Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Milyen az hogyha valakinek...

Milyen az hogyha valakinek úgymond "élete" van? Hogyan legyen életem? 18F

Figyelt kérdés

A probléma az hogy nincs életem, nincsenek olyan barátaim akikkel napi szinten találkoznék. Nem akarok diszkóba és kocsmába/klubokba járni. Kizárt hogy valaha is szórakozni menjek. Nem szeretem a számítógépes játékokat. Nem szeretek szórakozni és bulizni. Kerülöm a drogokat és a túlzott alkoholfogyasztást. Nem szeretek énekelni és táncolni. Komolyzenét hallgatok. Esetleg maximum heroikus vagy filmzenét. Hiányzik egy baráti társaság,egy közösség és egy szerelmes kapcsolat az életemből. 18 éves vagyok, magántanuló már 2 éve. Dolgozok iskola mellett a vállalkozásunkban hogy egy év múlva megtudjam venni a saját kocsimat. Sportolok és tanulok. Fejlesztem a testemet. Lexikálisan is képzem a tudásomat. Folyamatosan fejlesztem magamat. Vannak céljaim és ambícióm. Sokat szoktam sétálni az erdőben. Szép környék ahol lakok. Szeretem a természetet és az állatokat. Szeretem a jó levegőt. Nagyon vallásos vagyok és tartom magamat az értékrendemhez és az erkölcseimhez. Számomra nagyon fontos a hit és a becsület. Közvetlen és optimista beállítottságú ember vagyok. Szeretek emberekkel beszélgetni és szívesen ismerkedek. Sokat szoktam filozofálni. Sok időt töltök az elmémben. Sok dolog érdekel például: Teológia,tudományok,pszichológia,szoftvertervezés,stb... Szeretem a szüleimet, és mindent megad nekem a családom. De mégis nagyon boldogtalan ember vagyok. Bár ezt senki nem gondolná rólam mert mindig mosolygok és optimistán állok hozzá a dolgokhoz.


Alaposan, és átgondoltan kitöltöttem egy személyiségtesztet: 2x egymás után az "INTJ" személyiségtípus jött ki. [link]


Kíváncsi vagyok hogy ti hogyan definiáljátok azt hogy valakinek élete van. Várom a válaszokat, amikből esetleg tanulhatnék! :)



2014. júl. 14. 00:04
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
És mindenek felett nagyon vágyok arra hogy legyen egy saját családom. Szeretnék egy feleséget és gyerekeket.
2014. júl. 14. 00:16
 2/11 anonim ***** válasza:
65%

De kár, hogy nem vagy meleg, akkor szívesen foglalkoznék Veled.

A szentfazékságon kívül csupa szimpatikus dolgot írtál magadról.

2014. júl. 14. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ohh, szóval Lángelme vagy? Mit meg nem adnának ezért emberek milliói...:D

Szerintem mindenkinek más az, ha "van élete". Egyesek mindenáron családot akarnak, szerelmet, mások körbeutazni a világot, megint mások pedig kiemelkedő karriert.:D

Ahogy olvastam, elég sok mindent elterveztél már a jövődre, vannak céljaid. Ez tiszteletre méltó, de ha nem érzed így jól magad és társaságra vágysz, akkor szerintem irány ismerkedni. Miért nem akarsz szórakozni menni?:D Azt nem csak a kocsmában/diszkóban lehet.:) Az INTJ jellemzése alapján pedig próbálj meg egy kicsit ellazulni, és az érzéseidre hallgatni.

Sok sikert!^^

2014. júl. 14. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ez mind nagyon szép és jó dolog, amiket leírtál. De szerintem most már lazulj el egy kicsit. Azok az emberek sem rosszak semmivel, akik hétvégente mondjuk lemennek egy bárba egy-egy sörre. Ahogy írtad, te nem akarsz menni ide se, oda se, taszít ez a hely, taszít az a hely. Akkor mit akarsz, hogy legyen életed? Szerintem kicsit lépj ki a komfort zónádból és tanulj meg élni is. Nem attól leszel jó ember, hogy megpróbálsz tökéletes életet élni. Te magad írtad, hogy nem boldog. Akkor ez azt jelenti, hogy ez nem a te utad. Ha csak otthon meg az erdőben tengődsz, nem lesznek barátaid és az elmédben fogsz megpusztulni...

Amúgy meg, ha ismerkedni akarsz: menj el valahova önkéntesnek és máris emberek fognak körülvenni. Ez neked is hasznos, meg annak a helynek is, akinek segítesz...

Felnőtt ember vagy, találd fel magad és nőj fel végre, mert úgy elnyomnak majd az életben a tökéletesnek hitt értékrendeddel együtt, mint a cigicsikket...

2014. júl. 14. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

#3 vagyok

ENFP vagyok, szóval esküszöm, nem akarlak megbántani, de olvasgattam és hát ezt muszáj...:DD

"Hogy élvezik-e az INTJ-k a finom ételeket és a jó szexet? Persze, ha ott van az orruk előtt. És mit tesznek annak érdekében, hogy finomakat egyenek és jókat szexeljenek? Egész pontosan semmit. Az utóbbi magyarázható azzal a ténnyel, hogy alapból az INTJ-k társasági életüket tekintve fogyatékosak."

