Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hagyjam itt az Erasmust?

Hagyjam itt az Erasmust?

Figyelt kérdés

Kb másfél hete érkeztem meg és költöztem be a lakásba ahol lakni fogok még 5 hónapig. Azonban nagyon sok minden nem olyan mint amilyenre számítottam beleértve a lakást is. A város ugyan szép de senkit se ismerek, magányos vagyok holott próbálok nyitott lenni minden egyetemi programon. Honvágyam nem igazán van, inkább csak nem szeretnék itt lenni valahogy nem érzem úgy hogy el tudnék itt tölteni ennyi időt, úgy érzem elbuktam mivel nagyon jóra számítottam, talán ez is volt a probléma, hogy túl magasak voltak az elvárásaim, nem tudom. Nem tudom mit tegyek, egy ismerősöm se volt még akinek ez ne telt volna jól, én vagyok ezzel csak így? Emiatt még rosszabbul érzem magam, ez kéne legyen az egyetemi féléveim közül a legizgalmasabb és nekem valahogy pont az ellenkezője. Úgy érzem hibáztam nem jártam utána eléggé a helynek ahova érkeztem, mivel akkor talán rájöttem volna, hogy nem nekem való de már késő itt vagyok. Nem ide akartam jönni elsősorban, de ide nyertem felvételt és örültem hogy legalább valahova mehetek, így utólag inkább újra kellett volna próbálnom az őszi félévben:((

Mit tennétek a helyemben?



jan. 21. 21:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%
Ne! Másfél hét semmi...
jan. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%
Még ne add fel, lehet csak több idő kell, amíg megszokod és megismersz pár embert és utána majd jobb lesz.
jan. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%

Én feladtam a külföldi tanulmányaimat, de ehhez nekem 3 hónap kellett. (Nem erasmus, 2 év mester lett volna)


Tehát abszolút megértelek. Velem együtt volt kint 3 ismerősöm ugyanott, meg még egy máshol (nekik Erasmus) és mind megbánta. Vagyis egy nagyon megbánta, egy kicsit, a másik kettő meg semleges, de nem csinálnák újra.


Egy kis időt még adj magadnak, de kezdj el készülni a B tervre pl felvenni tárgyakat otthon, elkezdeni dolgozno, hogy visszafizethesd, ha otthagyod stb.

jan. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%
Én is hazaköltöztem 2 hónap külföld után. Megértelek, de ennyi idő alatt még ne add fel, meg 5 hónap pikkpakk elrepül, nem éveket kell ott lenned.
jan. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%
Nekem is öt hónapom van a képzésemből, amitől rosszul vagyok, de fejben eldöntöttem, hogy nincs más hátra, ki kell bírnom valahogyan. Neked is szurkolok és fasza nyarunk lesz :)
jan. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Persze hagyok még magamnak időt, 2 hét után azért nem megyek haza, viszont ha egy hónap után is hasonlóan érzek majd? Én itt jól szerettem volna magam érezni nem csak kibírni ameddig vége lesz:(
jan. 22. 07:53
 7/11 anonim ***** válasza:
76%
Melyik orszagban vagy szabad tudni?
jan. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Olaszország.
jan. 23. 20:44
 9/11 anonim válasza:

Én pont oda akartam menni majd következő szemeszterben de az én egyetemem idéntől nem indíthat erasmusra diákokat. Szerintem később jobban fogod érezni magad, utazhatsz is az országon belül többet mikor jobb idő lesz, ott a sok tengerpart. Jó tudom ez a magányon nem segít, de fejlődhetsz az önállóságban, magad társaságának élvezésében. És hátha így jobban be fogod tudni vonzani a leendő barátokat is.

Esetleg tinderre vagy hasonló appra regisztrálj barátok keresése céljából.

jan. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Eletem egyik legmeghatarozobb elmenye az erasmusom volt! Ne hagyd ott, adj eselyt es probalj belerazodni. Hidd el megeri!
febr. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!