Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért kerül mindenki?

Miért kerül mindenki?

Figyelt kérdés
Hol is kezdjem. 18 éves visszahúzódó srác vagyok akin egy éve előjött egy fajta szorongás/depresszió ami miatt gyógyszert is kell szedjek. Nos eddig se voltam egy túl népszerű ember nem is igazán barátkoztak velem de most mindha mindenki látványosabban kerülné a társaságom és ez nagyon rosszul esik. Félreértés ne essen egyálltalán nem zárkózom el a barátkozástól sőt próbálok barátságos lenni de mégis olyan mindha mindenki kerülne engem.Azt azér hozzáteszem, hogy a szociális képességem az lehet nincs a toppon. Most az utóbbi időben sokat beszéltem uncsimmal mert ő is hasonló betegségben szenvedett de olyan mindha ő is kezdene kerülni engem ami főleg rosszul esik mert igazáből úgymond ő a legjobb barátom. Az utóbbi napokba történt egy olyan dolog, az osztálytársaimmal amiből tökéletesen meglátszott, hogy szarszámba se vesznek, nem nagy dolog de ez is rosszul esett. Nagyon el vagyok keseredve nem tudom mit tegyek. Olyan mindha egyedül maradtam volna és ezért az öngyilkosság gondolata is szokszor megfogalmazódott bennem(tudom ez nem megoldás semmire de ennyire el vagyok keseredve).Miért lehet ez ?ennyire számít, hogy gyógyszert szedek és milyen betegségem van? Ha valaki volt már hasonló helyzetben nektek mi a tapasztalatotok? Mit tehetnék, hogy ez megváltozzon?

márc. 10. 10:08
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
49%
Mért csávó vagy, minket senki le se szar
márc. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
22%
Mert biztos büdös vagy.. :))
márc. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk mehetnél terápiás csoportba. Megosztani hasonló emberekkel a tapasztalatokat, kinek milyen trükkjei vannak. Tanulni tőlük. Ha magadtól nem megy a szociális kapcsolatok építése, akkor lesd el mások hogy csinálják. Utánozd őket. Próbálkozni kell, tétje nincs. Minden egyes próbálkozás csak egy gyakorlás. Miért kerülnek? Unalmas vagy? Hülyeségeket beszélsz, untatod őket, negatívan állsz hozzájuk? Meséld el, milyen egy átlagos beszélgetés közted és egy másik ember között. Hogy reagálsz? Csak meghallgatod vagy hozzá is teszel a mondanivalóhoz? Te is reagálsz rá, tovább fűzöd a beszélgetést? Milyen fejet vágsz? Mint aki élvezi a társaságot vagy mint aki elmenekülne a helyszínről? Ezek sokat számítanak.
márc. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
76%

A depressziós állapot hajlamosít a helyzetek torz, túlzó értékelésére. Valószínű nem kerül, illetve nem kerülne mindenki, de ezt így érzékeled, éled meg. Igazából kulturáltan, normálisan fogalmazol, ez fontos, a szociális képességek pedig fejleszthetők, érdemes gyakorolni.

Mi lenne, ha az online térben, közösségi oldalakon lennél aktívabb? Ahol van közös irányú érdeklődés, ott könnyebb kapcsolódni másokkal.

márc. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
77%

Ez utóbbi nem igaz, ugyanaz van online is, ugyanazok az emberek vannak ott is.

Hiába vagy 20 csoportban, ott is nehéz egy introvertáltnak, pláne manapság már ott is szűkszavú mindenki és emberkerülő

márc. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Az "ez utóbbi" ma 10:22-re utalt
márc. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
pardon, mégiscsak 10:28-ra, azaz az onlinera
márc. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
51%

ma 10:22

hozzáteszek, tovább fűzöm, kedves arc, ezeken nem múlik semmi, aktívan kell programot szervezni az emberekkel, csak akkor működik - akiben ez nincs, lemarad

márc. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
3-as hát öszintén igen nem vagyok a leg érdekesebb személy szóval valóshínüleg untathatom is őket. Ha esetleg pl van egy kisebb csoportos beszélgetés én is próbálok a témához hozzászólni továbbfűzni a beszélgetést de számba se vesznek mintha nem is lennék ott. Ezért mostanába például iskolából hazamenet a buszra várva inkább egyedül várok még ha az osztálytársaim vagy ismerőseim is ott vannak. De ha valakivel beszélek nem olyan fejet vágok, hogy jajj mentsetek meg😅. Szóval én ilyesmire nem fognám.Szóval valószínüleg az egyik ludas itt az unalmas személyiségem lehet.
márc. 10. 10:53
 10/22 A kérdező kommentje:
4-es próbálkoztam online is ott se igazán jött össze.
márc. 10. 10:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!