Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Kihez forduljon segítségért...

Kihez forduljon segítségért az, aki az öngyilkosságon gondolkozik?

Figyelt kérdés

19 évesen eljutottam odáig h azt érzem eleget szenvedtem és nincs értelme tovább.

talán 5 éve kezdődött, akkor volt az első gyilkos gondolatom.

de mindig volt valami ami miatt azt mondtam h megéri élni. de most vége. elfogyott a remény.

nincs már senkim. senki akivel ezt megbeszélhetném. elfordult tőlem a családom is. sem a suli sem az egészségsem nem a legjobb. hiába a kis sikerek nem látom értelmét az életnek.

egyedül vagyok és úgy érzem felemészt a magány. suliban is kiközösítettek. nem tudom miért történik velem csak a rossz, de igazságtalannak érzem. próbáltam Istenhez fordulni, olvasni a Bibliát, de elfogyott az erőm.

félek magamtól. és mivel senki nem törődik velem (pedig én szóltam h hülye gondolatok zaklatnak - azt mondták h ilyen az élet) magamnak kell megoldást találni. bár úgy gondolom az én esetemben az lenne a legjobb ha véget vetnék az életemnek, mégsem tehetem meg mert csak Isten rendelkezhet felettem. és az öngyilkosság hatalmas bűn.

hová fordulhatnék? menjek be a kórházba? nincs a környéken pszichológus. :s de talán a megyei kórházban van. sőt ott biztos. vagy kihez forduljak? merre menjek?

19/L



2014. márc. 15. 13:11
 1/10 anonim ***** válasza:

Egy pszichológust keress fel, a megyeszékhelyeken biztos hogy van mindenhol, vagy akár a nagyobb városokban is. Az interneten tökéletesen utána lehet járni mindennek.

Egyébként ha szeretnél beszélgetni, könnyíteni a lelkeden egy kicsit, akkor írj bátran, én meghallgatlak és esetleg egy-két tanácsot, gondolatot is meg tudok osztani veled. :)

2014. márc. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
24%

iskolapszichológus,valamilyen segélyvonal,stb.


mivel nekem is vannak suicid hajlamaim tökéletesen megértem.ugyan akk te gyáva vagy,mert még azt se mered beismerni h félsz megölni magad.ami persze nem gáz,elvégre ilyen az ember... te elkezdtél a vallásba kapaszkodni,mert valós lény/ember nem segít,és a hiteddel magyarázod a gyávaságod.ez viszont már gáz.

gondolom ismered a mondást:"segíts magadon és Isten is megsegít".


ja am ha Pesti vagy,akk lehet h a kerületbe van vmi szociális ház (bocsi,de már nem emlékszem a hivatalos megnevezésre)

2014. márc. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%
Csak dokihoz ne! Megbélyegzik az embert örökre.
2014. márc. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

ne írj nekem olyat h 'gáz' és ne gyanúsítgass. nem hazudozok és nem fogok semmire semmit.

ezért van ilyen sok depressziós ember. az ilyenek miatt mint te vagy. megszólod a másikat mikor nem is ismered. fogalmad sincs min megyek keresztül. lehet gyáva vagyok, igen félek... mert mi lenne ha elvenném az életem, és pont másnap fordult volna jobbra minden.

ne oszd az észt. nem vagyok jó kedvemben, nemm kell h egy vadidegen is a lelkembe taposson ilyenekkel h 'gyáva vagy megölni magad'

foglalkozz magaddal

2014. márc. 15. 13:34
 5/10 anonim válasza:
34%
Eszedbe ne jusson öngyilkosságot elkövetni! És nem értek egyet azzal hogy ne a vallásba menekülj! Nagyon-nagyon sok olyan embert ismerek akiknek igenis Isten segített! Magamra is gondolok..és a vallásban nem a templomot meg a katolicizmust értem hanem a kereszténységet és a Hit Gyülekezetét. Az igenis segít. Téged is szeretnek. Minden emberben van szeretnivaló. Benned is! Ne dobd el magadtól az életed mert 1,valakinek biztos hogy hiányozni fogsz!,és biztos h az öngyilkosság nem old meg semmit!Inkább gondolj arra hogy szeretnek!
2014. márc. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Könnyen ad tanácsot az, akinek remek az élete! Az aki nem látja nem kell kínlódnia napról napra!
2014. márc. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Nem nekem sem remek az életem...nekem is vannak és voltak elég mély hullámvölgyeim..nekem sem könnyű..de nekem a leírtak segítenek és segítettek..az mentette meg az életem ;-)
2014. márc. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Csak a hitgyülibe ne menj, leszedik rólad a gatyát is, kimossák az agyad, egy bólogató birka lesz belőled.
2014. márc. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Ez egyeltalán nem igaz
2014. márc. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A Hit Gyülekezete pontosan az ilyen lelki beteg, kiszolgáltatott embereket hálózza be, akikből ideális, jól fizető tagokat képez ki. Jó biznisz, ez semmi egyébről nem szól, csak a pénzről.
2014. márc. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!