb dolgai közül az egyik, a halálért. Szánalmas...


Amikor nekem haltak meg hozzátartozók, engem sem érdekelt az, hogy a testük hol van. Engem nem érdekel a testük..., az már nem hozzájuk tartozik amúgy sem.

2023. júl. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyaltalan nem.
2023. júl. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Szerintem is szomorú.😓😓😓😓

A mi temetőnkben van egy sír.

Egy bizonyos Amália nyugszik ott,aki 3 évet élt... 💔😓 Teljesen elhanyagolt....

Van még olyan is,hogy Zsoltika,élt 9 évet...

Azon a síron sincs sose virág,vagy gyertya....

Akkor van egy testvérpár is. 2 kisfiú. A nagyobbik 11,a kisebbik 9 évet élt,és ugyanabban az évben haltak meg,gondolom egy baleset következtében.... 💔🕯️

És az idősebb emberek sírjairól,amik már dőlnek szét,mert olyan régiek,azokról még nem is írtam...



(Bocsánat ha valakit esetleg megríkattam.)

2023. júl. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!