Szóval, ezt kéne leküzdeni.:D Legyen akaraterőd, és tegyél érte! Hajrá^^

2014. júl. 14. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
1. Válaszoló! Én nem akartam leírni, de pontosan ugyanerre gondoltam én is. :D
2014. júl. 14. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Én úgy tudom, hogy a vallásos közegekben elég sok közösségi tevékenység van. Legalábbis én kisdiák koromtól kezdve egészen az egyetem végéi mindenféle vallású programokat láttam: teadélutánok, filmnézések, nyelvklubok, társasjátékozás, táborok, képzések, lelki gyakorlatok stb. Ilyesmikben nem veszel részt? Mert nyilván nem csak kocsmában lehet ismerkedni... ha tudnám, milyen vallású vagy, talán be is linkelnék valamit.
2014. júl. 14. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Akinek vannak céljai és tesz is értük az már nem hiába élt. Ha neked a családot jelenti az önbeteljesülést akkor próbálj azért tenni. Bár nem tudom hogy jött ki az INTJ ha a céljaid a barátok/társaság, a szerelem, a család, ugyanis az INTJ pont ezek nélkül érzi igazán jól magát.
2014. júl. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Sok mindent jelent az élet mindenkinek mást...ezt neked kéne eldönteni mi felé orientálódsz mi a fontos.Sokan a szórakozást nőzést pasizást értik alatta vagy az aktív társasági életet sikeres munkát stb.Mindenképpen valamiféle aktivitást egy úgymond látható embert értenek alatta.Téged most eléggé befelé fordulónak gondollak olyan embernek aki a legtöbb embertől eléggé elhatárolódik.Ezzel nincs is baj ha ez neked jó viszont írod nem vagy boldog...talán mert mégis jobban el kellene vegyülj az emberek között a hétköznapi életben.A túlzott már már fanatizmusba hajló vallásosságból merev életszemléletből kicsit alább kell adni.Attól hogy bemész egy klubba valóban nem leszel rossz ember ahogy egy pohár sörtől sem. :) Persze ehhez nyitni kell társaságot találni.Ha elmész valami vallásos gyülekezetbe valószinű a lazulás legtöbb formája ugyanígy kimarad majd az életedből és benne maradsz egyfajta merev szabályrendszerben.

Én hasonló vagyok mint te én is sokat gondolkodok de én szeretnék minnél több időt a világban (is)tölteni nem csak a saját kis fejemben.A sok és túlzott gondolkodás egy idő után megőrjíti az embert.Tehát az élet számomra jelenti azt is amiket te írtál de jelenti azt is hogy tudok kicsit felengedni lazítani jól érezni magam a bőrömben.Egyébként úgy gondolom a felnőtt életben nehéz közösséget találni baráti társaságot ez vagy lassan csiszolódik össze és szerencse is kell hozzá vagy már meglévő gyerekkori kapcsolatok...vagy valamilyen közösség akár az ember munkájával hobbijával kapcsolatos.De igazából nehéz.Én nem tartom az életem értéktelennek azért mert kevesebb emberi kapcsolatom van nem szórakozok úgy mint a mai fiatalok de a világ szemében lehet olyan mintha nem is léteznék.Ez engem annyira nem érdekel nem fogok azért lezülleni vagy beleugrani egy kapcsolatba hogy jobban elfogadjanak.Többet beszéljenek rólam az emberek.Élet lehet az is ha tanul dolgozik az ember és szép lassan kiépíti maga körül a maga kis közösségét családot alapít.De ehhez idő kellenek hosszú évek nem egy nap alatt történik.

2014. júl. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Érdekes kérdés, össze vagy szerintem zavarodva, de így a leírás alapján teljesen normálisnak tűnsz.


A tinik körében az, hogy valakinek van élete általában azt jelenti, hogy sokat bulizik, nem zárkózik el a piától, aktív társasági életet él, van sok élménye, mert mondjuk utazgat, nyáron strandol, koncertre jár, sok haverja van. De végül is szerintem az egésznek a kulcsa a boldogság, a kiegyensúlyozottság. Aki boldog, annak "van élete", szerintem, attól függetlenül, hogy introvertált, vagy extrovertált, mennyit van más emberekkel...


Szerintem te is beleesel a jelenségbe, amire azt mondom kapunyitási pánik. Nyilván hat rád a társadalmi nyomás, meg a családi is. Egyrészt felnőttél egy tisztességes, dolgos, intelligens családban, van egy értékrendszered, a másik oldalról meg látod, hogy mások másmilyenek, hogy a legtöbben eltérnek tőled, más értékrendszerük van, és úgy is boldogok tudnak lenni. Csak ne essél a két szék közé... Szerintem keresed magadat és ilyen idős korban ez tök normális. Még nem igazán fejlődött ki a személyiséged... Az INTJ is nyilván emiatt a bizonytalanság miatt jött ki. Ilyen vagy, de érdekel a másik oldal, vágysz bizonyos szinten a változásra, mert egy olyan INTJ, aki ki van békülve magával, az úgy boldog, egyedül érzi jól magát és nem gondolja azt, hogy "nincs élete".


Bocsi, hogy egy kicsit elhúztam, de a lényeg szerintem le jön. Nyugi, ez az időszak szerintem nem tart sokáig, majd kiforrja magát a helyzet, de azért szerintem legyél nyitott. Tényleg nem gond, ha valaki vallásos, csak ne legyél vaskalapos, meg szűk látókörű. Sok sikert, az ÉLETHEZ! :)

2014. júl. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!