Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Egyetértetek abban hogy...

Egyetértetek abban hogy akinek nem lesz gyereke/férje, nincsenek barátai, annak inkább a fiatal éveiben kellene minél inkább kiélnie magát és rövidebb életet tervezni?

Figyelt kérdés

Alapvetően én híve lennék a hosszu életnek, mivel mindekinek csak egy van és jó dolognak tartom ha meg valaki 80 évesen él amennyiben jó állapotban van.

De ma jött az a gondoltad hogy akinek nem lesz családja, nincs testvére, nem lesz pénze majd idősek otthonára, annak inkább a pszichés betegségei ellenére meg kellene próbálni még fiatalon minél többet élni és inkább maximum 60 éves kora körül meghalni?

Bár én már nem vagyok olyan fiatal, hamarosan 30 leszek es sajnos a kezeletlen depresszió így is rengeteg évet elvett a fiatal éveimből… ez alatt azt kell érteni hogy szó szerint csak otthon voltam és a telefont(régen a számítógépet) bámultam, mert képtelen voltam bármi másra.


Szóval megérné elkezdeni akár direkt egészségtelenül élni, alkoholt inni, akár megpróbálni egyedül elutazni valahova(sajnos agora es szociális fobiam is van) csakhogy mondjuk 45 évesen ne legyek még rosszabbul amiatt hogy semmit nem csináltam az életben?


Egy testvér egyébként annyit segítene, de sajnos nyilván azt nem tudok magamnak csinálni…


dec. 29. 17:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem te élj úgy, ahogy akarsz. Másnak meg ne mondd meg.
dec. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem többet érne, ha megtalálnád azt, ami boldoggá tesz. Szociális fóbiám van. Most pl a munkaszünet miatt ki sem teszem a lábam, viszont még így is van olyan hobbim, amit szívesen csinálok. Ezzel jobban kiélem magam, mint az általad említett ostobaságokkal.

Valamint nem tudom mi a munkád, de elég kényelmes kis életed lehet mellette. Nekem a fóbiám ellenére is rá kell kényszerülnöm, hogy a komfortzónámon kívül végezzek munkát. Van köztünk 6-7 év a te javadra, valahogy mégis elég silány, éretlen elképzeléseid vannak az életről. Szomorú.

dec. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenki depressziós és fóbiás, akinek nincs családja. Szerencsétől függ, hogy ki meddig él. Az, hogy hogyan élsz, az csak rajtad múlik.
dec. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kiélni magadat dolog egy akkora hülyeség.



A boldpgság nem bevásárló lista, ami ha egyszer megvan, akkor onnét minden király.



Minden életkorban más az, amire az ember azt mondja, hogy na, ez a jó az életben.

Meg hát ez egyéni igényektõl is függ, kinek mi az. Lehet neked fontos, hogy Franciaországban síelj, másnak meg ilyen igénye sose volt.



Meg aztán ott van az igények, létszükségletek meg a vágyálmok közti különbség.

A szeretetet nem lehet vágyálmok kipipálásával pótolni. Lásd pl csomó milliárdos mit össze vergõdik, csak hogy valaki simpgassa végre a kis egójukat. Ha a pénz megvehetne mindent, Elon meg a többiek nem csinálnának napi szinten bohócot magukból szociális médián át...



De ja. Ha a saját igényeidet kielégíted minden életkorban, akkor boldogabb leszel.


Attól, hogy 20 évesen az igényeid el voltak látva, nem leszel boldog 40 évesen, ha akkor csak befordulsz.



És azok az igények, amik 20 évesen fontosak, átértékelõdnek 15-20-30 év múlva.

dec. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Minden eset más és más. Én házasságban magányosabb vagyok, mint egyedül voltam.

Hogy pontosan mit csinálj, azt nem tudom. De azt igen, hogy az ember mindig tudja, mi teszi boldoggá. Legfeljebb ködösít magának, leginkább félelemből.

dec. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

"Egy testvér egyébként annyit segítene, de sajnos nyilván azt nem tudok magamnak csinálni…"



Nekem van 4, de az elmúlt három évben kb öt mondatot beszéltem a néggyel összesen.

Nincs semmi bajunk egymással, csak más féle emberek vagyunk, nincs sok közös téma.


Nincsnek garantált kapcsolatok, akár van tesód, akár nem, lutri, hogy kivel jössz ki jól.

dec. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
94%
Az miért nem opció, hogy kezelteted a pszichés betegségeidet és szociális kapcsolatokat építesz ki?
dec. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

1 én nem akartam megmondani senkinek…

Csak azon az elven elek hogy legyen valamilyen cél és jött az ötlet hogy nekem fiatalon kell még kihozni valamit az életből mert nem lesz hosszu

Nyilván aki gyerekben tud tervezni az nem akar 50 évesen meghalni..


Pl szerintem utazni nem lenne már értelme 50-60 között egyáltalán, talán most még 30-40 között igen


7 sajnos az én helyzetem rosszabb ennél, generációk óta beteg a család és túl sok a trauma

De egyszerűen még nem visz rá a lélek az öngyilkosságra…

dec. 30. 15:42
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lenne értelme utazni 50-60 között? Nem áll meg az élet 50 után...
dec. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
75%

8, hát ha generációkról lehe beszélni, akkor annyira nem lehet végzetes, elvégre ők is találtak párt és lett gyerekük.


No, nem mintha a pszichiáterek nem arra lennének, hgoy az ilyen helyzeteken segítsenek. Egészséges, jó mentális állapotú ember nem jár pszichoterápiára, mert nincs rá szüksége.

Szóval nyugodtan fordulj csak szakemberhez. Már ha meg akarod oldani ugye.

dec. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!