Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Segítségre lenne szükségem?

Segítségre lenne szükségem?

Figyelt kérdés

Nem ez az első kérdésem a témával kapcsolatban, előre is bocsi.


19 éves (egy hónap múlva 20) egyetemista lány vagyok. Kollégiumban lakom. Egy hónapja voltam utoljára otthon, ugyanis önhibámon kívül nem vagyok jó viszonyban a szüleimmel. Egyszóval kifejezve: szeretnek lelkileg, érzelmileg kínozni már egész kiskorom óta.

Itt mindent magamra csinálok. Mosok, takarítok, emellett még tanulok.

Szlovák egyetemre járok, ahol a tanároktól a portásig mindenki belémköt, megalázóan bánik velem a nemzetiségem miatt. Nem azt tanulom, amit szeretnék, azt, amit a szüleim akartak, nekem nem volt nagy beleszólásom.

Barátaim sajnos nincsenek. A csoporttársaim tipikus, elkényeztetett party pipik, akik kitalálták, hogy addig nem állnak velem szóba, amíg nekem is van barátom.

A szobatársam nehéz eset, el is költözött. De előtte még jól lehúzott anyagilag (elhagyott egy kulcsot, amit végül nekem kellett kifizetni -20€/6000 Ft).

A tanulás sajnos nem megy, a szlovák nekem idegen nyelv, és mindent azon tanulok. Gimiben kitűnő voltam, de mint kiderült, ide nem elég jók az alapjaim. (Rengeteg dolog van, amit gimnáziumban át kellett volna vennünk, de nem vettük, és most nem tudok mire építeni.)

Anyagilag állandó gondban vagyok. Pár napja már nem volt mit ennem, és a buszjegyet sem tudtam kifizetni (suliból koleszba, kb 100Ft)

Anyáéktól hiába kérek, felőlük akár éhen is halhatok. Nagy nehezen adtak végül (mama könyörgésére).

A legnagyobb gondban a párom segített ki, "hálából" a szüleim eltiltottak tőle.

Külföldön él, ritkán tudunk találkozni. Úgy volt, hogy decemberben meglátogatom, de a szüleim hallani se akarnak róla. (apukám reakciója: "Kinek képzeled te magad? Gondolkozol?! Méghogy neked barátod! Kapd be!)

Ész érvekkel nem tudom meggyőzni őket, indoklás helyett pedig elintéznek egy "Mert azt mondtam, és most befogod!"-val.

Azt akarják, hogy menjek haza, mert mindjárt Karácsony, és...sok a házimunka.

Nem tudok iskola mellett munkát vállalni, hogy legalább az anyagi helyzetem megoldanám, mert tanulni sem bírok.

A párom meg szeretné kérni a kezem, és kért, hogy költözzek hozzá, mert otthon tönkretesznek.

Félek hazamenni, minden áldott nap sírok.

Elszökni nem merek, úgyis visszavitetnének, a veréstől is félek.

Azt akarják, hogy hagyjam el a párom. De én szeretem őt, és nem tudnék ekkora fájdalmat okozni neki.

Teljes mértékben kerülnöm kéne a stresszt, kiskorom óta beteg a szívem, bármikor meghalhatok.

Már öngyilkosságra is gondoltam. Nem látok megoldást.


Kérlek, segítsetek.

Köszönöm!


2013. nov. 5. 08:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
"Elszökni nem merek, úgyis visszavitetnének, a veréstől is félek." :azt írtad,hogy 19 éves vagy akkor erre nincsen jogalapja a családodnak.Ha végképp nem megy az egyetem próbálj meg munkát vállalni a végzettségednek megfelelően ,és költözz össze a pároddal.A szüleid valószínűleg pszichopaták,nekem ez a véleményem...
2013. nov. 5. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Csak érettségim van, és egy B2-es nyelvvizsgám, durván fogalmazva ezzel kitörölhetem.

Eltűntnek nyilváníthatnak, és jelenthetik a rendőrségen.

2013. nov. 5. 08:14
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha elmúltál 18 (és elmúltál) akkor semmi köze a szüleidnek ahoz, hogy mit csinálsz az életeddel. A legtöbb amit megtehetnek az az, hogy kitagadnak.

Ha eltűntnek nyilvánítanak akkor és a rendőrség megtalál akkor annyi történik, hogy elmondod, hogy szabad akaratodból vagy ott ahol vagy és ennyi. Tájékoztatják őket, hogy nem vagy eltűnve és kész. Mivel felnőttnek számítasz nem kényszeríthetnek semmire.

A helyedben hazamennék, összepakolnám a legfontosabb irataimat és tárgyaimat majd intenék egy pát. Beszélj a barátoddal. Keress egy iskolát ahol haladni is tudsz. Szerezz egy szakmát ha nincs más és keress munkát. Nem olyan szörnyű a helyzet. Van egy párod aki szeret és támogat, meg fogjátok oldani. Sok szerencsét és kitartás.

2013. nov. 5. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szóval ha jól értelmezem, akkor te jársz egy szlovák egyetemre amit utálsz, nem tudsz rendesen tanulni se, dolgozni se tudsz járni, a szüleidhez nem akarsz menni (ami érthető) , és van egy pasid valahol külföldön!

Mit keresel még itt????

Gondolom a párod dolgozik, ketten csak kinyögnétek azt az egyszeri kiadást amibe az kerülne, hogy kiköltözz hozzá?!

Vagy annyira nem nagy a szerelem?

Hagyd ott a fősulit, menj ki a párodhoz, biztos találnál munkát, ha mást nem gyárban, vagy kajáldában, nem tudom mit kell annyira ragaszkodni a diplomához, főleg ha utálod is a sulit, meg azt is amit tanulsz. Fiatal vagy, még annyi sulit elvégezhetsz.

Ha valakinek ennyire hülyék a szülei,és szabadulni akar tőlük szerintem ez a kitörölhetem a seggem az érettségivel, meg nem tudok suli mellett dolgozni, meg jaj a pasim külföldön van, ez mind csak nyávogás és kifogás, mert nem mersz változtatni, nem mersz belevágni az ismeretlenbe!

Ébredj fel kislány, előtted az élet, felnőtt vagy, nem kell tovább a szüleidtől függened, állj a saját lábadra!!!

2013. nov. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Van szerelem. A párom a helyzetem ellenére is kitart mellettem. Nem zavarja, hogy hozzá képest szegény vagyok, ennem nincs mit (ő jóval tehetősebb), így is szeret.

Meg szeretné kérni a kezem, már a házasság gondolata is felmerült.

2013. nov. 5. 08:45
 6/18 A kérdező kommentje:
Egyszer már meg akartam szökni, de anyukám öngyilkossággal zsarolt.
2013. nov. 5. 08:48
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

3as vagyok, nem akarok bunkó lenni, de megint csak a kifogást keresed, anyukád zsarol, hogy öngyilkos lesz. Nem valószínű, csak a szája jár. 19 vagy, ez már marhára nem lenne szökés!

Ha meg a párod tehetős, akkor irány kifele hozzá.

Vagy így akarod leélni az életed?

2013. nov. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Bocs, 4es voltam
2013. nov. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Írj nyugodtan 3-ast, teljesen egyetértek veled (#3 voltam :) )
2013. nov. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Köszi 3as :)
2013. nov. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!