Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Menthetetlenül magányosként,...

Menthetetlenül magányosként, hogy terelitek el a gondolataitokat arról, hogy örökre azok maradtok?

Figyelt kérdés

jan. 14. 06:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Hat éve lettem szingli,azóta csak ismerkedési próbálkozásaim voltak.Persze,sikertelenek, ahogyan a netes ismerkedések általában.

Keseregtem sokat,hogy nagyon sok olyan embernek van párja,barátja,akik nem érdemlik meg, sőt..

De egy ideje elengedtem,és megnéztem,mi az,ami nekem "van",amit nem vehetnek el tőlem. Van egészségem, van humorom,van jó modorom,van jó megjelenésem.Szeretem a természetet,abban még sosem csalódtam.Soha !

Nem arra gondolok, hogy örök magány, hanem arra, hogy most így kell jól éreznem magam,ugyanis sem a világ,sem az emberek nem érdemlik meg,hogy miattuk keseregjek. Nem lehet a boldogságot kapcsolathoz,vagy szexhez kötni - ugyanis egyik sem létfeltétel.

Rengeteg az olyan magányos,akinek még sosem volt kapcsolata és talán még több, akinek volt,de már nem biztos, hogy lesz.

És bizony ha jobban körbenézek,akkor a kapcsolatok többsége,unott,megszokás miatti,kiszolgáltatott helyzet miatt, de egyáltalán nem nevezhető boldognak.

Ez pedig rosszabb, mint a magány !


Ötvenes férfi

jan. 14. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Néme a környezetemet: megcsalás, válás, a másik átb*ása, rövitávú szupcsi kapcsik. Emiatt én nem fogok görcsölni, így nem igazán érdekelnek a zemberek.
jan. 14. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Egy idő után belefásulsz, vagy megszokod attól függ miként fogalmazunk. Nyilvánakkor sem fogod teljesen elfelejteni a dolgot, de igazából átesel arra a dzintre, hogy nem fog igazán foglalkoztatni, és simán reflexből más dolgokkal foglalkozol.
jan. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
48%
Ilyen hozzaallassal ne is csodálkozz
jan. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Az 1-est én is tapasztaltam. Pl sosem értettem, hogy valakit miért kedvelnek annyira a barátai'(idézőjelben!), aki csak hallgat nagyokat a társaságukban. Amit nem tudtak, hogy a hátuk mögött viszont volt véleménye róluk, amit nekem elmondott magától, többször. Én sajnos igazságot kimondó típus vagyok, és emiatt nem tetszem a "barátoknak". Más szerint, csak a társaságom nem találom...

Mindig úgy éreztem egy barátság őszinteségen alapul, de emellett segítjük egymást, és bármikor számíthat az egyik a másikra. A mikrokörnyezetemben ehelyett, csak számomra álságos, hazug kapcsolatokat látok. Képtelen vagyok körmönfontan, hazugan viselkedni, érdekből. Pedig próbáltam már.

jan. 14. 09:36
 6/14 A kérdező kommentje:

A 4-hez annyit, hogy nem működött nálam ez a "legyél pozitív, és akkor bevonzod a jót", "nyiss az emberek felé, adj szeretetet, így visszakapod".... Stbstb

Rólam sem gondolnád, hogy kapcsolati problémáim vannak. Inkább csodálkoznak pl a melóhelyemen, hogy egyedül vagyok, de persze feltételezik, hogy szünetekben a barátokkal lógok. Pedig nem. Magányos vagyok.

jan. 14. 09:40
 7/14 anonim ***** válasza:
68%
hasonló vagyok és amit az 5-válaszban írtál teljesen igaz rám is.
jan. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
70%
Ez van, kiégtem, nem érdekel.
jan. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
75%

Nagyon át tudom érezni az #5 és #6 kommenteket.


Illetve.. közben látom, mik mennek körülöttem, az ismerőseim köreiben is, és akkor megfogalmazódik bennem, hogy inkább a jelenlegi, nem túl kellemes állapot, mint a következők:

játszmázások, megcsalások, hazudozások, válások, rettenet sok veszekedés, nulla kommunikáció, nem értékelik egymást az emberek, egyik kapcsolatból ugranak a következőbe, és egyéb nyalánkságok.


Jobb távol maradni a felsoroltaktól, amikből mostanság fokozottan sok van. Ezenfelül van olyan rokonom, szüleim barátainak gyereke, akik nem élnek boldog párkapcsolatban, mégsem igyekeznek ezen javítani.

Tudom, nincs olyan, hogy tökéletes (pár)kapcsolat, mégis egy kezem meg tudom számolni, aki esetén legalább egy parányit afelé billenne a mérleg. Vagy legalább a "harmonikus" jelző felé.

Szóval, önvédelemből, inkább egyedül.

jan. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Én élvezem a magányt.Tudom hogy az ember társas lény,de én nem szeretek emberek közt lenni.Baratnőm is ha van ,akkor sem vagyunk sülve-főve , sőt csak ritkán találkozunk.Barátaim vannak ,de huzamosabb ideig köztük sem szeretek lenni. 26/f
jan. 16. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!