Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » 36 éves nő vagyok. Évek óta...

36 éves nő vagyok. Évek óta nincs párkapcsolatom. Mi a véleményetek az alábbi történetről?

Figyelt kérdés

Sikertelennek érzem magam a párkapcsolatok terén, valahogy nem vonzom a férfiakat. Ha mégis érdeklődne valaki, nem szándékosan, de elriasztom. Olyan mintha falat húznék, amin nem engedek át senkit. Sokat gondolkodtam rajta, mitől lehet ez. Szerintetek az alábbi tapasztalatomnak lehet köze hozzá?

20 éves voltam, egy vidéki városban ügyet mentem intézni egy tikkasztó nyári napon. Nem találtam az irodát, de egy teremtett lélek sem volt az utcán (a nagy meleg miatt), akitől megkérdezhettem volna. Végül egy korombeli srác "akadt", akitől megkérdeztem. Elküldött egy épületbe, mondván, hogy ott le kell menni a lépcsőn és ott lesz az iroda. Elindultam, ő viszont követett és akkor vettem észre, hogy utánam jön, amikor már lefelé mentem a lépcsőn az épületben. Hirtelen bevillant, hogy milyen iroda lehet a pincében? Akkor visszafordultam és már a lépcsőn láttam őt is lefele jönni. Megfogta a jobb karomat, én a bal kezemmel a lépcső korlátjába kapaszkodtam. Toloncolt lefele, nekem pedig csúszott el a bal kezem a korláttól. Közben kérdeztem, mit akar, azt mondta, nem akar bántani, stb.. kérdeztem, de akkor miért rángatsz és szorítod a karom.. Arra gondoltam, ha elengedem a korlátot, simán lerángat a pincébe. Mikor már majdnem lecsúszott a kezem, akkor elkezdtem visítani és elengedett. Elkezdtem futni ki az épületből.

A történtek után hónapokig üldözési mániám volt. Az utcán azt hittem követnek és folyton hátrafordultam..

Nem beszéltem erről soha senkinek.

Szerintetek köze lehet ennek a traumának a párkapcsolati sikertelenségemhez? Mit gondoltok?



2014. szept. 21. 01:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Elképzelhető, nem vagyok szakember, de azt nagy hibának tartom, hogy senkivel nem beszéltél erről. Nem volt kéznél egy jóbarát akkoriban ?
2014. szept. 21. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
65%

Mivel valóban sosem tudtál túllépni ezen sérelmeden, tehát valamilyen szinten elkönyvelted magad "sérültnek", így úgymond saját magadat gátolod abban, hogy boldog párkapcsolatban élhess, mert mintegy kifogásképp használod ezt az "élményt", és ameddig nem tudod ezt feldolgozni, nem tudod elengedni a múltat, ha folyton azt az adott illetőt hibáztatod akár tudat alatt a rossz kapcsolataidért, akkor szerintem sosem lehetsz igazán boldog.


Felelősséget kell vállalnod a saját életedért, nem mutogathatsz másra. Mindenkinek vannak sérelmei az élete során, de ha életed végéig azzal védekezel, hogy de velem ez és ez történt, és ezért sohasem leszek boldog, akkor nem is leszel.


Értem, hogy nem mondtad senkinek, de önmagadban valószínűleg ez játszódik le.


Gondolkodj úgy, hogy igenis képes vagyok elengedni a múltat, képes vagyok túllépni a rossz dolgokon, és találok egy olyan embert idővel, akivel boldog lehetek. Állj pozitívabban a dolgokhoz.

2014. szept. 21. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha belegondolsz,végül is nem történt semmi.Nagyon sok nő akit megerőszakoltak párkapcsolatban él(én is). Szerintem máshol kell keresni a probléma gyökerét.
2014. szept. 21. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem ez lehet a háttérben. De ahhoz hogy tudjak válaszolni, jobban kéne hogy ismerjelek. Ha van kedved egy anonim beszélgetésre, írj!
2014. szept. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%
Nos, köszönjük, hogy leírtad: nem lehetett könnyű. Nem hiszem, hogy el kellene (vagy egyáltalán el akarnád) felejteni, ami a múltban történt. Lehet, hogy az is segít, ha valaki végighallgat...
2014. szept. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Keress fel egy terapeutát!
2014. szept. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!