Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ilyenkor mit szabadna tennem?

Ilyenkor mit szabadna tennem?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok,fiú..és egyik nap azon gondolkodtam hogy ha hozzánk betörnének aminek kevés az esélye mivel panelban lakunk..de azért mégis,mit tehetnék? mivel cserkész vagyok ezért van egy késem,23cm-es..és ha hozzánk betörnének azzal a késsel pl a betörőt megszurhatnám?

2013. nov. 17. 19:12
 1/5 A kérdező kommentje:
Elnézést,csak 14 cm,eltúloztam!
2013. nov. 17. 19:18
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem mész neki a betörőnek ész nélkül! Neki valószínűleg nem 14 centis kése van.

Először is, ha van rá lehetőség, akkor irány a szüleid szobája. DE csak abban az esetben, ha ezt biztonságosan, gyorsan és csöndben meg tudod tenni. Bár panelban nem javaslom, mert nem zárhatod ki, hogy meglásson/meghalljon.

Ez esetben maradsz a szobádban és azonnal hívod a 112-t. bebújsz az ágy alá, vagy valami sötét, eldugott helyre, és tárcsázol. Felveszik, nagyon halkan bemutatkozol, elmondod, mi a helyzet, megadod a címet és vársz. Igyekezz komoly és értelmes maradni, mert a gyerekeket néha nem veszik komolyan. Ha e megvan, lehalkítod a telefont, mert valószínűleg vissza fognak hívni. Ha szerencséd van, időben kiérnek és elkapják a betörőket. Te csak akkor menj ki a szobádból, ha rendőr vagy szülő engedélyezi.

És soha ne akarj hősködni! Ilyenkor ez számít bátor viselkedésnek, nem az, ha fejjel mész a falnak.

2013. nov. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De ha úgy alakulna hogy a segélyhívásra nem lenne lehetőségem ,és az lenne az egyetlen megoldás ha nem megölném,de ha pl: a combjába beleszurnám a kést..akkor azért én kapnék valamit ?
2013. nov. 18. 14:39
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem kapnál semmit mert, önvédelemből tennéd. Csak ez nagyon rosszul is elsülhet.
2013. nov. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Az utolsònak van igaza! :)

Sajnos nem olyan rég nekem volt bent részem,de még az volt a szerencse, hogy a mamáméknál voltam.

14/L

2013. dec. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!