Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ti hogy viselitek a magányt?...

Ti hogy viselitek a magányt? Van olyan, akinek intellektuális magánya van? Oldódni szokott ez közösségi oldalakon való levelezéssel?

Figyelt kérdés

De az érzelmi magányt is említhetném.

Ezek a fórumok nem sokat "lendítenek" rajtam, egyrészt azt sem tudom, ki ír, másrészt 2-3-4 mail után megszakad a kapcsolat.

Ez nekem nagyon gyenge kötödés...

Ti hogy vagytok ezzel?



#intellektualitás #érzelmi magány
2013. aug. 3. 23:01
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
Van aki képtelen egyedül meglenni, rosszul van a csöndben. Én meg az állandó szövegeléstől. Egyedül tudok tanulni, koncentrálni, nem véletlen, hogy imádok horgászni. De a teljes magányt nem bírom, nem szeretem, szükségem van valakire akivel együtt lehet lenni, hiányzik a társ. Sokat segít a levelezőtárs, kettő is van, meg fórumozgatósok. De ezek akkor sem olyanok, mintha valakivel együtt lennél, vagy együtt szórakoznál, és a leveleőtársakkal is fontos, hogy személyesen ismerjétek egymást, legyen élő ember mögötte, ne egy álomvilággal élj. Ez nagyon sok pluszt is tud adni, de ek is szakíthat a valóságtól, erre figyelni kell nagyon.
2013. aug. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
Elég magamnak való vagyok, úgyhogy nekem kimondottan szükségem van rá, annak ellenére, hogy családom van. De éjjel jó, amikor mindenki alszik, szerintem emiatt vagyok bagoly. Mindig is ilyen voltam.
2013. aug. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

1-nek:

Te ismered személyesen a 2 levelezötársadat?

Lehet olyan, hogy itt összeismerkedtek és találkoztok?

Jó Neked, hogy ilyen állandó partnert tudtál szerezni.

Ès mennyi ideje leveleztek rendszeresen?

Nekem 4-5 levélváltásnál - amik mondjuk igazi, hosszú levelek voltak - nem jutottam tovább.

A meglévö kapcsolataim - már a kinti életböl valóak - egyre üresednek ki. Letottyannak munka után a gép elé és üzengetünk a Facebook-on. Már nem is a privát e-mail címre írunk. Oda mégis illik valami "kerek egészet" írni.

Mostmárcsak mennek az egysorosok a Facebook-on.

Nem értem, ennek mi értelme, mit lehet 1-2 sorban leírni, kifejteni.

A világ lett ilyen felszínes vagy nekem van egyszerüen pechem?

2013. aug. 3. 23:56
 4/32 anonim ***** válasza:

Igen, mindkettővel találkoztam személyesen. Egyikükkel többször is, a másikkal egy év alatt egyszer, vele szerintem mostantól fogok sűrűbben. És teljesen mások, nincs bennük szinte semmi közös azon kívül, hogy grafománok :)

Másokkal is találkoztam, volt akivel utána semmit nem leveleztünk, volt akivel más alakult ki, nem levelezés. Az a fontos, hogy kölcsönös legyen. A 4-5 levélváltás semmi, tudni kell újítani itt is.

A failbookolás más kategória, azt nem szeretem, időrabló, slendrián, felszínes, semmilyen.

2013. aug. 4. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
Én nem jól viselem, de fontos azért, hogy az ember olyannal levelezzen, akit elfogad.
2013. aug. 4. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

2-esnek írnám:

Mit jelent az, hogy "Elég magamnak való vagyok"?

Eleged lesz a családból és örülsz, hogy nem zajonganak, nem kell nekik megfelelned és nyugodtan gondolkodhatsz a saját dolgaidon?

2013. aug. 4. 10:04
 7/32 A kérdező kommentje:

2-esnek még:

Èn született bagoly vagyok, reggel, délelött nem is tudok gondolkodni, ami még a munkahelyen is gond. De ha éjjel kedvemre sokáig fenn vagyok, mondjuk éjfélig, 1-ig, akkor meg reggel 1/2 7-kor teljesen fáradtan ébredek és annyi az egész napnak. Nálam ez ördögi kör. Gondolom, Neked kevés alvás kell...

Ezért jó a nyugdíjasoknak:))

2013. aug. 4. 10:10
 8/32 anonim ***** válasza:

A 7. hozzászólásodra, nekem rengeteg alvás kell, de ugyanúgy vagyok, mint te. Soha nem voltam tipptopp reggelente, vagy délelőtt, ha időben feküdtem, akkor sem, én délután, este vagyok aktívabb.

