Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Az utóbbi időben nagyon...

Az utóbbi időben nagyon hiányoznak a régi barátaim. Hogy nyomjam el ezt magamban?

Figyelt kérdés

2013-ban kezdtem a főiskolát. Ott lettek igazi jó barátaim. Volt egy nagyon jó barátnőm. Vele tényleg mindent meg tudtam beszélni, sok közös volt bennünk. Aztán egy év múlva átment egy másik városba egyetemre, de tartottuk a kapcsolatot évekig még, találkoztunk is gyakran. Aztán valahogy megszakadt az egész.

Illetve egy fiú barátom volt. Vele azért szakadt meg a kapcsolat 2018-ban, mert lett egy barátnője, aki nem engedte, hogy beszéljen velem. Pedig mindig biztattam ilyen téren is és szurkoltam nekik őszintén.

Manapság elég magányos vagyok. Egy felszínes "barátságom" van, de ez a két személy nagyon hiányzik. Múlt héten olvasgattam vissza az akkori beszélgetéseket velük. Hát sírni tudtam volna. Nem is tudok róluk semmit már sajnos.


Hogy nyomjam el ezt magamban, illetve felnőttként még van esély barátságokat kötni?

N



márc. 23. 17:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Felnőtt barátságokat, igaziakat, nehéz kötni. Nekem és a férjemnek is akik vannak, azok gyerekkori, sulis barátok, vagy "falubeliek".

Aztán a férjem barátai az enyémek is lettek valamilyen szinten, az enyéim pedig az övéi, de nyilván ezek sem olyan "élet-halál" barátságok, de jóban vagyunk a párunk lévén. :)


A munkahelyi barátságok megint olyanok, hogy egyszer fenn, egyszer lenn. Nyilván jóban kell lenni legalább 1-2 emberrel, hogy ne akarj felmondani. Hiszen heti 5 nap, napi 8 órában velük vagy. De annak ellenére hogy mindketten jóban vagyunk férjemmel a munkatársainkkal, és évek óta velük dolgozunk, ha holnap elmennék egy másik helyre, nem mondom azt, hogy nagyon kétségbe esnék a hiányuktól. Boltban összefutva jókat tudnánk beszélgetni, de nem mondanám, hogy bulizni mennék velük stb.


Tehát saját tapasztalataim alapján én hamarabb melegíteném fel a régi kapcsolatokat, semmint újakat szerezzek. De persze az sem lehetetlen. Nekem is vannak olyan munkatársaim, akik itt ismerték meg egymást, aztán mikor az egyik elment 5 éve, nem szaakdt meg a kapcsolat, azóta is összejárnak...

Szóval nagyon korán van feladni. Keresgess az ismerőseid körében, rokoni körben, ucnsitesók, írj rá arra a lányra (a srácot hanyagolnám, kapcsolatokat ne bass*unk tönkre).

márc. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a tartalmas válaszod! :) Én még a munkahelyen is egyedül vagyok, ott sincs esélyem ismerkedni sajnos.

Így belegondolva suliban milyen egyszerű volt barátkozni. Igaz nyitottabb is voltam.


Gondoltam ráírok a lányra, de mindig megfutamodok. Nem használja a facebookot. Néhány éve annyit láttam róla, hogy férjhez ment, de azt is csak abból, hogy megváltozott a neve.

Lehet már ki sem jönnénk egymással. Felnőttünk...


Ó az a srác már akkor szakított a barátnőjével. Mert mikor szakítottak felkeresett, mondta hülye volt, hogy emiatt eldobta a barátságunkat, (tényleg mindig csak barátság volt köztünk. Egyikünk sem akart soha többet. Nekem is volt kapcsolatom akkoriban is. ) de már nem volt az egész ugyanolyan mint előtte.


Mégis nagyon hiányoznak mindketten. Tudom ilyen az élet. :(

márc. 23. 17:48
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem veszítenél semmit ha rájuk írsz, hogy miujság velük rég beszéltetek, szembe jött egy kép és eszedbe jutott.. stb.


Ha nem akarnak veled beszélni akkor max nem válaszolnak, de legalább annyival lehet megnyugodna a lelked, hogy írtál nekik.


Ha meg már nem jönnétek ki egymással az se nagyon baj, legalább megpróbáltad

márc. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Milyen kedves vagy! Köszönöm a biztatást neked is! :)


Igen, nagyon bennem van napok óta, hogy keresnem kéne őket. Tényleg... Mit veszíthetek??

Olyan kíváncsi lennék mi van velük, hogy alakult az életük.


Nagyon hiányoznak a főiskolás évek sajnos.

Azóta jártam nyelvtanfolyamra, meg más jellegű tanfolyamra is, de nem lehet már úgy kialakítani barátságokat. Minden ismertség addig szólt, mint a tanfolyam. :(

márc. 23. 18:30
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is épp azt akartam írni, hogy írj rá.

Nem is értem, hogy nem gondoltál erre, vagy miért nem tetted meg. Ha hiányzik nekem valaki, és főleg ha nem haraggal váltunk el, akkor simán ráírok húsz év múlva is, hogy eszembe jutottál, és...

márc. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!