Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Nem hibáztam mégis elhagytak....

Nem hibáztam mégis elhagytak. Hogy lehet ezt feldolgozni?

Figyelt kérdés
Eleinte azt mondta, hogy nem tettem semmi rosszat, azért hagy magamra mert már nem érzi hogy szerelmes. Később már megkaptam, hogy lusta voltam, mert nem volt kedvem mindig tarsasozni amikor ő szeretett volna, meg nem volt elég programunk az utóbbi időben. Hétköznap tanult, hétvégén dolgozott általában, én csak hétköznap dolgoztam, amikor ráértem ő nem ért rá. Amikor beterveztünk valamit betegek lettünk és azért nem mentünk. Mindent magamra vállaltam: boltba jártam, főztem, mostam, takarítottam, mosogattam, a kiadásaink minimum kétharmadát én álltam egy hónapban. Sajnálom, hogy munka után mikor megcsináltam mindent az albérletbe, hogy ki legyenek mosva a ruhák, hogy legyen mit enni mire hazajön, nem feltétlen volt már kedvem mondjuk társasozni, vagy egy drága programra elmenni a nem létező megtakarításunkból. Mindent megtettem, mégsem volt elég. Hogyan legyek képes ezt feldolgozni? Szilárd kaját nem igazán tudok enni napok óta, éhes se vagyok igazából. Csak akkor nem vagyok borzasztoan szomorú amikor iszok. Jövőhéttől viszont megint munka és ez nyilván így nem mehet. Szuper lesz a munkatársaimnak is elmondani hogy a lány, akiről minden nap áradoztam nekik így pofára ejtett. Most a családommal vagyok, hogy ne legyek egyedül, de holnap már utazhatok vissza és lehetek egyedül az üres lakásban.

nov. 11. 12:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
31%
Most komolyan azért rinyálsz mert elhagyott egy csaj?
nov. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
87%

"Mindent megtettem, mégsem volt elég"


Nem kell mindet megtenni, nem cselédnek szerződtél, hanem egyenrangú félnek. Meg kell hagyni a másiknak azt a lehetőséget (nem kell elvenni tőle a feladatot), hogy legyen képes gondoskodni saját magáról, hogy ne legyen kiszolgált és egyben kiszolgáltatott. A kedvesség nem azonos a kiszolgálással.

nov. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Igen, egy 2 és fél éves kapcsolat volt, összeköltözéssel meg tervekkel. Barátaim nem nagyon vannak, abban a városban egy sem. A szüleim pedig messze laknak, max csak telefonom tudok velük beszélni.
nov. 11. 12:23
 4/17 anonim ***** válasza:
88%

Lehet, hogy neked ez új, de az esetek többségében a szakítás oka nem a másik hibája, hanem az, hogy a saját igényeink a másikéval nem találkoznak. Persze ezt az átlag nem gondolja így végig, csak érzi az elégedetlenséget mondjuk, vagy hiányol valamit, amit akár megfogalmazni sem tud.

Egyszerűen ti nem passzoltatok egymáshoz itt és most, és ez teljesen normális. Ne keresd magadban az okot, mert felesleges. Lesz majd olyan párod, akivel jobban passzoltok, akivel megfelelő, minőségi időt tudtok együtt tölteni. Inkább nézd úgy, hogy nem lopja tovább az idődet egy olyan személy, akivel valószínűleg nem volt sose közös jövőd.

nov. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Én csak igyekeztem levenni a terheket a vállairól, mert tudtam, hogy tanulnia kell, gyakorlatozik, beadandokat ir és még dolgozik is mellette. Na meg ha nem csinálom meg, akkor valoszínűleg ő sem teszi meg.
nov. 11. 12:25
 6/17 anonim ***** válasza:
37%

Az 1-es válaszadó mentálisan beteg, neki nem kell figyelembe venni a válaszát.