Elég magamnak való vagyok, azt jelenti, hogy szeretem azokat az időszakokat, amikor egyedül vagyok és el tudok merülni a gondolataimban. Ez nem azt jelenti, hogy elegem van a körülöttem lévőkből, de nyilván mikor itt nyüzsögnek, erre nincs mód. A másik, hogy ha valami aggaszt, az rögtön az alvásomra hat ki mostanában, tehát egyszerűen nem is tudok aludni, mert kattog az agyam. Miután mindenki lefekszik, nekem még szükségem van pár órára, amit egyedül és csendben töltök, ennyi idő kell, hogy letisztuljanak a napi történések, valamire megoldást találjak, amin napközben nem tudtam gondolkodni, admin dolgokat megcsináljak, amikre szintén nem jutott idő, vagy nekiálljak kicsit dolgozni. Ezeket sokszor napközben képtelen vagyok elintézni, nincs rá mód, így marad éjjelre. Meg a bambulás, hogy kicsit azt csináljak, amit akarok, ha kell, akkor csak nézzek ki a fejemből, hogy leeresszek kicsit és utána már tudok aludni.

És igen, ez halmozódik, a gyerekem születése óta főleg nem vagyok kipihent és szellemileg 100 %, de ez sejtésem szerint így lesz még vagy 10-15 évig. Meghülyülnék, ha nem lennének ezek az üresjáratok, és ugyanarra a mókuskerékre kelnék-feküdnék minden egyes nap, tehát ez arra is való, hogy kizökkentsen kicsit a napi rutinból. :)

2013. aug. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

2-esnek írnám:


Igen, ezzel én is így vagyok.

Kérdés, hogy a párod mit szól ehhez? Nem baj-e, ha késöbb fekszel le?

Mi megszoktuk, hogy egyszerre...

Igen, üresjáratom is van, meg a problémák sorozata...

Ezen is szoktam agyalni, de nekem a legjobb, ha valami totál más szellemi dologgal kezdek el foglalkozni és abba merülnek bele a gondolataim. Sok olyan gondom van, ami nem oldható meg rögtön: pl. a jövö bizonytalansága,

költözés.... Ezek csak termelik a szorongást.


Tehát nálam egy ideje inkább "elterelésröl" van szó meg alapvetöen a szellemi inger is hiányzik. A régi ismeröseim vagy megrekedtek egy szinten, infantilisek, vagy depisek, még a telefont is nehezen veszik fel, vagy belesüppednek a munkahelyi és családi gondokba.Márcsak "túlélnek". Ha valami programra, de akár csak egy beszélgetésre invitálnám öket, többnyire a válasz: Hogy neked mennyi energiád van?!

Hát nekem sincs sok, de én tudatosan törekszem erre, diétásan eszem, lehetöleg naponta mozgok valamennyit, hogy a testi, szellemi frissességet megörizzem még egy darabig.


Persze, nem mindenkinek kell a mozgás, hogy ellazuljon. De én otthon nem tudok lenyugodni, ki kell elöször mennem a szabadba, lehetöleg egyedül.


15 évig, de inkább 18-ig biztos igy lesz a gyerekek mellett, amíg nem döl el, mi lesz belölük és tudatosan el nem kezdik megvalósítani.

Ha kicsik, akkor ugye idegesítöek, folyton nyüzsögnek Ha nagyobbak, akkor meg a nevelésen lehet agyalni, meg a jövöjükön, akkor meg valahogy lelki teher.

Szóval ha felelösségteljesen csinálja az ember, akkor sokáig eltart.

Nekem most a nagyobbik 2 hétig ismerösöknél nyaral. Elöször van ilyen sokáig távol.

Ezt a könnyebbséget! - le nem tudom írni.

2013. aug. 4. 14:14
 10/32 anonim ***** válasza:

Hát ezt az intellektuális magyány dolgtt ismerem.

Az asszony valahogy nem tudott kinőni a szülői házból, szóval, hogy kínos téma (de hát azt meg nem tudhatod mi) szóba ne kerüljön, inkább szellemileg teljesen kivonult az életemből.


Én iwiw face fórumikon töltöttem az estéimet.


Lassan még párt is találtam magamnak, - bár azt lehet nem kellett volna, mert otthagyott, mihelyt leléptem otthonról.


Nem tudom, végül is csak annyi, hogy most fizikailag is egyedül.

2013. aug. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!