Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért érzek magányt, ha...

Miért érzek magányt, ha igazából nem szeretem az emberek társaságát?

Figyelt kérdés

Igazából rájöttem velem az a legnagyobb baj, hogy képtelen vagyok bárkivel kijönni, hosszabb távon képtelen vagyok elviselni bárki társaságát és nem szeretem ha nem körülöttem forog a világ. Szóval valószinüleg ezért nem keresi senki a társaságomat és ezért szakítják meg az új ismerősök is hamar a kapcsolatot. Úgy érzem elegem van mindenkiből, nincs kedvem és nem is akarok senkivel fenntartani semmilyen kapcsolatot. Az a baj, hogy eljutottam egy olyan szintre, hogy senki nem tud érdekelni.


Ennek ellenére én meg állandóan magányos vagyok, úgy érzem, hogy senki nem szeret, rossz, hogy nincsenek barátaim, akikkel programot tudnék csinálni, rossz, hogy nincs barátnőm.


És állandóan ez a kettősség emberutálat/magány dolgozik bennem, lassan már az őrület határáa kergetve. Mondjuk ha a múltamba nézek ott figyel sok csalódás az emberekben, akár ez is az oka lehet ennek?

Szerintetek?


2013. nov. 30. 20:17
1 2
 1/15 anonim válasza:
Pacsi! Ugyanígy vagyok. Igazából én sem látok kiutat ebből, és én is a megőrülés határan vagyok.
2013. nov. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak könnyű depresszióban szenvedsz és attól van ez a kettősség az érzelmi, gondolati világodban, de nincs szükség semmi komoly kezelésre, gyógyszerre, de még orvosra se.

Azért azt elég nehéz elhinni, hogy nem érdekel senki, ha itt, nyilvános fórumon kérsz tanácsot, szóval biztos csak a lehangoltság mondatja veled, hogy nem érdekelnek az emberek.

Az, hogy csalódtál pár emberben, az biztos nem lehet könnyű, de tanulnod kell a dolgokból és nem rágódni rajtuk, meg emészteni magad.

2013. nov. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

dettó.

igen lehet benne valami, hogy akikről nem gondoltam volna megbántottak, átvertek - legalábbis velem megtörtént már

2013. nov. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok. Annyira elegem van az emberekből,hogy ki sem teszem a lábam itthonról ha nem kell munkába menni. Ha nagy ritkán valaki elhív valahova akkor lemondom valami kitalált ürüggyel. De ezzel szemben épp ma sírtam itthon egyedül amiatt,hogy senkinek nem jutok eszébe és senki sem szeret. Nem tudom van-e így értelme élni!?
2013. nov. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

2 Dokrorúúúúúúúúúúúúúr, a maga feje sose fáj????


Velem is ugyanez van, de már évek óta. Vágyok emberi, baráti kapcsolatokra, de egyszerűen olyan nagyot estem, hogy nem bírok bízni már senkiben. De egyedül sem jó. Szeretnék megint nyitni az emberek felé. Olyan jó érzés, amikor van kit felhívni, vagy találkozni vele és nem egész nap itthon ülni... ezeken túl kell lépni.

2013. nov. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
81%

Talán mert alapvetően egy introvertált ember vagy. Keress magadnak egy párt és egy nagyon jó barátot, így a probléma megoldódik.

Én nagyon sokat vagyok otthon, de én így érzem jól magam. Ha megyek valahova, munkán és vásárláson kívül, csak a kedvesemmel megyek.

Nem kell, hogy mindenki szeressen, csak talált meg azt a pár embert, akinek fontos vagy.

Nem vagyok népszerű? Na és? Nekem nem fáj.

2013. nov. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
65%
Nárcizmus, depresszió. Irány a pszichiáter!
2013. nov. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
90%

Mielőtt jönnének a rosszindulatú, társaságközpontú emberektől a negatív kommentek, elmondanám h én detto így vagyok vele és ooooolyan rossz :/

komolyan, már klubot kéne alapítani a sok depis, magányos embernek, máris lenne társaságunk :D

2013. nov. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nekem vannak ismerőseim, de nem érzem szükségét, hogy komolyabban is elmenjek velük bárhova, mert felszínes a kapcsolatunk... Az őszinte énemet nem tudja elviselni (eddig) senki, szóval nem erőltetem a "magam eladását".


Nem is hangol le ez már, mivel van, amivel kitöltöm a mindennapjaimat, és eddig sem értett meg senki, ezek után is kibírom. :)


Ajánlom, hogy keress valami elfoglaltságot, hogy ne zuhanj a magad által kreált gödörbe, vagy ha nagyon szeretnél egy barátot, akkor megpróbálhatsz (vagy mindenki más, aki itt van, és "nincs senkije") írni egy privátot, de előre szólok, hogy írd le azt, aki vagy! A szélsőségeidet, a vágyaid, a félelmeid... Ha ezek nincsenek benned, akkor ne is akard, hogy viszonozzak érdeklődést. :\ (persze a válasz levelemben én is viszonozni fogom a bátorságodat (bátorságotokat))

2013. nov. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
64%

Talán nem csak az emberek társasága jelentheti a magány felszámolásának alapfeltételét...


Állatok?

Ősi idegenek?

2013. nov. 30. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!