Én megértem a kérdezőt. Én is voltam pofára ejtve 15 év(!) után minden különösebb magyarázat nélkül. Aztán voltam társkeresésben, voltam incel, voltam nőgyűlölő, ma meg eljutottam oda, hogy van párkapcsolatom, de nem szabad túlértékelni. Csak addig a szintig szabad belezúgni valakibe, amíg egy spontán szakítás nem tesz rottyra.

nov. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
66%
Nem húztál meg határokat és ezért keresztül gyalogoltak rajtad, aztán valószínűleg a csaj beleunt hogy bármit megtehet veled, úgyhogy elvesztette irántad a tiszteletet. Tisztelet nélkül meg nincs szeretet vagy szerelem. Oké, mondtad hogy tanul, úgyhogy nem tud annyira részt venni a kapcsolatban anyagilag, de akkor a házimunkából arányosan többet kellett volna végeznie. Gondolom nem napi 12 órákat tanul, a nap nagy részében a kanapén fekszik és pörgeti a TikTokot. Amikor láttad hogy lustul el, le kellett volna vele ülni beszélgetni hogy ez így nem mehet tovább, és felosztani a szerepeket hogy kinek mi a felelőssége. A másik meg hogy tartani kell a heti egy randit hosszú távon is. Ha sehova sem jár az ember, akkor belesüpped a kapcsolatba. Nem kell nagy dolgokra gondolni, de elmenni péntek este egy étterembe, vagy akár csak közös főzés otthon, romantikus vacsora stb. Mert ez így most úgy nézett ki hogy te vitted a hátadon az egész kapcsolatot, ő kihasznált, és mikor rájött hogy papucs voltál, akkor dobott mert már nem tisztelt. Tanulj ebből és legközelebb erélyesebben húzd meg a határokat, légy férfi!
nov. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Én 10 év után jártam ugyanígy.


Ha elfogasz egy tanácsot a munkahelyeden nem teregeted ki a magánéletedet. Senkinek semmi köze hozzá, hogy épp mi történik a magánéletedben.


Másrészről keress egy hobbit, ami leköti a figyelmed. Csinálj új dolgokat. Olyat amit azelőt vele nem tettél.


Az alkohol semmire nem megoldás, így azt gyorsan fejezd be.


Most abban a fázisban vagy amikor a miérteket keresed. Nem kell. Így alakult, és talán jobb is így. Ez a lány téged kihasznált. Eg, kapcsolatban mindkét félnek oda kell tennie magá mind anyagi, mind egyébb módon.

nov. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
20%
Nem azért költözik össze 2 ember mert szerelmesek, hanem azért mert már megismerkedtek elggé ahhoz, hogy együtt tudjanak cselekedni és gondolkodni. Az amiket te leírsz, azok mind kifogások, hogy mentse a bőrét valami elől. Arra hivatkozva nem szakít valaki egy összeköltözés és egy 3 éves együttlét után, hogy nincs kivíve a szemét, vagy hogy nyitva van az ajtó, és a macska bejön. Szimplán tudja, hogy mekkora felelősséget kell vállalnia majd, ha gyereketek születik, és ő pedig erre nem áll készen, vagy nem is fog. Egy összeköltözés és 3 év együttlét után, azért illendő lenne annyira ismerni a másikat, hogy ezt ne a GYK-en kelljen megválaszolni. Én egy ilyen helyzetben biztosan erre gyanakodnék, mert alapból nem jönnék össze cigis, italos és mindenféle tudatmódosítót használt nővel. Egy kapcsolat nem játék ahogy látod. Mielőtt összeköltöztetek volna, nem kellene teljesen kismerni az illetőt? Ha a biztosra akarsz menni, akkor próbáld meg még tovább megismerni őt, és nézd meg mit nem ismertél meg még róla, amiért olyan 5 éves agyban amilyen.
nov. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Nő vagyok, nőként írom, hogy bonts pezsgőt, amiért megszabadultál az önző barátnődtől. A munkatársaidnak, márha akarsz beszélni róla, mondd, hogy csalódtál benne, nem olyan volt a személyisége, mint mutatta, ezért szétmentetek.
nov. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!