Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan tegyem ezt jobbá? Erős...

Hogyan tegyem ezt jobbá? Erős akarok lenni, hogy mindenki lássa velem nem lehet játszadozni, nem akarok megint pofára esni, hogy építsem fel a lelki "falat" hogy megvédjem magam? (többi lent)

Figyelt kérdés

Tudom, elég furcsa a kérdés, de mindjárt elmagyarázom. Az a helyzet, hogy kiskoromban nagyon bizalmatlan voltam, és féltem az emberektől. Ma sem vagyok valami bátor, de azt szeretném, hogy minél függetlenebb és bátrabb legyek. Hogy csináljam? Nagyon sok embert vesztettem már el életemben, legtöbbjük lelépett, vagy csak kihűlt a kapcsolatunk, és kezdek megint elbizonytalanodni, és bizalmatlanná válni. A mostani 'legjobb' (bonyolult, nekem most csak ő van, de nagyon szeretem, de csak fél éve ismerem) barátnőmmel kapcsolatban mindig fel merül bennem a kérdés, hogy "megbízhatok-e benne?" és mindig ott kötök ki, hogy "igen, de jobb ha vigyázunk" meg szeretném osztani a dolgaimat vele, mert ha bizalmatlan vagyok, az csak a kapcsolatunk rovására megy, de nem merek már a fontosabb dolgokról beszélni. Fel akarom építeni egy "lelki falat", amiről "lepattannak" a sértések, és a bántások, elég mélyen érző vagyok, és ezt szeretem is, de sokszor szükségem van arra, hogy a szívem "megkeményedjen", és hogy ne boruljak ki, ezért kell ez a "fal". Erős szeretnék lenni, megmutatni, hogy velem ne szórakozzanak, ha barátkozni akarnak, akkor gondolják komolyan. És menő, és laza hogy legyek? Nem tudok más példát mondani az idolomra, csak Oosaki Nanát a Nana című mangából. Ha valaki ismeri, megmondaná, hogy legyek olyan, mint ő? (menő, punk csaj, vicces, és jófej, bátor, önálló, viszont figyelmes és kedves, mégis kemény)

Tudom, elég zagyva az egész, de eléggé ki vagyok. Ez is benne van, hogy mások előtt nem sírhatok. Segíteni szeretnék a haverjaimnak, úgy hogy elrejtem az én gondjaimat, titkaimat, érzelmeimet. Segítsetek légyszi, hogy csináljam ezt?



2013. jún. 6. 17:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Megértelek téged. Aki sokszor csalódott, az már nehezen lesz újra bizalmas másokkal. Ami rendjén is van.

Véleményem szerint nem is kell annyira bizalmasnak lenni, nem kell minden "jött mentnek" feltárni lelked titkait. Elég, ha ilyen emberből 1 van, de abban meg kell bízni. Hidd el az idő majd segít, hogy teljesen megbízz a barátnődben, ahogy telik az idő, és egyre jobban bebizonyosodik, hogy tényleg rá számíthatsz, akkor már neked is könnyebb lesz. De addig ne mond ki neki hogy nem bízol 100%-san benne, ez negatívan hatna, ezt tartsd magadba szerintem.

A többiekkel kapcsolatban meg jobb is, ha nem nyílsz ki teljesen előttük, mert nekem is nem egyszer adódott, hogy elárultak. Ki kell várni azt a türelmi időt, ami nem 1- 2 év, az igazi barát a Sub Bass Monstertől idézve: "Ha szarban vagy kiderül ki az igazi barát.

A minimum az, hogy őszinte és nem ver át."

De a sebezhetetlent attól függetlenül eljátszhatod, akiről lepattannak a sértések (amúgy szerintem az ilyen ember az pont a zárkózott fajta) akiről nem tudnak semmit, a megközelíthetetlen (tök menőn hangzik) Legyél humoros, laza vidám, ne bízz meg akárkiben! Ha megsértenek humorral felelj, az jobban idegesíti hidd el, legyél stílusos, az is idegesíti az irigyeseket, kedves, mosolygós. :)

Képzeld én is ezt csinálom, és én még a facebookról is leszedtem a sok infót, letiltottam a szemeteket, ne tudjanak meg rólam semmit, ne éljenek vissza, ne mutass magadból sokat, csak azoknak akik megérdemlik.

Remélem jó tanácsot adtam, vagyis valami hasznosítható azért. Sok sikert kívánok neked, és szorítok, hogy sikerüljön. A barátnődet meg szeresd és próbálj meg bízni benne, ki tudja lehet talán ő az aki megérdemli :) ;)

2013. jún. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon sokat segítettél. Nagyon jól esik amit írtál, mert elhatároztam, hogy így lesz! Ő az, aki megérdemli, remélem nem fogok benne csalódni. Igyekszem majd viccesre venni, és segítek, ahol csak tudok. Köszönöm szépen, hogy ezt leírtad, nagyon hasznos volt, és nagyon aranyos vagy :)
2013. jún. 6. 20:17
 3/3 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen! :) Csak így tovább :)
2013. jún. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!