Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mennyire ”fájdalmas” idegen...

Mennyire ”fájdalmas” idegen országban élni, idegenek közt, egyedül, ahol egy senki, bevándorló vagy es senki nem nyújt segítô kezet?

Figyelt kérdés

Gondolok itt távoli országokra, mint Nemetország, Norvégia, Svédország, stb, olaszország

Gondolok itt nokre föleg, es akik kisgyerekkel vagy egyedül kínlódnak.

Hogyan lehet megnyugvást, lelki békét találni?


márc. 8. 22:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hat segito kezet senki ne is nyujtson, mert miert tennek. Nyelvet beszelem, latszik a szandek, beilleszkedek a kulturaba, nem elek magyar buborekban es teljesen elfogadnak. Nem megtagadom magam, csak nem vagyok bunko, nem tolakszom, nem potyazok, nem viselkedem kelet-europai bevandorlosan.
márc. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%

Eléggé. Pedig én nem senkiként egyedül mentem. Az alábbi előnyeim voltak:

- párommal együtt mentünk

- jött 2 közös barátunk ugyanabba a városba fél évre

- egyetemre mentünk, nem takarítani vagy hasonló

- megkaptam egy nagyon kompetitív ösztöndíjat (fedezte a tandíjat plusz a nagyon drága lakhatást)

- kaptam nyelvórákat teljesen ingyen

- volt szakmai tapasztalatom, meg egy diplomám is, elég jó területen


Így is idegennek éreztem/éreztük magunkat és végül hazaköltöztünk, hiába fizetett az állam, hogy legyek ott. Nekem a társaság segített, be tudtam illeszkedni egy ottani közösségbe, de mint kiderült ez nagyon ritka, barátaimnak meg a páromnak, se más külföldi diáknak akikkel a közösségen kívül beszéltem, nem sikerült. Számomra nem érte meg, nekem jó életem volt/van Magyarországon, itt vannak akiket szeretek, ide kötnek az emlékeim, itt tudok finomat enni stb stb. Nem gondoltam volna, hogy egy jó magyar kaja ennyire tud hiányozni. Tudom, nem tökéletes itt sem, nagyon nem, de számomra ez a jobb megoldás. Másnak meg nem. Nem vagyunk egyformák, nem egyforma az életünk meg a lehetőségeink sem.

márc. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én egyedül költöztem külföldre, de soha nem éreztem magam egy "senkinek". Nem kínlódásnak éltem meg, hanem egy hatalmas kalandnak. A mai napig sokat utazok, társaságba járok, moziba, színházba, koncertekre, kiállításokra járok, bulizok, élvezem az életet. Rengeteg embert ismertem meg, pikk-pakk találtam barátokat. Nem száműzetés, vagy büntetés az élet.
márc. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Én csak arra emlekszem, hogy otthon a szomszedaim, ismeröseim milyen szeretettel köszöntöttek az utcan, es mindenki tudta, hogy en ki vagyok es bizalmasan kezeltek.

Nem mint kulföldön, ahol gyanakvással neznek, es egy senki vagyok a szemükben

márc. 8. 23:34
 5/6 A kérdező kommentje:
És hiaba teszem ki a lelkem, ezen nem tudok változtatni
márc. 8. 23:35
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem gondolom, hogy beilleszkedési nehézségekkel küzdenék külföldön. (Itt Magyarországon annál inkább...)


Egy ismerősöm szokott hívni, hogy menjek majd vele, ha olyan helyzetbe hozza magát. De pont benne egyes-egyedül nem tudnék megbízni. Még kellene, hogy valaki csatlakozzon.


A párom nem kifejezetten élelmes ember, mindentől megijed, ami egy kicsit is szokatlan a számára. Mindig én bátorítom, hogy ne legyen már ennyire "anyámasszony katonája" férfi létére...

márc. 9. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!