Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Van olyan, hogy intellektuális...

Van olyan, hogy intellektuális magány?

Figyelt kérdés
2013. júl. 15. 18:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%

Hát ezt én csak úgy tudom értelmezni(3 diplomás bölcsész vagyok), hogy valaki élhet ugyan emberek között, sőt élhet kapcsolatban is(sőt lehet nős is, férjezett is), de az értelmi szintjét(szellemi szintjét) nem ütik meg azok, akik az adott személyt körülveszik, ezért magányos.


Tehát pl. az illető filozóful, érdekli Nietzsche, Schlegel, Kant és tsai, de mondjuk a férje autószerelő, és a baráti körük is kétkezi munkás...

2013. júl. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
*filozóful=filozófus
2013. júl. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Fizikus vagyok.
2013. júl. 15. 18:58
 4/16 anonim ***** válasza:
én is érzek így néha...
2013. júl. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Ez matematikusként is előjöhet. Ajánlom a Mensa Hungariqa társaságot. Itt Budapesten minden hónapban társasjátékozást szerveznek, és sok más programot is. Sok érdekes ember van ott. Szerintem neked találták ki őket. Más városokban is vannak csoportjaik, meg fogod találni őket.
2013. júl. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos létezik. De még egy buta ember is jobb, mint a semmi. Én jól érzem magam néha a buta emberekkel is, bár néha meg menekülök előlük, mert lefárad az agyam.
2013. júl. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
29%

Van az "unalmas ember unalma", ami elsősorban a népszerűtlensége miatti frusztrációit narcisztikus és/vagy felsőbbrendűség-érzet jellegű szemléletbe fojtó alany menekülése a ténytől: gyenge vagy gyáva ahhoz, hogy az legyen, aki legszívesebben lenne.


Más: de kár ezért a "filozóful" igéért! Szerettem. :)

2013. júl. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Van. Nem tartom magam kiemelkedően okosnak vagy intelligensnek, bár szerintem a műveltségem magasabb, mint az átlag. Szeretnék időnként elmélyültebben beszélgetni tudományról, vallásról akármiről, de ritkán találkozom olyannal, aki társ lenne ebben. A legtöbb embert csak a felszínes dolgok szórakoztatják.
2013. júl. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Van.

Gyorsan találj ki valamit, hogy ez ne zavarjon téged, mert bele lehet őrülni hosszú távon.

Szokták mondani, hogy az élet túl rövid.

Ebből a szempontból túl hosszú.

Kívánom neked, hogy találj magadnak egy intellektuális barátot, aki nem fordul el tőled, miután megismer téged!

2013. júl. 15. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
100%
Szia! Van. Sherlock Holmes intellektuális partnerének Moriarty professzort tartotta és annak halála után volt, hogy kesergett amiért nem találkozott hasonló elmével. Nyugi létezik ilyen. :)
2013. júl. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!