Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Nem hibáztam mégis elhagytak....

Nem hibáztam mégis elhagytak. Hogy lehet ezt feldolgozni?

Figyelt kérdés
Eleinte azt mondta, hogy nem tettem semmi rosszat, azért hagy magamra mert már nem érzi hogy szerelmes. Később már megkaptam, hogy lusta voltam, mert nem volt kedvem mindig tarsasozni amikor ő szeretett volna, meg nem volt elég programunk az utóbbi időben. Hétköznap tanult, hétvégén dolgozott általában, én csak hétköznap dolgoztam, amikor ráértem ő nem ért rá. Amikor beterveztünk valamit betegek lettünk és azért nem mentünk. Mindent magamra vállaltam: boltba jártam, főztem, mostam, takarítottam, mosogattam, a kiadásaink minimum kétharmadát én álltam egy hónapban. Sajnálom, hogy munka után mikor megcsináltam mindent az albérletbe, hogy ki legyenek mosva a ruhák, hogy legyen mit enni mire hazajön, nem feltétlen volt már kedvem mondjuk társasozni, vagy egy drága programra elmenni a nem létező megtakarításunkból. Mindent megtettem, mégsem volt elég. Hogyan legyek képes ezt feldolgozni? Szilárd kaját nem igazán tudok enni napok óta, éhes se vagyok igazából. Csak akkor nem vagyok borzasztoan szomorú amikor iszok. Jövőhéttől viszont megint munka és ez nyilván így nem mehet. Szuper lesz a munkatársaimnak is elmondani hogy a lány, akiről minden nap áradoztam nekik így pofára ejtett. Most a családommal vagyok, hogy ne legyek egyedül, de holnap már utazhatok vissza és lehetek egyedül az üres lakásban.

2023. nov. 11. 12:05
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
13%
10. Így jár az, aki a vágyakra és a nemi életre alapozza az életét, és nem pedig a gondolkozásra és a célokra.
2023. nov. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
85%
11-es! Mentális beteg vagy?
2023. nov. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Annak kell örülni, hogy nem ment el több idő az életedből egy ilyen emberre és nem később, - esetleg évtizedek múlva - derült ki, hogy nem illetek össze.
2023. nov. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
75%

De leírtad, hogy mit hibáztál.

Egyébként egyszerű, rádunt. Van ilyen.

2023. nov. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
88%

40 éves férfi vagyok.


3 éve hagyott el az, akiért bármire képes lettem volna...


25 éves kapcsolat volt a miénk. Gyerekkorunk óta voltunk együtt.


5 éve kiderült, hogy áttétes rákja van. Végif vele voltam, fogtam a kezét mikor itthagyott.

Bizzosan tudom, hogy soha nem lesz utána senki.


Hidd el kérdező, hogy 2 éves kapxsolatért, pláne ha ennyire ki is használt nem érdemes bánkódni.


Kívánom neked, hogy megtaláld azt aki méltó lesz arra, hogy a halálos ágyig szeressen.

2023. nov. 11. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Nézd! sok hozzád hasonló sorsú ember van a világban, sőt a gyakori ezen szegletében is.

Ma az öcsémet hagyta így el a barátnője, aki már hetek óta nálunk csövezett. Még a pénzét is ellopta.

de én is éltem át hasonlót. nem is egyszer. Sőt, újra és újra átéltem ugyanazzal a lánnyal ezt az egészet, amit te leírtál.

Benned és bennem sincs semmi különbség. mintha egy kést szúrkált volna a volt barátnőm a szívembe, újra , meg újra, meg újra. De azért feleségűl vettem és gyermekeink is lettek. elhagyott gyermek nélkül, gyermekkel.

Hozzám képest relatíve szerencsés vagy, hiszen te tiszta lappal indúlhatsz tovább. Nincs gyermeketek, aki összekötne benneteket, nincs gyerektartás és neked megadatott az, ami nekem is az elején. A tiszta lap. Csak, ha már az ember apa lesz, mint én, akkor az örökre fent marad azon a lapon. Félre ne értsd, imádom a gyerkőcöket. és vállalom a felelőséget a tetteimért.


Neked pedig megadatott, hogy nincs maradandó felelőségválalási kötelezettséged a csaj iránt. Az öcsém, akitől ma lelépett a barátnője szintén hasonló cipőben van, mint te. jó, lenyulta 50 ezer forintját, de Ő annyival szerencsésebb, hogy 2 hónapot kell kihevernie és nem 2 évet, mint nálad.

Hasonlóképen , mint te én is a függőségbe menekültem. A nők jól meg tudják itatni az embert. És nem azért iszunk, hogy elfelejtsük őket, hanem, hogy megszabaduljunk az érzésvilágtól, amit ránk hagytak. Én nem szeretem a másnaposságot, ezért én a drogokba menekültem. A drogrehabon megtanultam és megtapasztalhattam, hogy ugyanaz az érzésvilág vissza tér a józanodáskor, mindegy , hogy az ember napokig vagy hetekig iszik vagy be van állva. Visszatér.


Tiszta fejjel lehetséges csak megszabadulni ettől az érzésvilágtól. El kell gyászolnod a kapcsolatot, el kell engedned a lányt és ami a legfontosabb magadban meg kell bocsátanod neki.

Én a Bibliában kerestem és találtam vigasztalást. Nem mindenki vevő a Biblia olvasására, ezért nem is erőltetem. De Isten azért szeret téged is, még akkor is, ha nem hiszed a létezését. Tudd tehát, hogy nem vagy egyedül és soha sem voltál egyedül. Isten veled együtt szenved.


