Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért néznek már első látásra...

Miért néznek már első látásra is levegőnek az emberek?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, a középiskola óta egy barátom vagy haverom sincs. Az iskola elvégzése után felköltöztem Budapestre hogy egyetemre menjek, de a drága tandíj miatt el kellett kezdenem dolgozni, az iskolát nem tudtam fizetni. Munkahelyemen kevesen vagyunk és inkább csak egymás fúrása megy, nem akar senki a többiekkel barátkozni. Bár örülük hogy van egyáltalán munkahelyem.


Amikor új emberekkel ismerkedek meg, azt vettem észre hogy levegőnek néznek. Ha én nem köszönök rájuk, nekem soha nem köszön senki. Ha én nem szólok valakihez, hozzám soha nem szólnak. Sokszor előfordul társaságban hogy beszélek és egyszerűen senki nem figyel rám, elkezd valami teljesen másról beszélni a többiekkel, mintha szellem lennék.

Simán el tudok tölteni úgy egy teljes hetet hogy senki nem szól hozzám, senki nem hív fel, senki nem ír nekem semmit. Csak ha én lépek, akkor történik bármi.

Amúgy kedves típusú ember vagyok, általában mosolyogok mindig, próbálom élvezni az életet. Rossz szavam sennkihez nincs, ha bárkinek baja van szívesen meghallgatom.

Témáim is átlagosak. Pl. tegnap történt: melóban a többi férfi az előző napi focimeccsről beszélgettek, amit otthon én is megnéztem. Az egyik csapat a kedvencem, ezt mindenki tudja (asztalomon zászló, bögre) Odamentem hozzájuk hogy bekapcsolódjak. Bármit mondtam, választ nem kaptam rá, mintha nem is mondtam volna semmit, míg amikor más mondta ugyanazt, ugyanúgy akkor heves szócsata lett belőle.


Barátnőt már 4 éve nem találok, sajnos elijeszt minden nőt hogy én ilyen magányos vagyok. Múltkor leszólítottam egy 20 év körüli lányt, elkérte a facebook elérhetőségemet. Minden rendben ment amíg be nem jelölt. Utána nem keresett többet. Indokként azt mondta hogy "valami baj van velem". A barátnője meg kifejtette hogy mivel nekem csak a családom van bejelölve és nincs "semmi életem a face-en" minimum kattant vagyok és kopjak le.


Hogyan tudnék megváltozni? Úgy próbálkozom, de nem sikerül. Nem vagyok sok, a társaság középpontja, de sok olyan embert látok aki olyasmi mint én és mégis keresik a társaságát. Tipikus hogy van mondjuk egy jól kinéző srác és magával "cipeli" mindig a legjobb barátját aki meg az ő ellentéte.



2013. nov. 15. 13:44
 1/4 anonim ***** válasza:
írásod alapján én csajnak gondoltalak lehet hogy ez a baj
2013. nov. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Miből gondoltál annak? Kiváncsi lennék! Lehet hogy segítene
2013. nov. 15. 14:54
 3/4 anonim ***** válasza:
64%

1 Ez miért baj? Konformista.


Nekem is ez a problémám, gimi óta egy barátot se találtam. És ami még rosszabb, csak csupa olyan barát maradt meg gyerekkorból, akiket nem neveznék barátnak, mert folyamatosan elárultam. Amikor lekoptattam őket, akkor jöttem rá, hogy valójában senkinek nem voltam igazán fontos. nagyon fájt. Próbáltam azóta normális emberekkel ismerkedni, de valahogy nem jött össze. és bevallom, én sem éreztem túl jól magam velük, mert semmi közös nincs bennünk. És rájöttem, hogy rossz helyen keresgélek. Ezért nem találtam barátokat. Szerencsére azóta akad egy-két ember, akikkel legalább néha-néha tudok dumálni, ez tök jó és így legalább nem vagyok olyan egyedül, de nekem néha-néha nem elég. Túl nagy a szociális igényem. Igazság szerint akkor éreztem magam a legjobban, amikor minden nap volt társaságom: Ez a magányos élet nem nekem való, ez nem én vagyok. Baromi unalmas így, halálra unom magam itthon egyedül, már lekötni se tudom magam semmivel, mert mindent unok. Meg ezek a facebook kapcsolatok sem az igaziak. bár tök jó, amikor tudok ott beszélni emberekkel, de mégiscsak a személyes az igazi, amikor tudunk programokat szervezni...remélem, fogok majd találni hozzám hasonló embereket. Amúgy társaságban velem is ez van. mintha ott se lennék. Tök ciki, amikor elkezdek beszélni, belevágnak és akkor olyan, mintha magamban beszélnék. Ilyenkor ott is hagyom őket a francba, nem érdekel. Sokszor kiakadtam ilyenkor emberekre és be is szóltam neki, hogy beszélek, B+, de basszus, ha nem vagyok érdekes, akkor akkor se leszek az, ha ordibálok. úgyhogy megoldás: sz@rom le és elmegyek. Suliban is ez van, nem megyek oda a társaságokhoz, mert minek? Azért, hogy ott álljak, mint egy kuka? Ezért sz@rok le mindenkit. Majd lesznek olyan barátaim, akik megértenek.

2013. nov. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

hát ne csináld úgy mint az első

a kapcsolatokba sokszor neked kell energiát beletenned, ami eleinte viszonzatlan, később már nem, csak ki kell várni

de van amibe mindig neked kell, de ez is túlelheto, nem kell mindig mericskelni

ha gondolod irj privátot, szivesen beszélgetek veled

2013. nov. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!