Nézd! én mire mindent le tudtam tisztázni magamban, addigra megjártam két drogrehabot, az életem tönkre ment és a semmiből kellett építkeznem. Egyedül nem ment volna. De mint írtam nem voltam egyedül soha sem, csak nem vettem észre a társaságot. Én nem kimondottan szeretem az emberek társaságát, mert nehezen oldódó típus vagyok. Ezért választottam Isten társaságát.


A lényeg, hogy a problémáddal nem vagy egyedül. Az alkohol nem, hogy nem megoldás , hanem még ront is a helyzeten. Tudom, ezt olvasni kegyetlen és kiábrándító, de igaz. Arra koncentrálj, amid megvan. Ne arra, ami sosem volt a tiéd. Azért legyél hálás, hogy 2 év volt és nem 7 év. Nem egy egyszerű helyzet és az érzésvilág, melyben most vagy, kegyetlen. De képes vagy ezt az egészet a hasznodra fordítani: Tanulhattál az egészből, lehet ez egy tananyag. Új képességeid lehetnek: Megbocsátás, elengedés.

Hidd el, ebből a helyzetből győztesként is kijöhetsz úgy, hogy a leány elment. Tekints rá úgy tehát, mint egy élősködőre, melyet Isten vagy a világszellem vagy a sors vagy bármi levágott rólad. te magad írtad, hogy voltak hátrányai a kapcsolatnak. Most előnyöd származik így belőle. A magad ura lehetsz.


A kollégák pedig hidd el, hogy mentek már át hasonlón , aki pedig nem , az majd ezután megy át valami hasonlón. Ha eddig áradoztál a lányról, akkor érdemes szégyen szemre beismerni a kollégák előtt, hogy: "Hát srácok így jártam" Ez van. nem érdemes megölni magadat.


Egyébként pedig van a világban egy nő. Nem lány, hanem nő. Talán még nem ismered, de ő lesz a párod. Együtt éltek majd és teljes lesz az összhang. Egymás másik felei lesztek és teljes lesz az összhang. Egymás segítőtársai lesztek és egymás vígasza. Egymásban pedig akkora ajándékra leltek, mely kárpótól minden veszteségért és még hálásak is lesztek a sok kellemetlenségért, amit életetek során elszenvedtetek, mert azok tereltek titeket egymás felé.

Ezt a nőt kell keresned. Ha nem kell másik nő, akkor pedig kutasd az ismeretlent. Én így vagyok, én Istent kutatom.

Ha pedig isten úgy látja, hogy készen állok találkozni életemben valakivel, akkor útra bocsát engem vagy hozzám tereli az illetőt.


Kérdező! Egyszeri vagy, megismételhetetlen érték vagy! Ha pedig elvesznél, az jóvátehetetlen lenne. Gyászold el, a veszteséget, ahogyan azt illik. Aztán állj fel és lépj tovább. Így fejlődik az ember lelke. Így fejlődik az ember. Nincs fejlődés a kényelmes komfortzónában. Tehát légy hálás, amiért azt érzed, amit érzel, mert így fejlődhetsz túl azon, aki most vagy. Tapasztaltál, bölcsebbé is válhatsz így , segítve másokat. Vagy tölthetsz még egy pohárral, így segítve másokat a negatív példával.


Azt viszont biztosan állítom, hogy egyedül, pohárral vagy egy spanglival a kézben lehetetlenség feldolgozni mindezt. Tudom, mert megtapasztaltam, éveket vesztegetve el életemből.

Most fejlődsz. A fejlődés pedig kellemetlen érzés, ám hasznos.

nov. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Bírom ezeket a válaszokat, hogy "engem 50 év után hagyott ott a barátnőm, akiért tűzbe tettem volna a kezem, örülj, hogy téged csak 2 év után hagyott ott". Nagyon megvigasztalja ez a kérdezőt... Az éhező afrikai gyerekekkel nem akartok példálózni? Mindenkinek a saját fájdalma a legnagyobb, attól nem lesz neki jobb, hogy mást 20 év után hagyott ott valaki...


Egyébként meg kérdező, szerintem is csak élősködött rajtad ez a lány. A végén megunt, vagy lett neki valakije. A lényeg az, hogy a lánynak is mindig éreznie kell, hogy elveszítheti a pasit, ha egy idő után azt érzi, hogy a pasit kb. kihasználhatja, ő az otthoni háziszolgája, akkor már nem fog rád "úgy" nézni, és izgalmakat keres. Legalábbis a ti korotokban. Ha stabil párkapcsolatra vágysz, akkor keress egy erre megérett lányt, a mostani barátnőd láthatóan nem volt az.


A másik, hogy egy párkapcsolatban fontos, hogy mindent meg tudjatok beszélni. Enélkül hosszú távon nem működik egy kapcsolat. El kell hogy tudd mondani, ha valami böki a csőrödet, és ez fordítva is így van. De ez láthatóan nem működött nálatok, hiszen csak találgatsz, hogy miért hagyott ott a lány. Ez így nem egy stabil, hosszútávú párkapcsolat modellje. Ha majd másik lányt keresel, erre figyelj oda. Mindig mindent meg kell tudni beszélni a másikkal, ha valami nem tetszik a másikban, min kell változtatni, ha valami nem működik egy kapcsolatban, kinek mit kell másképp csinálni stb. Vigasztald magad azzal, hogy ez a lány erre nem volt alkalmas, vagy nem voltál neki annyira fontos, hogy törje magát, hogy megbeszélje veled a problémákat, inkább elhagyott. Ez azt üzeni, hogy nem szeretett annyira, hogy a probléma megoldását keresse, inkább lelépett.

jan. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!